Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego
Rok szkolny 2010/2011 drugi semestr

2 Współpraca ze Stowarzyszeniem Pierwszy Krok przy ul
Współpraca ze Stowarzyszeniem Pierwszy Krok przy ul. Pułaskiego we Wrocławiu Jest to kontynuacja projektu „Rodzina Rodzinie”. Podobnie jak w pierwszym semestrze tego roku swoją działalność wolontariusze rozpoczęli odwiedzinami podopiecznych tego stowarzyszenia. Tym razem przekazane zostały materiały szkolne, książki i zabawki. Zbiórka trwała miesiąc, a ośrodek odwiedziliśmy w lutym.

3 Współpraca z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami z siedzibą w Łodzi.
Grupa wolontariuszy z naszej szkoły kwestowała 3. marca 2011 w markecie Carrefour przy ul. Hallera na rzecz tej fundacji.

4 Uczniowie, którzy brali udział w akcji „Dziewczynka z zapałkami”:
Karin Pistorius Mateusz Wesołowski Aleksander Bober Joanna Drewla Daniel Jachna Paweł Górniak

5 Współpraca z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Już w pierwszym semestrze wspomnieliśmy, jak ważna jest to współpraca. Przystąpiliśmy wówczas do międzynarodowego projektu „Pola Nadziei” i jak wszyscy uczestnicy tego programu posadziliśmy przed szkołą żonkile, które potem rozdawane były mieszkańcom naszego miasta. Poprzez propagowanie poczucia wspólnoty i solidarności z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi, uczymy naszych wolontariuszy wrażliwości na drugiego człowieka.

6 Posadzone przez nas żonkile

7 16. kwietnia 2011 grupa naszych wolontariuszy rozdawała żonkile i zbierała datki na rzecz hospicjum w Arkadach Wrocławskich. W tej akcji uczestniczyli: Karolina Przebierała Marta Kimliczko Joanna Drewla Katarzyna Kocyła

8 Również 16. kwietnia 2011 inna grupa wolontariuszy taką akcję prowadziła w Galerii Dominikańskiej. Oni także obdarowywali ludzi kwiatami i zbierali pieniądze dla chorych. W tej grupie były: Jagoda Białek Marta Biesiekierska Agnieszka Faściszewska Sandra Dzieniszewska Maja Krychowska

9 16. kwietnia 2011 po południu kontynuowano akcję rozdawania żonkili i zbierania pieniędzy na Rynku Wrocławskim. I tu nie zabrakło naszych wolontariuszy. Po raz drugi w tym dniu kwestowały: Marta Biesiekierska Agnieszka Faściszewska Sandra Dzieniszewska Maja Krychowska

10 Zdjęcia z akcji:

11 17. kwietnia 2011 wolontariusze nasi kwestowali dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci pod kościołem przy ul. Orlej. Kwestowali: Sandra Bonar Kamil Sławiński Marta Szumigalska Anastazja Pudelewicz

12 Zdjęcia z akcji:

13 17. kwietnia 2011 odbył się także „Żółty Pochód Życia” .
Pochód ten nie mógł odbyć się bez wolontariatu z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy ubrani w żółty kolor nadziei świetnie się bawili. Idąc ulicami Wrocławia pokazywali jedność i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.

14 W pochodzie maszerowali:
Dagmara Wypych Asia Kłaniewska Paweł Górniak Daniel Jachna

15 Zdjęcia z akcji:

16 Słodycze dla naszych wolontariuszy
Za ogromne zaangażowanie w akcję Pola Nadzei wolontariusze nasi obdarowani zostali słodyczami.Były to krówki nazwane PoloNadziejówkami, które zostały ufundowane przez jedną z wroclawskich firm, której akcja ta szczególnie się spodobała.

17 W czasie wywiadówki 29. marca 2011 sprzedawaliśmy kartki wielkanocne na rzecz Fundacji Dziewczynka z Zapałkami. Wszystkie kartki rozeszły się bardzo szybko. Pieniądze ze sprzedaży kartek przekazane zostały na konto fundacji. Część kartek świątecznych Fundacja przekazała nam na rzecz Tymka. Serdecznie dziękujemy fundacji za ogromny wkład w naszą akcję. Zebraną kwotę przekazaliśmy mamie Tymka. Wolontariusze składają podziękowanie rodzicom naszych uczniów za hojność, a także mamie naszej wolontariuszki – pani Piątek – która także zaangażowała się w naszą akcję.

18 Zdjęcia z akcji:

19 5. kwietnia 2011 dziewczynki z wolontariatu odwiedziły Tymka w domu.
Wiemy, że sprawiliśmy Tymkowi wiele radości naszą wizytą. Tymka odwiedziły: Jagoda Białek, Marta Biesiekierska, Agnieszka Faściszewska, Paulina Piątek Karolina Duchaczek.

20 Zdjęcia z akcji:

21 Pod koniec maja 2011 odbyła się też sprzedaż ciast z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Usłyszeliśmy wielokrotnie „Nareszcie są ciasta!”. A były przepyszne, od owocowych, kremowych, po wspaniałe pierniki i baby. Dowiedzieliśmy się też, że tym razem ciasta piekły nie tylko nasze kochane babcie i mamy, ale w szczególności nasi wolontariusze. Gratulujemy.

22 Zakończyliśmy w maju trwającą cały rok akcję „Nakrętka”.
Akcja ta zorganizowana była przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zebraliśmy 16 ogromnych worów nakrętek. Jest to nasz wkład w budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

23 Zakończyliśmy też akcję zbierania karmy dla zwierząt.
15. czerwca przekazano koce, materace, miski i około 50kg karmy do azylu dla bezdomnych zwierząt w Zawoni. Azylem tym opiekuje się Polskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

24 W czerwcu 2011 nasze wolontariuszki ponownie odwiedziły Tymka.
Tym razem z okazji minionego Dnia Dziecka. Podarowały mu od wolontariatu wspaniały atlas geograficzny. Zawiera on nie tylko mapy, ale też zdjęcia miejsc, które warto zobaczyć. Tymek będzie mógł wybrać się w niejedną taką podróż, oczywiście jeszcze w marzeniach. Tymka odwiedziły: Agnieszka Faściszewska, Jagoda Białek, Karolina Duchaczek, Paulina Piątek i Danusia Łakomy.

25 W czerwcu 2011 ponownie odwiedziliśmy Stowarzyszenie Pierwszy Krok.
Tym razem zawieźliśmy odzież, głównie dziecięcą.

26 Pomoc finansowa dla uczniów.
Udzielono zapomogi na podręczniki uczniowi z klasy 2a z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży ciast.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z pracy wolontariatu szkolnego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google