Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świetlica szkolna Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach Kierownik świetlicy: mgr Jolanta Żarkowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świetlica szkolna Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach Kierownik świetlicy: mgr Jolanta Żarkowska."— Zapis prezentacji:

1 Świetlica szkolna Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach Kierownik świetlicy: mgr Jolanta Żarkowska

2 Poniedziałek 11:00 - 15:15 Wtorek 8:45 - 15:15 Środa 10:15 - 15:15 Czwartek 8:45 - 15:15 Piątek 10:15 - 14:15 Świetlica czynna:

3 - zapewnienie opieki wychowawczej - zapewnienie warunków do nauki własnej i pomoc w nauce - wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów - rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków Głównym celem świetlicy jest:

4 Formy zajęć w świetlicy Świetlicowe SOS Świetlicowe SOS Koło filatelistyczne Koło filatelistyczne Wolontariat Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne Spójrz inaczej Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne Spójrz inaczej Gry ruchowe i planszowe Gry ruchowe i planszowe Współorganizowanie imperz szkolnych Współorganizowanie imperz szkolnych Zajęcia korekcyjno-kompesacyjne Zajęcia korekcyjno-kompesacyjne Zakończ pokaz Zakończ pokaz Stołówka szkolna

5 Świetlicowe SOS Uczniowie mają możliwość odrabiania prac domowych, przygotowania się do lekcji, korzystając z pomocy koleżanek i kolegów oraz wychowawcy świetlicy. Komputery znajdujące się w świetlicy służą uczniom przy pisaniu referatów, wyszukiwani u informacji w encyklopediach multimedialnych, wykonywaniu ćwiczeń z języków obcych. Powrót

6 Współorganizowanie imprez szkolnych Powrót Młodzież przebywająca w świetlicy aktywnie uczestniczy we współorganizowaniu imprez szkolnych np. Parafiada, Dzień otwarty, Wigilia w naszej szkole.

7 Gry ruchowe i planszowe Powrót Uczniowie oczekujący na rozpoczęcie lekcji czy autobus po zakończonych lekcjach, mogą przyjemnie spędzić czas grając w gry ruchowe lub planszowe.

8 Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne Spójrz inaczej Powrót Uczestnicząca w zajęciach młodzież uczy się jak radzić sobie lepiej, bez nadmiernego napięcia z rozwiązywaniem problemów, rozumieć siebie, budować udane relacje z innymi, znajdować w samym sobie oparcie w trudnych sytuacjach, mieć poczucie własnej wartości.

9 Wolontariat Powrót Uczniowie pomagają swoim kolegom w nauce, ale także biorą udział w różnych akcjach np. : Góra grosza, Wigilijne Dzieło Pomocy Bliźniemu. Dzięki tej pracy wiedzą jak wiele można dać i jak wiele otrzymać: pomoc, życzliwość, zrozumienie, wzajemne wsparcie.

10 Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne W przezwyciężaniu trudności pomaga wykonywanie różnorodnych ćwiczeń: manualnych, ruchowych, wzrokowych, słuchowych. Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem m.in. programów komputerowych: -Dyslektyk 2 -Sposób na dysleksję -Dyktando w praktyce -Dyktando w praktyce 1 pomaga skuteczniej przezwyciężać te trudności.

11 Powrót

12 Stołówka szkolna W naszym gimnazjum jest możliwość korzystania ze stołówki szkolnej.

13 Pracownicy kuchni Panie: Krystyna Bujarek Wanda Kulczyk Urszula Oczkowska intendent p. Jadwiga Papla

14 Panie kucharki zapraszają na pyszne, dwudaniowe obiady w cenie 2,50zł dla uczniów i 8zł dla pracowników szkoły. Powrót

15 Koło filatelistyczne Uczniowie rozwijają własne zainteresowania, zdobywają wiedzę o znaczkach, sposobach gromadzenia zbiorów, poznają różne ich rodzaje i budują własny zbiór. Co roku młodzież z naszego gimnazjum startuje w konkursie filatelistycznym organizowanym przez Polski Związek Filatelistów. 2006 r. 44 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny,,Turystyka na Pomorzu Joanna Szelegieniec I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w finale Oddziału PZF Katowice Joanna Szelegieniec – udział w finale ogólnopolskim w Kołobrzegu Joanna Szelegieniec – dyplom w randze medalu posrebrzanego za przygotowany eksponat wystawowy Fascynujący świat roślin i zwierząt

16 2007 r 45 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny,,Turystyka w Świętokrzyskiem Joanna Szelegieniec I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w finale Oddziału PZF Katowice Joanna Szelegieniec –udział w finale ogólnopolskim w Kielcach Piotr Szczerbowski II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w finale Oddziału PZF Katowice

17 Dyplomy naszych uczniów Dyplomy naszych uczniów

18 O sukcesach naszych uczniów pisała prasa

19 Nasi wychowankowie oglądają wystawę znaczków Pana Jana Swadźby Świat matematyki

20 Nasi uczniowie na konkursie filatelistycznym w Katowicach - kwiecień 2007 Powrót


Pobierz ppt "Świetlica szkolna Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach Kierownik świetlicy: mgr Jolanta Żarkowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google