Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Nie zaśmieca naszej planety na setki lat’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Nie zaśmieca naszej planety na setki lat’’"— Zapis prezentacji:

1 ,,Nie zaśmieca naszej planety na setki lat’’

2 Plastik Ile czasu rozkładają się papierki po cukierkach? ok lat. Plastikowe butelki? Nawet  dwa razy dłużej! W zależności od rodzaju plastiku, proces ten trwa od 100 do lat. Chyba nie chcesz, żeby leżał tak długo na Twoim podwórku? Wyrzuć go do żółtego pojemnika. 

3 SZKŁO 4 000 lat – tak długo będzie się rozkładać każda szklana rzecz, którą wyrzucisz np. w lesie. Wrzuć szklaną butelkę czy słoik do zielonego pojemnika i pamiętaj: szkło to materiał wielokrotnego użytku, który może być wiele razy przetwarzany!  

4 PAPIER 6 miesięcy - tyle czasu grzyby i bakterie potrzebują na rozłożenie kartki papieru na ziemię. Lepiej wyrzucić ją do niebieskiego pojemnika na makulaturę – szybko zostanie wykorzystana i  powstanie z niej np. nowa książka z bajkami

5 PAPIEROS/NIEDOPAŁEK Wszyscy wiemy, że papierosy są niezdrowe i śmierdzą. To jednak nie wszystko -   substancje trujące, które są w papierosie, rozkładają się w ziemi aż 5 lat! 

6 METAL Najszybciej, bo 10 lat trwa rozkład puszek po jedzeniu. Ale o wiele dłużej jest z puszkami po napojach  – ok lat! Tyle czasu rozkłada się też np. karoseria samochodu.  

7 KOMPOST(OWOCE,WARZYWA)
Resztki jedzenia to tez odpad, tzw. organiczny. Takie odpady rozkładają się w wilgotnym środowisku od 2 miesięcy do 1 roku.  

8 GUMA DO ŻUCIA Jak tylko przyklejona do podeszwy guma odklei się od butów – zacznie zanieczyszczać środowisko. Będzie to robić przez następnych 5 lat! 

9 Dbaj o swoją planetę!!!


Pobierz ppt ",,Nie zaśmieca naszej planety na setki lat’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google