Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Krzyżu Wielkopolskim ID grupy: 97/79_P_G1 Opiekun: Anna Jagiełło Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Moja firma w Internecie – pomysł na szybki biznes Semestr/rok szkolny: 2011/2012

3 Krzyż Wielkopolski, 02.11.2011

4

5 Nie dotyczy jednoosobowej działalności gospodarczej. W spółce cywilnej umowa występuje w zwykłej formie pisemnej, zaś w spółce z o.o. w postaci aktu notarialnego.

6 Do rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej : w spółce cywilnej, należy: ze strony ePUAP.gov.pl pobrać formularz CEIDG-1, który zgłasza firmę do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, ZUS/KRUS, urzędu skarbowego i urzędu statystycznego. Firmę można również zgłosić w urzędzie gminy; w spółce z o.o., należy pobrać z Sądu Rejonowego: REGON, NIP, zgłoszenie płatnika składek ZUS

7 W spółce cywilnej: na formularzu CEIDG-1 określamy formę opodatkowania(podatek liniowy, ryczałt, karta podatkowa) oraz sposób prowadzenia rachunkowości; W spółce z o.o.: nie dotyczy, osoby prawne płacą CIT w wysokości 19% dochodu.

8 W obu spółkach należy zgłosić do ZUS-u ubezpieczonych pracowników (siedem dni od daty zatrudnienia). Zdalne – jeśli jest kwalifikowany e-podpis.

9 W wybranym banku należy złożyć wniosek o otwarcie rachunku z załączonym dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności gospodarczej lub spółki prawa handlowego, założenie konta bankowego jest niezbędne m.in. dla płatników VAT.

10 Konieczne jest wypełnienie formularzu dostępnego w Urzędzie Skarbowym lub na stronie internetowej i wnieść opłatę w wysokości 170 zł. Wniosek musi być złożony przed dniem wykonania pierwszej czynności opodatkowanej.

11

12 Oprogramowanie, które przetwarza informacje, przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej serwera i jest obsługiwane przez Internet, zarówno jeśli chodzi o sterowanie działaniem programu jak i obsługę wyników jego działania.

13 Forma współpracy (kooperacji) prawnie niezależnych przedsiębiorstw, instytucji i/lub osób fizycznych, które dostarczają na rynek dobra i usługi na bazie wspólnego stosunku gospodarczego, występując przy tym wobec innych podmiotów gospodarczych jako jednolite przedsiębiorstwo. Istotną rolę w koordynacji działań odgrywają informatyka i techniki komputerowe.

14 Długofalowy i całościowy plan działalności organizacji gospodarczej lub realizacji przedsięwzięcia gospodarczego, który sporządzony jest w oparciu o kompleksową ocenę sytuacji strategicznej firmy. Plan stanowi dokument, w którym zawarte są cele organizacji lub przedsięwzięcia, sposób osiągnięcia opisanych celów oraz niezbędne zasoby przeznaczone do ich realizacji. Jest to narzędzie, które w jasny i czytelny sposób przedstawia i wyjaśnia cele i strategie firmy.

15 Analiza czynników wewnętrznych i zewnętrznych wpływających na przewagę konkurencyjną organizacji lub jej określony proces, produkt lub usługę.

16 Analiza SWOT przykładowego sklepu internetowego

17 potencjalny klient pochodzi z całej Polski w bardzo szerokim przedziale wiekowym, dowóz towaru do klienta, w odróżnieniu od sklepów fizycznych w dużej większości nie trzeba gromadzić zapasów towaru, - oferowany asortyment klasyfikuje się na wysokim miejscu w najczęściej kupowanym towarze przez Internet, prosta, krótka i łatwa do zapamiętania nazwa sklepu, zapis taki sam jak forma fonetyczna, ciekawa oferta bądź konkurencyjne ceny, profesjonalna identyfikacja wizualna, wzrost poziomu sprzedaży, przyspieszenie procesów biznesowych

18 żmudna i bezustanna praca nad SEO czyli pozycją sklepu internetowego w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak Google, najczęstszym powodem nie kupowania przez Internet jest to iż zainteresowany nie może obejrzeć towaru przed zakupem

19 na start firmy nie jest potrzebne dużo pieniędzy, przemyślane i profesjonalne stworzenie sklepu gwarantuje iż klient będzie wracał, stały popyt na oferowany sprzęt, przemyślana, konsekwentna kampania reklamowa, dotacja na rozwój firmy, przez około pierwszy rok brak części stałych kosztów (czynsz, Internet, telefon, prąd), coraz to szerszy dostępu społeczeństwa do Internetu, zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne

20 stała rywalizacja z konkurencją na wysokim poziomie większość działania uzależnionych od pojazdu (awaria może zakłócić/spowolnić prace firmy) porównywanie cen z innymi sklepami internetowymi ryzyko utraty zaufania do branży e-commerce, w wyniku działalności oszustów, ryzyko koniunktury gospodarczej (słabnący popyt wewnętrzny), ryzyko zmiennych przepisów prawnych i podatkowych, ryzyko związane z bezpieczeństwem danych, uzależnienie od jakości usług ze strony dostawców łącz internetowych, brak możliwości wypróbowania, czy oględzin zakupywanego towaru

21 Handel elektroniczny

22 Rozmaite procedury wykorzystujące środki i urządzenia elektroniczne (telefon stacjonarny i komórkowy, faks, Internet, telewizję) w celu zawarcia transakcji handlowej. Najbardziej popularną metodą handlu elektronicznego jest handel internetowy, gdzie występują transakcje handlowe pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Najbardziej powszechną formą handlu elektronicznego są sklepy internetowe.

23 http://ecommerce.helion.pl/about714.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny biznet.gotdns.org/index.php?title=Analiza_SWOT mfiles.pl/pl/index.php/Biznes_plan http://www.organizacja- wirtualna.ezin.pl/?site=1&vertical_navigation= http://brennek.com/artykuly/40-rozwiazania/69- czym-sa-narzedzia-internetowe-a-czym-nie-sa franchising.pl/abc.../zakladamy-wlasna-firme- procedury-krok-kroku/


Pobierz ppt "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google