Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów i społeczności lokalnej Gimnazjum nr 12 w Tychach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów i społeczności lokalnej Gimnazjum nr 12 w Tychach."— Zapis prezentacji:

1 Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów i społeczności lokalnej Gimnazjum nr 12 w Tychach

2 wróć menu dalej Zajęcia pozalekcyjne i inicjatywy… Zajęcia socjoterapeutyczne Spotkania nauczycieli informatyki i techniki Zajęcia pozalekcyjne ECDL koniec Samodoskonalenie się uczniów

3 wróć menu dalej Zajęcia pozalekcyjne W pracowni prowadzone są zajęcia kółka komputerowo-technicznego podczas, których uczniowie pogłębiają swoją wiedzę informatyczną i umiejętności obsługi programów komputerowych jak również po prostu spędzają swój wolny czas dla rozrywki Dla osób którzy nie radzą sobie z materiałem podczas lekcji lub byli na nich nieobecni jest to czas na ponownie ćwiczenia, na dodatkowe pytania dla nauczyciela, czas nadrabiania zaległości. Dla uczniów, którzy nie posiadają komputerów w domu jest to okazja częstszego kontaktu z tymi maszynami i oswajania się z nimi. Dla wielu jest to możliwość skorzystania z dostepu do internetu celem przygotowywania się do innych lekcji, rozwijania swoich nieinformatycznych zainteresowań lub po prostu dla rozrywki

4 wróć menu dalej Zajęcia pozalekcyjne ze studentami Politechniki Śląskiej W grudniu odbyła się pierwsza część zajęć prowadzonych przez wolontariuszy – studentów Politechniki Śląskiej. Podczas tych zajęć, grupa kilkunastu uczniów, poznała podstawy korzystania z systemu zarządzania informacją na stronach internetowych CMS. Studenci odpowiadali również na inne pytania uczniów. Niestety z powodu remontu zajęcia przerwano, a ich kontynuacja przewidziana jest na maj.

5 wróć menu dalej Zajęcia socjoterapeutyczne Zajęcia te, pod nazwą Żyć inaczej, odbywają się w szkole od 7 lat, dzięki grantowi zdobywanemu co roku w konkursie programów socjoterapeutycznych. W ramach klubu Żyć inaczej prowadzone są różnorodne zajęcia, a część z nich w pracowniach komputerowych. Głównie trzeba tu wymienić zajęcia kółka multimedialnego i zajęcia gazetki szkolnej. Na zajęcia kółka multimedialnego przychodzą uczniowie najczęściej dla rozrywki, dla spędzenia czasu w miłym towarzystwie lub aby doskonalić obsługę komputera (którego często nie posiadają w domu). Podczas zajęć gazetki powstaje jedna z najlepszych w Tychach szkolna gazetka Żaczek kilkakrotnie nagradzana w konkursach.

6 wróć menu dalej ECDL Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych Od wielu lat byliśmy ośrodkiem egzaminowania ECDL. Obecnie staliśmy się Edukacyjnym Ośrodkiem Egzaminacyjnym ECDL. Ponadto na podstawie specjalnej umowy z Fundacją ECDL popularyzujemy ECDL w naszym lokalnym środowisku. W szkole pracuje dwóch egzaminatorów ECDL. W zakresie ECDL nad naszymi klasami patronat objęło Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły z Katowic, którego przewodniczący dr Janusz Trawka (Śląski Koordynator ECDL) często gości w naszych murach. Egzaminy głownie zdają uczniowie klas informatycznych (posiadają własny program nauczania informatyki, który zakłada zdobywanie tego certyfikatu) ale również inni uczniowie też przystępują do egzaminów Do szkoły zgłaszają się również osoby z zewnątrz: nasi dawni absolwenci, czasem studenci, dorosłe osoby, które u nas zdobywają ECDL.

7 wróć menu dalej Samodoskonalenie się uczniów W naszej szkole uczniowie maja prawo korzystać z komputerów w pracowni dla doskonalenia swoich umiejętności informatycznych w dowolnej porze dnia, pod warunkiem że w pracowni jest nauczyciel. Również podczas lekcji innych klas. Jest to propozycja zwłaszcza dla uczniów którzy nie posiadają komputerów w domu. Warunki jakie muszą być spełnione: Korzystanie uzgodnione podczas przerwy z nauczycielem informatyki Niezajęty komputer w pracowni Zachowanie ciszy i samodzielna praca Praca nad treściami z lekcji (nie zabawa)

8 wróć menu dalej Spotkania z nauczycielami informatyki W naszej szkole co roku spotykają się nauczyciele informatyki i/lub techniki na zebraniach Nauczycieli inowatorów techniki i informatyki. Podczas tych spotkań prowadzona jest wymiana doświadczeń i pomysłów, czasem prezentowane są osiągnięcia, ciekawe lekcje. W ten sposób zacieśniają się nasze znajomości, powstaje grupa ludzi współpracujących ze sobą i wzajemnie się wspierających. Największym zebraniem nauczycieli jest konferencja organizowana w naszej szkole przy okazji konkursu Mistrz Klawiatury. W Tychach nie ma metodyka informatyki lub techniki i te spotkania rekompensują nam ten brak.

9 Dziękujemy! Gimnazjum nr 12 w Tychach


Pobierz ppt "Szkolna pracownia informatyczna jest otwarta dla uczniów i społeczności lokalnej Gimnazjum nr 12 w Tychach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google