Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pompa hydrauliczna 728619E. Napęd hydrauliczny - urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pompa hydrauliczna 728619E. Napęd hydrauliczny - urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego."— Zapis prezentacji:

1 Pompa hydrauliczna E

2 Napęd hydrauliczny - urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego za pomocą cieczy. Zasada działania napędów hydraulicznych oparta jest na prawie Pascala. Napęd hydrauliczny do bram skrzydłowych

3 1.górnictwie, 2.hutnictwie, 3.obrabiarkach, 4.maszynach rolniczych, budowlanych i drogowych. Napędy hydrauliczne dzielone są na hydrostatyczne i hydrokinetyczne. Napędy hydrauliczne wykorzystywane są w :

4 Zalety napędów hydraulicznych małe gabaryty i ciężar, zwarta budowa, trwałość i niezawodność, duży moment rozruchowy przy krótkim czasie rozruchu i hamowania, płynna, bezstopniowa regulacja prędkości i zmiany kierunku ruchu, duża obciążalność przy małych prędkościach ruchu, łatwość zabezpieczenia przed przeciążeniem, realizacja dowolnych ruchów urządzenia wykonawczego: posuwisto-zwrotnych, wahadłowych i obrotowych, precyzja działania, standaryzacja elementów i łatwość automatyzacji, łatwość prowadzenia instalacji nawet na duże odległości, małe koszty konserwacji ze względu na smarne właściwości czynnika roboczego.

5 Wady napędów hydraulicznych wrażliwość na zapowietrzenie, straty mocy podczas przepływu czynnika roboczego w instalacji, wymagania wysokiej precyzji wykonania i remontu urządzeń, wymagania wysokiej kwalifikacji obsługi, konieczność dokładnego wykonania elementów zasilających, trudności w uzyskaniu powolnych ruchów, w niektórych przypadkach konieczność utrzymywania stałej temperatury obiegowej

6


Pobierz ppt "Pompa hydrauliczna 728619E. Napęd hydrauliczny - urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google