Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała Grupa 1. Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank BGŻ realizuje program rowerowy – Jeżdżę z głową skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała Grupa 1. Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank BGŻ realizuje program rowerowy – Jeżdżę z głową skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości,"— Zapis prezentacji:

1 Wykonała Grupa 1

2

3 Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank BGŻ realizuje program rowerowy – Jeżdżę z głową skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach. Program ma przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego oraz edukować w zakresie nowych praw, w celu zmiany młodych ludzi w (jeszcze bardziej) odpowiedzialnych użytkowników ruchu drogowego.

4 72% wypadków z rowerzystami wydarza się w dzień, z czego ponad połowa w obszarach zabudowanych. Przeprowadzono badania, z których wynika, że choć 93% gimnazjalistów jeździ rowerem, tylko nieco połowa z nich zna przepisy ruchu drogowego odnoszące się do rowerzystów. Aż 18% gimnazjalistów z małych miejscowości miało wypadek na rowerze. Najczęstszą ich przyczyną jest nieostrożność i brak poszanowania innych uczestników ruchu drogowego. Czas to zmienić.

5 Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich znalazło się pośród 200 szkół w Polsce, które już po raz drugi, uczestniczy w programie Jeżdżę z głową dla świadomych rowerzystów, zmotoryzowanych i pieszych. Do uczestnictwa w Programie, zostały wybrane dwie klasy. Klasa I B- opiekun Stanisław Kurzyp i klasa II C- opiekun Tadeusz Pancerz.

6 W trakcie realizacji programu Jeżdżę z głową byliśmy współorganizatorami Dolnośląskiego Konkursu Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze. Korzystając z tak dużej liczby uczestników (99 uczniów), zorganizowaliśmy kampanię promującą nasz Program. Przedstawiliśmy założenia i cele programu oraz rozdaliśmy broszury ze zmianami w przepisach ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Uczniowie realizujący program czynnie uczestniczyli w konkursie, reprezentując naszą szkołę i szczególnie pomagając w przeprowadzeniu jazdy na torze przeszkód.

7 - Czy drogi w Pana/Pani okolicy są odpowiednio oświetlone ? Statystyka dwóch pytań z ankiety - Czy w swojej okolicy czuje się Pan/Pani bezpieczny/-na jako pieszy ? 192 78 Zakres: szkoła Użytkownicy: wszyscy Grupa wiekowa: wszystkie Płeć: wszystkie 218 52

8 23 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Policji w Ząbkowicach Śląskich. Pan policjant spotkał się z uczniami klasy pierwszej i drugiej gimnazjum i opowiedział o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz omówił zagrożenia wynikające z ich nieprzestrzegania. Wszyscy słuchali w skupieniu, a niektórzy odpowiadali na zadane przez funkcjonariusz policji pytania. Było to pouczające spotkanie i chcemy takich więcej !

9 Przez Ząbkowice Śląskie przebiega droga krajowa nr 8 o długości 791 km prowadząca przez Polskę od granicy z Czechami w Kudowie-Zdroju do granicy z Litwą w Budzisku. Jest miejscem natężonego ruchu drogowego i wielu wypadków. Przyczynami tego są m.in. brak pobocza i silne podmuchy wiatru wywołane przez nadmierną prędkość pojazdów.

10 opaska odblaskowa breloczek odblaskowy białe światło przednie Elementy odblaskowe: Umożliwiają kierowcom lepszą widoczność z dalekiej odległości. czerwone światło tylne kask Chroni naszą głowę podczas upadku. sprawne hamulce przednie i tylne Zapewniają zmniejszenie prędkości. dzwonek Ostrzega innych uczestników ruchu drogowego o naszym nadjeździe.

11

12 -uzyskanie informacji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i możliwości pogłębiania wiedzy na ten temat -sprawdzanie nabytej wiedzy na temat ruchu na jezdniach i o znakach drogowych poprzez wypełnianie testów otrzymanych od nauczyciela -otrzymywanie ulotek związanych z bezpieczeństwem na drogach i gadżetów rowerowych takich jak: opaska odblaskowa, czy breloczek -przeprowadzenie ankiet ze znajomymi na temat ruchu i bezpieczeństwa na ulicach i uzyskania informacji co warto zmienić i co robić, żeby było bezpieczniej -Uczestnictwo w spotkaniach ze służbami ochrony naszego bezpieczeństwa

13 Szanujmy się nawzajem, jeźdźmy odpowiedzialnie i z rozwagą. Tak będzie sprawniej, przyjemniej i, co najważniejsze, bezpieczniej.

14


Pobierz ppt "Wykonała Grupa 1. Od 2012 roku w szkołach gimnazjalnych Bank BGŻ realizuje program rowerowy – Jeżdżę z głową skierowany do uczniów z mniejszych miejscowości,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google