Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW- MOWA CIAŁA EUROPEJCZYKÓW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW- MOWA CIAŁA EUROPEJCZYKÓW"— Zapis prezentacji:

1 ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW- MOWA CIAŁA EUROPEJCZYKÓW

2 Język jest najbardziej naturalnym i podstawowym środkiem przekazu myśli, bo w ten sposób najprościej można wytłumaczyć, o co nam chodzi. Dawniej wśród językoznawców panowało przekonanie, iż język jest najistotniejszym środkiem przekazu. Z biegiem lat pogląd ten zaczął się zmieniać, aż w ostatecznym podsumowaniu okazało się, że to właśnie mowa ciała jest ważniejsza. Ludzie potrafią maskować swoje uczucia za pomocą słów, lecz nie potrafią opanować języka ciała do perfekcji.

3 Łotwa Przysięgam

4 Zwycięstwo

5 Znak pokoju „V” w Wielkiej Brytanii jest rozumiany jako „mam cię gdzieś”, gdy wewnętrzna strona dłoni skierowana jest ku odbiorcy. W Europie nie ma natomiast znaczenia, w którą stronę ułożona jest dłoń. W wielu państwach symbol ten oznacza liczbę dwa. Europejczyk znajdujący się w Angielskim barze, poprzez pokazanie tego znaku, może dostać dwie szklanki piwa.

6 Cisza

7 Mam dość

8 Francja Trzymam kciuki

9 Jesteś głupi

10 Zero, beznadziejnie

11 Bardzo rozpowszechniony gest „ok” w Polsce oznacza „wszystko w porządku”. Jednak już np. we Francji jest odzwierciedleniem zera, a krajach śródziemnomorskich wskazuje na mężczyznę o skłonnościach homoseksualnych.

12 Ale tu śmierdzi

13 Niemcy Chce mi się spać

14 Przepraszam, nie chciałam

15 Powtórz, nie słyszę.

16 Nic z tego

17 Włochy Przysięgam

18 Polska Przywitanie

19 Powitanie jest istotnym sposobem, pomagającym w ocenieniu pochodzenia danej osoby. Brytyjczycy rzadko podają sobie ręce, podczas gdy Francuzi czynią to kilkukrotnie w trakcie dnia. Podobny sposób przejawiają Rosjanie, Włosi i Hiszpanie.

20 Stop

21 OK

22 Kciuk wzniesiony do góry ma trzy znaczenia – jest używany przez autostopowiczów celu zatrzymania samochodu, może mówić nam, że wszystko dobrze, bądź, gdy kciuk jest sztywno wyprostowany, znaczy „mam cię gdzieś”. W Grecji główne znaczenie tego gestu to „wypchaj się”. Tak, więc lepiej nie starać się zatrzymywać samochodu w ten sposób. U Włochów kciuk oznacza jeden.

23 Na podstawie obserwacji zachowań ludzi, możemy wywnioskować, jakiej są narodowości. Komunikatów niewerbalnych jest całe mnóstwo. Oczywiście nikt nie każe nam znać wszystkich. Jednak osoby, które chcą być postrzegane jako kulturalne i obeznane ze światem, powinny znać chociaż te najbardziej podstawowe. Tak jak znajomość języków obcych pozwoli nam na skuteczne porozumienie w sytuacji werbalnej, tak znajomość gestów przyda się do rozszyfrowania całej otoczki niewerbalnego aktu komunikacji.


Pobierz ppt "ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW- MOWA CIAŁA EUROPEJCZYKÓW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google