Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży"— Zapis prezentacji:

1 Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży
Wady pleców i klatki piersiowej Zestaw ćwiczeń

2 Wady pleców i klatki piersiowej
Zestaw ćwiczeń Przygotowała: mgr Sylwia Socha - Sochacka fizjoterapeuta

3 Wady pleców i klatki piersiowej
Przygotowanie do ćwiczeń: 1. Ćwiczyć należy w pomieszczeniu dobrze przewietrzonym o temperaturze pokojowej. 2. Najlepiej jest wykonywać ćwiczenia codziennie w godzinach popołudniowych, przed posiłkiem przez około 30 – 45 min. Uwagi: przed ćwiczeniami przygotować pomieszczenie, sprzęt i ubiór, dokładnie przeczytać zestaw ćwiczeń, każde ćwiczenie powtarzać razy, ćwiczenia wykonywać w obecności rodziców lub opiekunów;

4 Wady pleców i klatki piersiowej
Pamiętaj! nie krzyżujemy ramion na klatce piersiowej; krążenia ramionami wykonujemy częściej w tył, na początku skracając dźwignie, czyli uginając kończyny górne; skłony tułowia zastępujemy opadami; nie siadamy w siadach skrzyżnych, stosujemy siady klęczne (wyjątkiem są plecy okrągło-wklęsłe), podczas ćwiczeń chodzimy na palcach, nie chodzimy na piętach

5 Wady pleców i klatki piersiowej
Przybory potrzebne do ćwiczeń: piłeczka pingpongowa, kij od szczotki, woreczek, guma krawiecka (około 1,5 metra) lub taśma Thera-Band

6 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 1: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, barki cofnięte głowa prosto, wzrok skierowany przed siebie, Ruch: Przeniesienie ramion bokiem w górę i przekładanie piłeczki jak najwyżej, po czym powtórne przełożenie piłeczki jak najwyżej za biodrami. Kontrola ustawienia barków.

7 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 2: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, chwyt dłońmi gumy krawieckiej, ugięcie ramion, taśma przełożona przez łopatki, Ruch: Rozciąganie gumy na łopatkach;

8 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 3: Pozycja wyjściowa: Leżenie przodem, ramiona wyprostowane z taśmą w górze, Ruch: Ugięcie ramion i założenie taśmy na łopatki z uwypukleniem klatki piersiowej i uniesieniem głowy do góry. Aby nie dopuścić do pogłębienia lordozy lędźwiowej pod brzuch można podłożyć cienki kocyk.

9 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 4: Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem, kolana ugięte, ramiona w skrzydełka, Ruch: Uniesienie bioder tak, aby kolana, biodra i barki tworzyły linie prostą.

10 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 5: Pozycja wyjściowa: Leżenie tyłem, kolana ugięte, ramiona w skrzydełka, Ruch: Przyciśnięcie barków do podłoża, uwypuklenie klatki piersiowej.

11 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 6: Pozycja wyjściowa: Klęk podparty, dłonie ustawione palcami do środka, Ruch: Ugięcie ramion, uwypuklenie klatki piersiowej; Kontrola ustawienia głowy.

12 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 7: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, ramiona uniesione w skos, trzymają kij, Ruch: Założenie kija na łopatki z uwypukleniem klatki piersiowej.

13 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 8: Pozycja wyjściowa: Siad skrzyżny, ręce ułożone na kolanach, Ruch: Wyprost horyzontalny ramion – wdech, przejście do pozycji wyjściowej – wydech.

14 Wady pleców i klatki piersiowej
Ćwiczenie 9: Pozycja wyjściowa: Stojąc z woreczkiem na głowie, ramiona oparte na biodrach tak, by kciuki znajdowały się z przodu, brzuch wciągnięty, łokcie skierowane do tyłu, Ruch: Marsz z wyciągniętą w górę głową i plecami – elongacja kręgosłupa.

15 Na dzisiaj to już koniec ćwiczeń!
Do zobaczenia jutro…


Pobierz ppt "Gimnastyka korekcyjna dla dzieci i młodzieży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google