Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Napędy hydrauliczne : Krzysztof Róziecki 3T

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Napędy hydrauliczne : Krzysztof Róziecki 3T"— Zapis prezentacji:

1 Napędy hydrauliczne : Krzysztof Róziecki 3T
Pompa hydrauliczna E Napędy hydrauliczne : Krzysztof Róziecki 3T

2 Napęd hydrauliczny do bram skrzydłowych Napęd hydrauliczny - urządzenie służące do przekazywania energii mechanicznej z miejsca jej wytworzenia do miejsca napędzanego za pomocą cieczy. Zasada działania napędów hydraulicznych oparta jest na prawie Pascala.

3 Napędy hydrauliczne wykorzystywane są w :
górnictwie, hutnictwie, obrabiarkach, maszynach rolniczych, budowlanych i drogowych. Napędy hydrauliczne dzielone są na hydrostatyczne i hydrokinetyczne.

4 Zalety napędów hydraulicznych
małe gabaryty i ciężar, zwarta budowa, trwałość i niezawodność, duży moment rozruchowy przy krótkim czasie rozruchu i hamowania, płynna, bezstopniowa regulacja prędkości i zmiany kierunku ruchu, duża obciążalność przy małych prędkościach ruchu, łatwość zabezpieczenia przed przeciążeniem, realizacja dowolnych ruchów urządzenia wykonawczego: posuwisto-zwrotnych, wahadłowych i obrotowych, precyzja działania, standaryzacja elementów i łatwość automatyzacji, łatwość prowadzenia instalacji nawet na duże odległości, małe koszty konserwacji ze względu na smarne właściwości czynnika roboczego.

5 Wady napędów hydraulicznych
wrażliwość na zapowietrzenie, straty mocy podczas przepływu czynnika roboczego w instalacji, wymagania wysokiej precyzji wykonania i remontu urządzeń, wymagania wysokiej kwalifikacji obsługi, konieczność dokładnego wykonania elementów zasilających, trudności w uzyskaniu powolnych ruchów, w niektórych przypadkach konieczność utrzymywania stałej temperatury obiegowej

6 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Napędy hydrauliczne : Krzysztof Róziecki 3T"

Podobne prezentacje


Reklamy Google