Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hej jestem smoczek wawelski i oprowadzę was po Krakowie. Od czego zaczniemy? Na początku pójdziemy do Kościoła Mariackiego. Matko i córko jak tu wysoko!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hej jestem smoczek wawelski i oprowadzę was po Krakowie. Od czego zaczniemy? Na początku pójdziemy do Kościoła Mariackiego. Matko i córko jak tu wysoko!"— Zapis prezentacji:

1

2 Hej jestem smoczek wawelski i oprowadzę was po Krakowie. Od czego zaczniemy? Na początku pójdziemy do Kościoła Mariackiego. Matko i córko jak tu wysoko! Na bungee !!! Jest kościołem gotyckim, budowanym w XIV i XV wieku. Położony jest przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, na Placu Mariackim 5. Kościół znajduje się na trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca

3 Gdzie teraz smoczku? Za chwilkę udamy się do Sukiennic i Ratusza.

4 Ale tu pięknie! Dzieci chodźcie teraz odwiedzimy Muzeum Czartoryskich. Sukiennice – handlowy budynek, w którym znajdowały się kramy (lub kramy i składy) najczęściej z suknem (stąd nazwa). Zazwyczaj umieszczano je na środku rynku w europejskich miastach, które leżały na szlakach handlowych. Wznoszono je od średniowiecza do XVII wieku.

5 Muzeum było świetne i bardzo ciekawe. Cieszę się, że się Wam podobało. Teraz idziemy zwiedzać kościół. Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otwarte w 1878. Jego początki sięgają roku 1801 i zbiorów księżnej Izabeli Czartoryskiej, prezentowanych w jej puławskim muzeum. Z końcem XIX wieku zbiory przeniesiono do Krakowa.

6 Jestem zmęczony i głodny. Dobrze to teraz pójdziemy coś zjeść.

7 Pychotka… teraz odpoczęci i najedzeni możemy ruszać dalej. I cała dieta na marne… Chodźcie dzieci czeka na nas autokar. Jedziemy do kopalni soli w Wieliczce.

8 Doprawdy urzekająco. Chodźcie do kapliczki św. Kingi. Kopalnia soli Wieliczka – kopalnia soli kamiennej, w Wieliczce pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli Bochnia wchodziła w skład przedsiębiorstwa Żupy krakowskie. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu i zostały wraz utworami towarzyszącymi tektonicznie przesunięte przez ruchy orogenezy alpejskiej w obecne miejsce z pierwotnej lokalizacji odległej o minimum kilkadziesiąt kilometrów

9 Przepięknie. Macie chwilę na kupno pamiątek i wyruszamy do hotelu.

10 Spać? Ja idę na basen Jesteśmy w hotelu dzieci idźcie spać.

11

12 Jesteśmy na Wawelu dzieci kochane. Ja chce zobaczyć smoka. Żartujesz sobie, a ja to co? Wawel – wzgórze na Pomoście Krakowskim, w Krakowie, w Dzielnicy I Stare Miasto, na lewym brzegu Wisły; historyczna dzielnica Krakowa.

13 Podobny do Ciebie Tatuś? Teraz pojedziemy coś zjeść.

14 Ale pycha, mniam, mniam. Najedzeni, udajemy się do Krakowskiego Parku Wodnego.

15 Ratunku, nie umiem pływać! Ja też!

16 Tak dziękujemy Smoczku. Szczęśliwie wróciliśmy do domu, podobało się?


Pobierz ppt "Hej jestem smoczek wawelski i oprowadzę was po Krakowie. Od czego zaczniemy? Na początku pójdziemy do Kościoła Mariackiego. Matko i córko jak tu wysoko!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google