Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kronika roku szkolnego 2011/2012

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kronika roku szkolnego 2011/2012"— Zapis prezentacji:

1

2 Kronika roku szkolnego 2011/2012

3 1 września 2011 roku. (klik)

4 Tego dnia, wypoczęci i opaleni po wakacjach, dotarliśmy do szkoły
Tego dnia, wypoczęci i opaleni po wakacjach, dotarliśmy do szkoły. Myśleliśmy o tym, co wydarzy się w ciągu najbliższych miesięcy. Bo to, że „dziewiętnastka” nie lubi się nudzić, to jasne!

5 Dziś, po dziesięciu miesiącach szkolnej przygody, nadszedł czas na podsumowanie ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział. Zaczynamy!

6 Lekcja pierwsza – edukacja patriotyczna

7 Opieka nad Pomnikiem Ofiar Katynia
Uczniowie naszej szkoły objęli opieką Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Przez cały rok szkolny wykonywali przy nim prace porządkowe.

8 Święto Niepodległości
11 listopada delegacja „dziewiętnastki” wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na Rynku.

9 Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Również w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej podczas uroczystej mszy i pod pomnikiem nie zabrakło naszej obecności.

10 Zobowiązanie do opieki nad pomnikiem
27 kwietnia członkowie samorządu uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor podpisali w imieniu całej szkolnej społeczności zobowiązanie do opieki nad Pomnikiem Ofiar Katyńskich. Troska o pomnik to symbol patriotycznego ducha naszej szkoły.

11 Lekcja 2 – Edukacja zdrowotna

12 Kampania „Trzymaj się prosto”
W październiku odbyła się kampania ,,Trzymaj się prosto”. Przeprowadziliśmy szereg działań (pogadanki, gazetki informacyjne, konkursy plastyczne itp.) przypominających o prawidłowej postawie, odpowiednim żywieniu i roli aktywności fizycznej w naszym życiu.

13 Sportowa Liga Klas Tradycyjnie i w tym roku odbyły się rozgrywki Sportowej Ligi Klas. Ten szkolny projekt propaguje aktywne spędzanie czasu wolnego oraz przestrzeganie zasad fair play.

14 Ponadto: ,,Zawsze zdrowi” ,,Profilaktyka nadwagi i otyłości”-
UCZEŃ W FORMIE ,,Szklanka mleka” oraz „Owoce i soki w szkole” Profilaktyka uzależnień „Radosny uśmiech – radosna przyszłość” Ponadto w ramach edukacji zdrowotnej: Wzięliśmy udział w V Międzyszkolnym konkursie ,,Zawsze zdrowi” realizowaliśmy program ,,Profilaktyka nadwagi i otyłości”- UCZEŃ W FORMIE Kontynuowaliśmy akcję „Szklanka mleka” oraz „Owoce i soki w szkole” w celu wspierania zdrowych nawyków żywieniowych Prowadziliśmy profilaktykę uzależnień Uczestniczyliśmy w programie stomatologicznym „Radosny uśmiech – radosna przyszłość”

15 „Profilaktyka chorób wzroku i słuchu”
„Profilaktyka astmy i alergii uczniów klas III wrocławskich szkół podstawowych” „Zabawa i ruch przy muzyce” „Zdrowo jemy – zdrowo żyjemy” „Dzisiaj w cenie jest dobre jedzenie” Wzięliśmy udział w badaniach przesiewowych wzroku i słuchu wśród uczniów klas 1, 3, 5 Uczestniczyliśmy w profilaktyce astmy i alergii – celem tego programu jest wczesne wykrycie u dzieci tych chorób realizowaliśmy program autorski „Zabawa i ruch przy muzyce” Podczas programu „Zdrowo jemy – zdrowo żyjemy” uczyliśmy się kultury i higieny spożywania posiłków Zorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs plastyczny „Dzisiaj w cenie jest dobre jedzenie”

16 Lekcja 3 – Edukacja ekologiczna

17 „Przyroda – a to ciekawe!”
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym realizowanym pod patronatem Prezydenta Wrocławia. Uczniowie klasy „0” poznawali piękno świata przyrodniczego, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie a także zapoznawali się z gatunkami roślin zielnych, krzewów i drzew oraz zwierząt w naszej okolicy.

18 Ponadto: Sprzątanie świata
Dzień Ziemi – „Moje miasto bez elektrośmieci” „Młodzi ekolodzy nadzieją na czystość Ziemi” „Ekoludek” W miesiącu wrześniu wzięliśmy udział w akcji ,,Sprzątanie świata’’, która miała na celu uświadomienie dzieciom o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniami naszej planety. Akcja odbyła się pod hasłem ,,Lasy to życie – chrońmy je”. W kwietniu świętowaliśmy ,,Dzień Ziemi’’ pod hasłem ,,Moje miasto bez Elektrośmieci” zorganizowany przy współpracy z WPO ALBA. Celem tego przedsięwzięcia było ukształtowanie proekologicznych postaw u dzieci, uświadomienie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii oraz budzenie szacunku do przyrody. Tego dnia czekało na uczniów wiele ekologicznych atrakcji. ,,Młodzi ekolodzy nadzieją na czystość Ziemi” to Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej zorganizowany przez Wydział Zdrowia Uniwersytetu Medycznego Klasy młodsze wzięły udział w konkursie wiedzy ekologicznej ,,Ekoludek” promującym zdrowy styl życia.

19 Temat 4 – Edukacja czytelnicza i medialna

20 Czytelnicza Liga Klas W czerwcu rozstrzygnięto rozgrywki Czytelniczej Ligi Klas. W tym roku najlepszymi znawcami literatury zostali - z klas młodszych - uczniowie 1a, 1b, 2b, a z klas starszych – klasa IVa

21 Ponadto: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
„Przyłapani na czytaniu” Pasowanie na czytelnika Święto Pluszowego Misia „Cały Wrocław czyta” Ponadto w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, podczas którego uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Przyłapani na czytaniu”, a uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika. Biblioteka zorganizowała również obchody Dnia Pluszowego Misia i włączyła się do akcji „Cały Wrocław czyta”

22 oraz… Wrocławskie Promocje Dobrych Książek Lekcje filmowe
Lekcje multimedialne „Bajki naszego dzieciństwa” Wizyta w Bibliotece Publicznej w Rynku W ramach edukacji czytelniczej i medialnej uczniowie brali udział także we: Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek Lekcjach multimedialnych i filmowych w kinie Konkursie „Bajki naszego dzieciństwa” Oraz odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Rynku.

23 Lekcja 5 – Edukacja regionalna

24 XII Finał Wrocławskich Krasnali
23 maja 2012r. gościliśmy w naszej szkole uczestników XII Finału Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wrocławiu "Wrocławskie Krasnale". Przedstawiciele kilkunastu szkól podstawowych najpierw wypełniali karty pracy, następnie przedstawiali interpretacje znanych wrocławskich legend. Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu szkolnego chóru oraz choreografii tanecznej przedstawionej przez Doriana Sywaka i Mai Wachowiak

25 Ponadto: Klub Miłośników Wrocławia Sobotnie Spacery po Wrocławiu
Lekcje muzealne „Z muszelką po Wrocławiu” Koło turystyczne W ramach zajęć pozalekcyjnych dla trzecioklasistów działał Klub Miłośników Wrocławia. Uczniowie pogłębiali wiedzę o naszym mieście, dowiadywali się o jego przeszłości i teraźniejszości. Raz w miesiącu uczniowie spotykali się na Sobotnich Spacerach, podczas których zwiedzali miasto z przewodnikiem i wypełniali karty pracy. Uczniowie poznawali region i jego historię również w ramach lekcji muzealnych, koła turystycznego, koła pielgrzymkowego „Z muszelką po Wrocławiu” oraz wielu wycieczek, o których opowiemy w dalszej części.

26 Lekcja 6 – Działania prewencyjne

27 Szóstakiada z Prewencją
23 listopada nasza szkoła gościła finalistów Międzyszkolnego Konkursu „Szóstakiada z Prewencją”. Uczniowie mieli do wykonania cztery zadania przygotowane przez przedstawicieli Policji oraz Straży Miejskiej.

28 Spartakiada z Prewencją
Spartakiada z Prewencją to konkurs międzyszkolny przygotowany dla klas trzecich szkół podstawowych. Pierwsza edycja odbyła się w marcu tego roku w naszej szkole i dostarczyła trzecioklasistom wielu nowych wrażeń.

29 Ponadto: „Bezpieczna droga do szkoły” „Bezpieczne ferie”
„Bezpieczny Internet” „Pomagajmy sobie wzajemnie” „Co wiesz o UEFA Euro 2012?” „Bezpieczne wakacje” Stała współpraca z Policją i Strażą Miejską W ramach działań Grupy Prewencyjnego Wsparcia: Policjanci przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze We wszystkich klasach odbyły się lekcje wychowawcze związane z bezpieczeństwem zabaw zimowych oraz zajęcia kształtujące umiejętności bezpiecznego poruszania się w Internecie Wzięliśmy udział w konkursie policyjnym „Pomagajmy sobie wzajemnie” Od marca do maja wybrani uczniowie uczestniczyli w spotkaniach w Urzędzie Miasta oraz prowadzili zajęcia w klasach na temat mistrzostw Europy w piłce nożnej i bezpiecznego kibicowania – projekt nosił nazwę „Co wiesz o UEFA EURO 2012?” Odbyły się pogadanki związane z bezpieczeństwem podczas letnich wakacji

30 Lekcja 7 - Chór

31 Dolnośląskie Nutki Kończący się dziś rok szkolny był czasem wielkiej aktywności oraz sukcesów dla dyrygowanego przez panią Ulę Polak chóru.

32 Mundus Cantat W maju „Dolnośląskie Nutki” zdobyły trzecie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie

33 Korowód Masek i występ w Strefie Kibica UEFA EURO 2012
15 czerwca chór wziął udział w I Wrocławskim Korowodzie Masek. W towarzystwie ok. 40 zespołów muzycznych chórzyści udali się do Strefy Kibica. Na tamtejszej scenie wykonali utwór „Adiemus” Karla Jenkinsa.

34 Ponadto: Wratislavia Cantans
II Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej Koncert w Filharmonii Wrocławskiej Płyta z kolędami i pieśniami adwentowymi Ponadto chór zajął drugie miejsce w przeglądzie chórów szkolnych Wratislavia Cantans Wziął udział w krakowskim festiwalu pieśni adwentowej i bożonarodzeniowej Koncertował w tutejszej filharmonii Nagrał płytę, której premiera odbędzie się jesienią tego roku

35 Lekcja 8 - dobroczynność

36 „Mogiłę Pradziada Ocalić od Zapomnienia” „Góra grosza”,
Wolontariat „Życzliwy uczeń” Dom Pomocy Społecznej „Warto być dobrym” „Mogiłę Pradziada Ocalić od Zapomnienia” „Góra grosza”, „Serce za serce”, „Nakrętka” W tym roku uczniowie naszej szkoły: tradycyjnie działali jako wolontariusze w przedszkolu należącym do naszego Zespołu wzięli udział w konkursie na życzliwego ucznia Wybrali się z przedstawieniem do Domu Pomocy Społecznej Wzięli udział w akcji „Mogiłę Pradziada Ocalić Od Zapomnienia” Udzielali się w wielu akcjach charytatywnych, np. „Góra grosza”, „Serce za serce”, „Nakrętka” i wiele innych

37

38 Mecz: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 21 marca 2012
21 marca uczniowie klas drugich kibicowali piłkarzom Śląska Wrocław w meczu z Arką Gdynia. Atmosfera na trybunach była wspaniała, a dzieci poznały przy okazji zasady kulturalnego dopingu

39 Ponadto odwiedziliśmy:
miejscowe muzea dom Edyty Stein we Wrocławiu lotnisko Przerzeczyn Zdrój wrocławskie kina Synagogę Pod Białym Bocianem Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu wydarzeniach pozaszkolnych i wycieczkach. Odwiedzili między innymi: Miejscowe muzea Dom Edyty Stein we Wrocławiu Lotnisko Przerzeczyn Zdrój Wrocławskie kina Synagogę Pod Białym Bocianem

40 Centrum Poznawcze w Hali Stulecia Stadion Miejski okoliczne parki
Humanitarium Arboretum w Wojsławicach Skalne Miasto w Czechach Centrum Poznawcze w Hali Stulecia Stadion Miejski Okoliczne parki Humanitarium Arboretum w Wojsławicach Skalne Miasto w Czechach

41 Filharmonię Wrocławską Wrocławskie ZOO
Kłodzko i Góry Stołowe Starówkę Filharmonię Wrocławską Wrocławskie ZOO i wiele innych ciekawych miejsc… Kłodzko i Góry Stołowe Starówkę Filharmonię Wrocławską Wrocławskie ZOO I wiele innych ciekawych miejsc

42 Lekcja 10 – Inne wydarzenia

43 Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Współpraca ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej 19 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Gratislavia W ramach projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas 1 – 3 wrocławskich szkół podstawowych” wielu uczniów uczęszczało na dodatkowe zajęcia takie jak: zajęcia socjoterapeutyczne, logopedyczne, gimnastykę korekcyjną oraz zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu. Ze środków Unii zakupiono również wiele pomocy terapeutycznych i dydaktycznych. Zajęcia pozalekcyjne uczniom naszej szkoły zapewniało również Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły. Dzieci brały udział w logorytmice, zajęciach sportowych, komputerowych, plastycznych i grach logicznych. We wrześniu uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, a w listopadzie ochotnicy oddawali się przyjemnościom intelektualnym podczas Festiwalu Gier Planszowych Gratislavia.

44 Matematyczny Marsz na Orientację Dzień Życzliwości Zabawa Andrzejkowa
Kiermasz Świąteczny Jasełka Ponadto wybraliśmy się na Matematyczny Marsz na Orientację, świętowaliśmy Dzień Życzliwości, bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, a w grudniu wystawiliśmy Jasełka.

45 Wizyta na Stadionie Miejskim
Dzień Otwarty Szkoły Zabawa karnawałowa Dzień Talentów Maskotki Euro Wizyta na Stadionie Miejskim Promowaliśmy naszą szkołę podczas Dnia Otwartego, tańczyliśmy karnawałowe tańce a podczas Dnia Talentów chwaliliśmy się swoimi możliwościami. W marcu gościliśmy Maskotki Euro, a w maju udaliśmy się do nich z rewizytą na nowowybudowany Stadion Miejski.

46 Lekcja 11 – Najważniejsze sukcesy

47 Wielka Nagroda Wrocławia Wrocławska Zielona Szkoła
Szkoła Promująca Turystykę XII Wrocławski Otwarty Turniej Gier Logicznych Magiczny Czas EURO 2012 oczami młodych matematyków Moja Wrocławska Baśń Zaprezentowane na kilku najbliższych slajdach konkursy to te, w których nasi uczniowie zajęli wysokie pozycje i wyróżnienia. Oprócz nich wzięliśmy udział w wielu innych, które – mimo iż bez podium – przyniosły nam wiele satysfakcji.

48 Turniej Młodych Matematyków
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” Konkurs plastyczny „Bo zdrowe dzieci… nie jedzą śmieci”

49 Dolnośląskie Mistrzostwa w Sudoku
Konkurs Matematyczny „Kangur” Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I – III Konkurs Przyrodniczy „Supersowa” Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej Literatury Dziecięcej

50 Konkurs Recytatorski "Dzieci mają głos„
Konkurs Wiedzy "Ginące gatunki Azji Południowo - Wschodniej„ III Konkurs Matematycznego Origami "Żuraw" 2012 Konkurs ekologiczny "Ekoludek„ XVII Konkurs Fotograficzny „Wrocław w fotografii”

51 Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Co w trawie piszczy”
III Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Feeria wiosennych barw” Konkurs na medal i małą formę rzeźbiarską „Od Euro 2012 do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie”

52 IX Wrocławski Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zagrożone gatunki roślin i zwierząt”
I Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki “Jestem bezpieczny na drodze” Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny VII Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu Konkurs plastyczny z okazji Euro 2012 pt.”Polska gola”

53 Lekcja 12 – Wakacje. Kolejny rok szkolny za nami, jak widzicie pełny był wrażeń. Nie było mowy o nudzie! Z większością spotkamy się tu znów za dwa miesiące, by przeżyć kolejną wspaniałą przygodę, a szóstoklasiostom życzymy dziś wielu sukcesów na dalszych etapach nauki. Do zobaczenia!

54 Do zobaczenia!


Pobierz ppt "Kronika roku szkolnego 2011/2012"

Podobne prezentacje


Reklamy Google