Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer wokół nas Urządzenia oparte na technologii komputerowej Pomoc dydaktyczna dla klas IV Opracowanie: mgr inż. Anna Wyciślik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer wokół nas Urządzenia oparte na technologii komputerowej Pomoc dydaktyczna dla klas IV Opracowanie: mgr inż. Anna Wyciślik."— Zapis prezentacji:

1 Komputer wokół nas Urządzenia oparte na technologii komputerowej Pomoc dydaktyczna dla klas IV Opracowanie: mgr inż. Anna Wyciślik

2 Technika komputerowa jest wykorzystywana do konstruowania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Układy elektroniczne (procesor, pamięć), w które wyposażony jest komputer, można znaleźć w wielu innych urządzeniach.

3 ODTWARZACZ CD Posiada układ elektroniczny, który przetwarza informacje zapisane na płycie, czyli zmienia zapis cyfrowy na postać analogową – czyli dźwięk, który może usłyszeć człowiek

4 KALKULATOR Wbudowana pamięć pozwala na przechowywanie wyników

5 Cyfrowy aparat fotograficzny Obraz jest w nim zapisywany podobnie jak dane w pamięci komputera. Zdjęcia wykonane takim aparatem można przesłać do komputera i dowolnie je modyfikować, wydrukować bądź zapisać na dysku.

6 Telefon komórkowy Wyposażony jest w pamięć, w której przechowywane są numery telefonów, otrzymywane wiadomości, fotografie, dźwięki itp..

7 PALMTOP Notes elektroniczny, w którym tak, jak w zwykłym notesie zapisujemy ważne terminy, adresy znajomych, numery telefonów itp..

8 Czytnik kodów kreskowych Odczytuje kod z towaru i przesyła informacje do kasy

9 Czytnik kart p ł atniczych

10 Automat telefoniczny na karty

11 Urządzenia domowe, które można programować PROGRAMATOR

12 Cyberzabawki

13 Urządzenia wykorzystywane w medycynie Aparatura do badań, analiz, zabiegów oraz zastępująca lub podtrzymująca pracę narządów ludzkich Aparat do EKG Aparat do dializ Aparat do ukg


Pobierz ppt "Komputer wokół nas Urządzenia oparte na technologii komputerowej Pomoc dydaktyczna dla klas IV Opracowanie: mgr inż. Anna Wyciślik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google