Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów."— Zapis prezentacji:

1

2 Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

3 Przetwarzając surowce wtórne ograniczamy wykorzystanie surowców pierwotnych, co przyczynia się do ochrony naturalnych zasobów. Odzyskiwanie i przetwarzanie redukuje także ilość odpadów, tym samym ilość miejsca na składowiskach.

4 My także możemy sprawić,że nasze środowisko będzie mniej zaśmiecone. Segregujmy odpady ( plastik, szkło, makulaturę, puszki do oddzielnych pojemników).

5 Są to źródła, których eksploatacja nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem. Energii odnawialnej nie należy mylić z energią przyjazną dla środowiska naturalnego, gdyż instalacje do jej produkcji mogą (choć nie muszą) powodować szkody ekologiczne.

6 Wykorzystywanie promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej.

7 Wykorzystywana gospodarczo energia mechaniczna płynącej wody. Przed wynalezieniem maszyn elektrycznych i upowszechnieniem elektroenergetyki energię wodną powszechnie wykorzystywano do napędu młynów, foluszów, kuźni, tartaków i innych zakładów przemysłowych.i

8 W dzisiejszych czasach ekologia jest nie tylko popularnym i modnym tematem, ale również bardzo ważnym elementem naszego życia. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogą pomóc zarówno środowisku naturalnemu, jak i naszemu portfelowi. Systemy solarne montowane we własnym domu to pakiet wymiernych korzyści, dostosowanych do naszych potrzeb. Kolektory słoneczne stanowią znakomitą alternatywę dla konwencjonalnych, nieustannie drożejących źródeł energii. Są przyjazne środowisku i znakomicie wspierają Twój budżet. Solary kumulują i przetwarzają energię cieplną, abyś mógł wykorzystać ją do swoich potrzeb.

9 Zbiorniki przeznaczone są do zbierania i magazynowania wody deszczowej. Wytrzymała i lekka konstrukcja - teleskopowa konstrukcja zbiornika na wodę deszczową daje możliwość regulacji głębokości posadowienia. Dodatkową zaletą jest niewielka waga w porównaniu do zbiorników betonowych oraz użebrowana konstrukcja z czarnego plastiku.

10 W dobie coraz to droższej benzyny każdy z nas szuka alternatywnych rozwiązań. Jednymi z nich są samochody elektryczne. Energia używana w pojeździe do napędu silnika elektrycznego może być: zmagazynowana wcześniej w pokładowych akumulatorach zmagazynowana w pokładowych akumulatorach doładowywanych przez zasilane tradycyjnym paliwem prądnice generowana bezpośrednio w czasie reakcji zachodzących w ogniwie paliwowym uzyskiwana z bezpośredniego połączenia z siecią energetyczną (np. kolej, tramwaje, trolejbusy) połączenia z siecią energetyczną (np. kolej, tramwaje, trolejbusy)

11 Każdy dom w okresie jesienno–zimowo- wiosennym potrzebuje źródła ogrzewania. Ci, którzy zarządzają domowymi budżetami muszą zdecydować, jaką formę otrzymywania energii wybrać.

12 Przy jednoczesnym ociepleniu budynku styropianem dom ogrzewamy węglem eko-groszkiem - roczne oszczędności wyniosą ok. 1750 zł. Przy ogrzewaniu gazem zaoszczędzimy dwa i pół tysiąca złotych. Rysunek przedstawiający straty ciepła z różnych miejsc budynku.

13 Przydomowe oczyszczalnie ścieków są coraz bardziej popularne ze względu na swoje zalety ekonomiczne i ekologiczne. Zalety oczyszczalni ścieków : wysoka redukcja zanieczyszczeń, niewielka powierzchnia potrzebna do zamontowania, niskie koszty eksploatacji w ciągu roku, brak elementów ruchomych, które wymagałyby stałego nadzoru i kontroli.

14 Treść: Maciej Furman Wykonanie: Kamil Ścipień www.FBT-Kopernik.c0.pl


Pobierz ppt "Recykling - jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google