Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krajobraz pustyń lodowych. Położenie Arktyki i Antarktydy (lokalizacja na mapie świata oraz na globusie) Wyjaśnienie różnicy między pojęciem Anatrktyka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krajobraz pustyń lodowych. Położenie Arktyki i Antarktydy (lokalizacja na mapie świata oraz na globusie) Wyjaśnienie różnicy między pojęciem Anatrktyka."— Zapis prezentacji:

1 Krajobraz pustyń lodowych

2 Położenie Arktyki i Antarktydy (lokalizacja na mapie świata oraz na globusie) Wyjaśnienie różnicy między pojęciem Anatrktyka i Antarktyda

3

4

5

6 Warunki klimatyczne (analiza klimatogramu) Dzień i noc polarna (oświetlenie Ziemi) uczniowie podpisują klimatogramy (Arktyka, Antarktyda)

7

8

9 Uczniowie czytają tekst na podstawie którego uzupełniają schemat powstawania lądolodu Z wykorzystaniem makiety omawiają krajobraz (lądolód, bariera lodowa, góra lodowa, lód szelfowy)

10

11 Badania prowadzone na biegunach jako źródło informacji Uczniowie odszukują na mapie Antarktydy stację Arctowskiego i Dorbowolskiego Traktat dotyczący Antarktydy

12

13 Zwierzęta Arktyki i ich przystosowania

14

15

16 Zwierzęta Antarktydy i ich przystosowania

17

18

19

20 Cechy krajobrazu pustyń lodowych (nawiązanie do Sahary)

21


Pobierz ppt "Krajobraz pustyń lodowych. Położenie Arktyki i Antarktydy (lokalizacja na mapie świata oraz na globusie) Wyjaśnienie różnicy między pojęciem Anatrktyka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google