Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy 20 lat działania samorządu gminnego w Rozprzy Samorząd gminy Rozprza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy 20 lat działania samorządu gminnego w Rozprzy Samorząd gminy Rozprza."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy 20 lat działania samorządu gminnego w Rozprzy Samorząd gminy Rozprza

2 Gmina Rozprza jest jedną z większych gmin powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim. Liczy ona ponad 12 tysięcy mieszkańców i zajmuje obszar 162,5km2. Położona jest ona niedaleko trasy szybkiego ruchu, która niedługo ma się zamienić na autostradę Gdańsk – Katowice, na terenie zlewni dwóch rzek: Luciąży i Bogdanówki. Najstarsze informacje o Rozprzy pochodzą z XI wieku, zaliczana jest ona do najstarszych grodów powiatu piotrkowskiego będąc kiedyś kasztelanią rozpierską. Rozprza jako gród istniała już w IX wieku. Jej dogodne położenie geograficzne miało dobry wpływ na rozwój osady jako centrum handlowo – usługowego i administracyjnego, pomogło to w uzyskaniu, w końcu XIV wieku praw miejskich, datę ich utracenia trudno jest określić. Wiadomo jednak, iż kiedyś Rozprza miała większe znaczenie gospodarcze niż pobliski Piotrków Trybunalski. Ogóle informacje o gminie:

3 Oświata: Największym obiektem szkolnym w naszej gminie jest nowo wybudowane Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Budowa tego pięknego budynku zajęła sześć lat i pochłonęła ponad 10 mln zł. Obiekt mieści 18 sal lekcyjnych i pełnowymiarową salę gimnastyczną, a dookoła znajdują się ogrodzone pasy zieleni i ławeczki, gdzie można spędzić przerwę w pogodny dzień. W najbliższym czasie przy gimnzajum planowana jest budowa boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy

4 Oświata: Zestawienie starego i nowego przedszkola w Rozprzy Na terenie byłej targowicy, przy ulicy Kościuszki w Rozprzy wybudowano nowe przedszkole. Jego powierzchnia wynosi 895m2 i znajdują się w nim cztery sale lekcyjne, z których każda mieści conajmniej 30 dzieci i wyposażona jest w węzeł sanitarny oraz salę gimnastyczną, salę plastyczną i zaplecze gastronomiczne i szatnię. Przy budynku znajduje się pas zieleni oraz plac zabaw dla dzieci. Przedszkole ogrzewane jest w sposób ekologiczny, przez pompę ciepła.

5 Oświata: Sala została 13 października 2007 roku przekazana do użytku. Ma ona powierzchnię użytkową 473 metry kwadratowe i powstała kosztem 2 mln złotych. Z sali korzystać będą przede wszystkim dzieci, ale nie tylko, będą mogli korzystać z niej także mieszkańcy Straszowa oraz okolicznych miejscowości. Trzeba nadmienić, że sala została wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy. W najbliższym czasie powstaną podobne sale gimnastyczne w Milejowie i Nowej Wsi. Sala gimnastyczna w Straszowie

6 Kultura: Działalność kulturalna gminy Rozprza skupia się przede wszytskim wokół zespołów taneczno-wokalnych, które działają w placówkach oświatowych, trzech orkiestr dętych przy jednostkach OSP w Rozprzy, Longinówce i Mierzynie, kół gospodyń wiejskich oraz chórach kościelnych. Na terenie gminy działa aż sześć bibliotek, które zapewniają świetny dostęp do literarury, a także komputerów. Od kilku lat na terenie naszej gminy organizowane są również Dni Rozprzy. Jest to najważniejsze wydarzenie kulturalne w gminie, które spotyka się z wielkim entuzjazem mieszkańców.

7 Komunikacja: W ostatnich latach teren gminy został polepszony poprzez wybudowanie nowych dróg, chodników oraz przystanków autobusowych. Powstały między innymi drogi dojazdowe do pól, drogi w Milejowie, droga od Starej Wsi do Gościnnej. Obecnie zaopatrzone w chodniki i drogi jest również całe osiedle przy ul. Sportowej, Osiedlowej.

8 Kanalizacja: Nowa oczyszczalnia ścieków została wybudowana ze środków własnych gminy oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Realizacja inwestycji trwała rok a na budowę wydano prawie 4mln zł. Nowy obiekt jest w stanie przyjąć 500 m3 ścieków na dobę - ponad dwukrotnie więcej niż przestarzała oczyszczalnia. W ramach inwestycji zbudowana została również droga asfaltowa do obiektu, na którą wydano 200 tyś. zł.

9 Sport: Nasza gmina bardzo dba o sport. Cały czas remontowane i budowane są nowe obiekty sportowe po to, by wszyscy ludzie i młodzi i dorośli mogli dbać o swoją kulturę fizyczną. Nowoczesne boisko piłkarskie w Mierzynie (w trakcie budowy). Stadion im. A. Maszewskiego w Rozprzy Sala gimnastyczna w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy

10 Sport: GKS Czarni Rozprza LUMKS Kasztelan Rozprza Na terenie gminy Rozprza działają trzy kluby piłkarskie: w Rozprzy, Mierzynie i Niechcicach oraz Szkolny Związek Sportowy i Ludowy Zespół Sportowy. Dzieci i młodzież w naszej gminie mogą więc uprawiać sport masowy.

11 Ochrona Środowiska: Gmina Rozprza w 2007r. rozpoczęła 3-letni Program Ochrony Środowiska, który pomyślnie wykonała. Celem tego programu było przeprowadzenie analizy stanu obecnego środowiska naturalnego, stanu gospodarki odpadami w gminie oraz określenie kierunków działań bieżących i długofalowych samorządu w zakresie ochrony środowiska.

12 Wypowiedzi mieszkańców gminy Rozprza: -Czy wprowadzone zmiany polepszają warunki życia mieszkańców? -Sądze, że tak bo pojawiło się więcej nawoczesnych szkół dla dzieci, powstała oczyszczalnia ścieków, wysypiska śmieci, zbierają pojemniki ze śmieciami po okręgu całej gminy. To wszystko poprawia nasze warunki. -Co sądzi pani o staraniach gminy o czystość środowiska naszej gminy? -Wiele się robi dla poprawienia wyglądu i czystości w naszej gminie, z dobrym skutkiem. - W jaki sposób polepszyło się życie kulturalne naszej gminy przez 20 lat działania samorządu gminnego? -Życie kulturalne poprawia się przez biblioteki gminne, zespoły muzyczne, taneczne, przez organizowanie różnych imprez kulturanlych m.in. Dni Rozprzy i zawodów młodzieżowych. -Jak jako kierowcy jeździ się pani po drogach naszej gminy? - Ja sama nie jeżdżę, ale widzę, że drogi są remontowane i budowane nowe. To dobrze świadczy o staraniach gminy. Odpowiedzi udzielała: p. Wanda z Cekanowa

13 Martyna Kulik kl. IIIe Kinga Szulc kl. IIIe Patrycja Nicińska kl. IIIe Dominika Leśniewska kl. IIIe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy Koordynator - Ewelina Podogrocka W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy 20 lat działania samorządu gminnego w Rozprzy Samorząd gminy Rozprza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google