Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza Pomoc- Pozycja Bezpieczna i Resuscytacja Kr ąż eniowo Oddechowa Jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia człowieka?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza Pomoc- Pozycja Bezpieczna i Resuscytacja Kr ąż eniowo Oddechowa Jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia człowieka?"— Zapis prezentacji:

1 Pierwsza Pomoc- Pozycja Bezpieczna i Resuscytacja Kr ąż eniowo Oddechowa Jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia człowieka?

2 Co to jest pierwsza pomoc Pierwsza pomoc zespół czynno ś ci wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony ż ycia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych nast ę pstw, zanim mo ż liwe b ę dzie udzielenie specjalistycznej pomocy medyczneurazu choroby medyczne Co to jest pierwsza pomoc?

3 POŚREDNIE -oparzenia -złamania -katastrofy -odmrożenia

4 WYRÓŻNIAMY ZAGROŻENIA: BEZPOŚREDNIE -krwotoki -zatrzymanie oddechu -zatrzymanie akcji serca

5

6 Wzywając fachową pomoc medyczną, trzeba podać: Co, gdzie i kiedy się wydarzyło. Liczbę poszkodowanych, ich wiek. Jakiej pomocy udzielono poszkodowanym. Własne imię i nazwisko.

7 cc Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy? Co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy?

8 Co to jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa i kiedy się ją wykonuje? Zespół zabiegów, których zadaniem jest podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, tj. co najmniej krążenia krwi i ewentualnie oddychania. Nazywana jest także podstawowym podtrzymaniem życia (PPŻ).

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 Warto pamiętać, gdyż od 4 do 5 minut bez tlenu, komórki w ciele obumierają bezpowrotnie.

20 Co to jest pozycja boczna bezpieczna ustalona? Jest to pozycja, będąca jedną z pozycji bezpiecznych, umożliwiająca bezpieczne odzyskanie przytomności osobie nieprzytomnej, posiadającej oddech i inne funkcje życiowe. Wykonuję się ją gdy osoba poszkodowana ma zachowane funkcje życiowe.

21

22

23

24

25

26 W trakcie realizacji projektu otrzymaliśmy odpowiedzi na założone cele. Wiemy już jakie są zagrożenia bezpośrednie i pośrednie. Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia człowieka.

27 Prezentację wykonali: 1) Eliza 2) Ola 3) Ala 4) Małgosia 5) Arek


Pobierz ppt "Pierwsza Pomoc- Pozycja Bezpieczna i Resuscytacja Kr ąż eniowo Oddechowa Jak właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia życia człowieka?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google