Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Transport produktów spożywczych Chłodnie. Co to jest chłodnia? Chłodnia – pomieszczenie przeznaczone do przechowywania obiektów wymagających do przedłużenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Transport produktów spożywczych Chłodnie. Co to jest chłodnia? Chłodnia – pomieszczenie przeznaczone do przechowywania obiektów wymagających do przedłużenia."— Zapis prezentacji:

1 Transport produktów spożywczych Chłodnie

2 Co to jest chłodnia? Chłodnia – pomieszczenie przeznaczone do przechowywania obiektów wymagających do przedłużenia ich trwałości stosunkowo niskich temperatur – niższych niż normalna temperatura powietrza w otoczeniu.temperatur

3 Pomieszczenie takie może mieć postać: komory (także komory przewoźnej, np. na podwoziu samochodu ciężarowego [1] albo kolejowym)samochodu ciężarowego [1] kolejowym kontenera–chłodni,kontenera specjalnie skonstruowanej ładowni na statku wodnym (np. statku rybackim albo specjalnie skonstruowanym statku–chłodniowcu)ładownistatku wodnymstatku rybackimchłodniowcu lub stacjonarnej sali o dużej objętości w specjalnie do tego celu przystosowanym budynku.

4 Do czego służą chłodnie? Samochody ciężarowe chłodnie w tym chłodnie hakowe służą do transportu półtuszy, mroźnie komorowe do transportu lodów i mrożonek. Samochody ciężarowe izotermiczne (izotermy) wyposażone są w windę hydrauliczną do załadunku.

5 Do czego służy naczepa chłodnia? Naczepa chłodnia służy do transportu produktów spożywczych, które wymagają chłodzenia.

6 Konstrukcja chłodni: wydajny agregator, urządzenia chłodzące, skuteczność izolacji termicznej ścian, stropów i podłogi.

7 Jaka jest rola podłogi chłodni? Płaska izolowana podłoga zapobiega przenikaniu ciepła do wnętrza.

8 Na co musi uważać kierowca? Kierowca musi zwracać uwagę na prawidłową pracę agregatorów. Zmiana temperatury może wpłynąć na jakość przewożonych produktów spożywczych.

9 Temperatura produktów spożywczych Temperatura powinna być kontrolowana przez kierowcę by nie dopuścić do zmiany jakości przewożonych artykułów spożywczych.

10 Produkty spożywcze są przechowywane w specjalnych komorach, gdzie są umieszczane oddzielnie artykuły spożywcze wymagające chłodzenia lub mrożenia.

11 Dlaczego chłodnie muszą być regularnie sprzątane i czyszczone? Chłodnie służą do transportu żywności, dlatego utrzymanie higieny oraz przestrzeganie standardów HACCAP jest konieczne.

12 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

13 Źródło:.fhf- kontener.com.pl/index.php?option=com_content&task=vie w&id=22&Itemid=37 http://www.nadwozia.acord.com.pl/nadwozia/chlodnie.htm http://pl.wikipedia.org


Pobierz ppt "Transport produktów spożywczych Chłodnie. Co to jest chłodnia? Chłodnia – pomieszczenie przeznaczone do przechowywania obiektów wymagających do przedłużenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google