Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kultura i rozrywka w mojej miejscowości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kultura i rozrywka w mojej miejscowości"— Zapis prezentacji:

1

2 Kultura i rozrywka w mojej miejscowości
Jest to projekt ogólnopolski pod nazwą ,, Szkoła z klasą 2.0 ’’ . Nasz szkolny projekt zatytułowany jest ,, Nasza gmina ‘’ . Biorą w nim udział następujące uczennice klasy 6 : 1. Katarzyna 2. Inga 3. Sylwia 4. Kaja 5. Marta 6. Patrycja 7. Patrycja 8.Patrycja 9. Julia 10. Weronika 11. Karolina 12. Daria 13. Dominika

3 Zabytki w Orchowie W Orchowie są takie zabytki jak :
Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Kościół pw. Wszystkich Świętych Stacja kolejowa .

4 Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
Kościół w Orchowie zbudowany został w 1900 roku jako kościół ewangelicki dla przebywającej tam wspólnoty niemieckiej. Po II wojnie światowej zaopiekowała się nim wspólnota katolicka, której służył jako kościół p.w. Wszystkich Świętych w Orchowie. Parafia p.w. Dobrego Pasterza powstała w lipcu 2001 roku, a jej proboszczem został ks. Jarosław Kulpiński.

5 Kościół pw. Wszystkich Świętych
Kościół wybudowany został w latach  , dzięki staraniom księdza Ignacego Gułkowskiego, ufundowany przez Petronelę Mlicką. W latach poddano go gruntownej restauracji .

6 Stacja kolejowa w Orchowie
Kolej Mogilno – Orchowo zaczęto budować w 1913 roku . Przy budowie tej linii niemiecki wykonawca zatrudniał jeńców wojennych narodowości serbskiej. Dnia roku dotarł tu pierwszy pociąg z stacji kolejowej w Mogilnie . Trasę zamknięto dla ruchu pasażerskiego w 1987 r., natomiast do 1994 r. jeździły tu jeszcze pociągi towarowe .

7 Atrakcje Gminy Orchowo

8 Stadion piłkarski w Orchowie
Na stadionie odbywają się mecze piłki nożnej. Odbywają się tam mecze drużyn, takich jak Hetman. Odbywają się tam imprezy okolicznościowe, takie jak : dożynki, pikniki rodzinne.

9 Plac zabaw z NIVEA w Słowikowie
W 2011r. Słowikowo wygrało plac zabaw ufundowany przez sieć kosmetyków NIVEA. Dzięki firmie NIVEA dzieci mogą korzystać i bawić się na tym placu.

10 Zajęcia SKS w hali sportowej w Orchowie
Orchowo od kilku lat odnosi bardzo dobre wyniki sportowe. Zajmują wysokie pozycje w wielu konkurencjach. Młodzież z chęcią uczęszcza na te zajęcia. Gdy są zawody to zawsze przychodzi dużo osób, by dopingować zawodników.

11 Club Holidays Orchowo Club powstał już w 1995r. Ten club jest jednych z najbardziej wyluzowanych w Wielkopolsce. Często odwiedzają ten club znani ludzie jak np. Mariusz Pudzianowski i ciekawi DJ. Panuje tam pozytywny nastrój.

12 KONIEC DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Kultura i rozrywka w mojej miejscowości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google