Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja matka, Aniela z Konderskich jest najbardziej wzruszającym wspomnieniem mojego życia. Mamusia jest dla mnie do dziś żywym wspomnieniem i wzorem. Była.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja matka, Aniela z Konderskich jest najbardziej wzruszającym wspomnieniem mojego życia. Mamusia jest dla mnie do dziś żywym wspomnieniem i wzorem. Była."— Zapis prezentacji:

1

2 Moja matka, Aniela z Konderskich jest najbardziej wzruszającym wspomnieniem mojego życia. Mamusia jest dla mnie do dziś żywym wspomnieniem i wzorem. Była piękną kobietą. Bardzo byłem z nią związany. Mój ojciec, Jan, urodził się jako czwarte dziecko Stanisława i Franciszki. Uczył się kaligrafii, miał niespotykany charakter pisma i pięknie kreślił projekty. Był bardzo religijny i szlachetny.

3

4

5 Kościół mojego dzieciństwa. Tu chodziliśmy z rodzicami jako dzieci, tu przyjąłem Pierwszą Komunię Świętą. Warszawa, kościół Świętego Karola Boromeusza przy ulicy Chłodnej

6

7

8

9

10

11 Okładka i karta tytułowa pierwszego, wydanego w roku 1937 w nakładzie czterdziestu egzemplarzy, tomiku wierszy Jana Twardowskiego, Powrót Andersena.

12

13

14

15

16

17

18 Indeks studenta Jana Twardowskiego

19

20 Uczeń z zakładu dla ociemniałych dzieci w Laskach czyta autorowi opowiadanie O niewiernym Tomku, zapisane alfabetem Braillea. Uczniowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Nysie z wizytą u patrona.

21

22


Pobierz ppt "Moja matka, Aniela z Konderskich jest najbardziej wzruszającym wspomnieniem mojego życia. Mamusia jest dla mnie do dziś żywym wspomnieniem i wzorem. Była."

Podobne prezentacje


Reklamy Google