Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jest to projekt ogólnopolski pod nazwą,, Szkoła z klasą 2.0. Nasz szkolny projekt zatytułowany jest,, Nasza gmina. Biorą w nim udział następujące uczennice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jest to projekt ogólnopolski pod nazwą,, Szkoła z klasą 2.0. Nasz szkolny projekt zatytułowany jest,, Nasza gmina. Biorą w nim udział następujące uczennice."— Zapis prezentacji:

1

2 Jest to projekt ogólnopolski pod nazwą,, Szkoła z klasą 2.0. Nasz szkolny projekt zatytułowany jest,, Nasza gmina. Biorą w nim udział następujące uczennice klasy 6 : 1. Katarzyna 2. Inga 3. Sylwia 4. Kaja 5. Marta 6. Patrycja 7. Patrycja 8.Patrycja 9. Julia 10. Weronika 11. Karolina 12. Daria 13. Dominika

3 W Orchowie są takie zabytki jak : Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Kościół pw. Wszystkich Świętych Stacja kolejowa.

4 Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Kościół w Orchowie zbudowany został w 1900 roku jako kościół ewangelicki dla przebywającej tam wspólnoty niemieckiej. Po II wojnie światowej zaopiekowała się nim wspólnota katolicka, której służył jako kościół p.w. Wszystkich Świętych w Orchowie. Parafia p.w. Dobrego Pasterza powstała w lipcu 2001 roku, a jej proboszczem został ks. Jarosław Kulpiński.

5 Kościół pw. Wszystkich Świętych Kościół wybudowany został w latach 1789- 1792, dzięki staraniom księdza Ignacego Gułkowskiego, ufundowany przez Petronelę Mlicką. W latach 1997-2002 poddano go gruntownej restauracji.1789 1792

6 Stacja kolejowa w Orchowie Kolej Mogilno – Orchowo zaczęto budować w 1913 roku. Przy budowie tej linii niemiecki wykonawca zatrudniał jeńców wojennych narodowości serbskiej. Dnia 01.07.1921 roku dotarł tu pierwszy pociąg z stacji kolejowej w Mogilnie. Trasę zamknięto dla ruchu pasażerskiego w 1987 r., natomiast do 1994 r. jeździły tu jeszcze pociągi towarowe.

7

8 Stadion piłkarski w Orchowie Na stadionie odbywają się mecze piłki nożnej. Odbywają się tam mecze drużyn, takich jak Hetman. Odbywają się tam imprezy okolicznościowe, takie jak : dożynki, pikniki rodzinne.

9 Plac zabaw z NIVEA w Słowikowie W 2011r. Słowikowo wygrało plac zabaw ufundowany przez sieć kosmetyków NIVEA. Dzięki firmie NIVEA dzieci mogą korzystać i bawić się na tym placu.

10 Zajęcia SKS w hali sportowej w Orchowie Orchowo od kilku lat odnosi bardzo dobre wyniki sportowe. Zajmują wysokie pozycje w wielu konkurencjach. Młodzież z chęcią uczęszcza na te zajęcia. Gdy są zawody to zawsze przychodzi dużo osób, by dopingować zawodników.

11 Club Holidays Orchowo Club powstał już w 1995r. Ten club jest jednych z najbardziej wyluzowanych w Wielkopolsce. Często odwiedzają ten club znani ludzie jak np. Mariusz Pudzianowski i ciekawi DJ. Panuje tam pozytywny nastrój.

12 KONIEC DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Jest to projekt ogólnopolski pod nazwą,, Szkoła z klasą 2.0. Nasz szkolny projekt zatytułowany jest,, Nasza gmina. Biorą w nim udział następujące uczennice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google