Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AMEplus Automatyka i systemy sterowania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AMEplus Automatyka i systemy sterowania"— Zapis prezentacji:

1 AMEplus Automatyka i systemy sterowania
Analiza | Projekt | Oprogramowanie | Uruchomienie Gliwice

2 AMEplus należy do czołówki polskich przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie projektowania i oprogramowania oraz instalacji sprzętu automatyki i systemów sterowania. Profil ameplus

3 Profil firmy Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie uruchomienia układów automatyki i systemów sterowania. Współpraca z firmami: Volkswagen, Škoda, Mercedes, BMW, KGHM Polska Miedź, Rafako, Sefako, Elterma, RAFIZ, Kreisel, Quick-Mix. Specjalizacja w projektowaniu systemów sterowania dla przemysłu samochodowego, automatyzacji maszyn i procesów technologicznych. Innowacyjność wpływająca na rozwój, powstawanie nowoczesnych technologii (RFID, Vision Systems, IT Technology).

4 Badania i Rozwój Wieloletnie doświadczenie firmy AMEplus poparte licznymi referencjami, pozwala postrzegać ją jako rzetelnego i sprawdzonego dostawcę zintegrowanych aplikacji i usług z zakresu automatyki i systemów sterowania.

5 Oferta AMEplus Automatyka - projektowanie, kompletacja, dostawa i rozruch systemów automatyki, ekspertyzy i nadzór projektowy. Robotyka - projektowanie i oprogramowanie robotów do współpracy z systemami stosowanymi w stacjach robotów. Systemy sterowania - PLC, SCADA, systemy telemetryczne, systemy wizyjne, RFID, systemy zarządzania produkcją MES. Systemy informatyczne - AMESITE, AMETYST, Datalogger, ATS4, drivery komunikacyjne OPC, kontrolki dedykowane OCX. Konsulting - doradztwo oraz prace badawcze w zakresie identyfikacji procesów technologicznych i optymalizacji ich sterowania.

6 Doświadczenie i profesjonalizm pracowników AMEplus oparte na wieloletniej praktyce projektowania sprzętu automatyki i systemów sterowania wykorzystywane jest w wielu sektorach. Projekty AMEplus

7 Sektory działalności Przemysł motoryzacyjny Procesy technologiczne
Maszyny urządzenia Obiekty hydrotechniczne Przemysł spożywczy

8 AMEautomotive – Przemysł motoryzacyjny
Współpraca z koncernami na całym świecie: ŠKODA Auto a.s., Mercedes, Volkswagen, BMW, KIA Motors, GM OPEL, Fiat Auto. Zakres zrealizowanych projektów: Transport karoserii w zgrzewalni, lakierni oraz w halach montażu. Sterowanie zasobami produkcji z wykorzystaniem analizy statystycznej i metod optymalizacji. Proces czyszczenia karoserii w stacjach EMU. Sterowanie stacją robotów w procesie zabezpieczenia antykorozyjnego, uszczelniania oraz lakierowania. Monitorowanie, kontrola oraz optymalizacja sterowania zasobami w produkcji karoserii. Systemy bezprzewodowej identyfikacji karoserii i śledzenia produkcji karoserii.

9 Procesy technologiczne
STEROWANIE W PRZEMYŚLE MIEDZIOWYM STEROWANIE W PRZEMYŚLE ENERGETYCZNYM STEROWANIE PROCESAMI OBRÓBKI CIEPLNEJ STEROWANIE LINIAMI PRODUKCJI CHEMII BUDOWLANEJ

10 AMEcuprum - Przemysł miedziowy
Systemy sterowania procesami mielenia i flotacji w zakładach wzbogacania rud metali. Systemy sterowania procesami elektrorafinacja miedzi oraz procesami towarzyszącymi Sterowanie elektrycznymi napędami dużych mocy (ponad 1GW). Systemy ważenia i bilansowania surowców oraz produktów z komunikacją z systemem SAP R/3. Systemy telemetryczne dla stacje pomiaru emisji i imisji oraz systemy raportowania i sprawozdawczości w zakresie Ochrony Środowiska. Identyfikacja i pozycjonowanie osób oraz urządzeń technicznych wykorzystujących czytniki RFID w Zakładach Górniczych.

11 AMEpower - Przemysł energetyczny
Spalanie w kotłach energetycznych i odsiarczanie spalin. Pomiary w zbiornikach paliw i magazynowanie. Transport paliw w bazie paliw. Dystrybucja gazu. Generatory, sprężarki i turbodmuchawy. Wzbogacanie i przeróbka węgla.

12 AMEtherm - Proces obróbki cieplnej
Współpraca z LZT "ELTERMA" S.A. Świebodzin. Wdrożenia złożonych systemów sterowania liniami technologicznymi do obróbki cieplnej i nawęglania. Systemy sterowania procesami obróbki cieplnej, które obejmują  różnorodne obiekty i całe linie technologiczne: piece  do hartowania i odpuszczania oraz wyżarzania sferoidyzującego pierścieni łożyskowych, piece do hartowania z atmosferą ENDO z układem regulacji potencjału węglowego, wanny hartownicze, myjki i suszarki, piece komorowe z atmosferą ochronną.

13 AMEmix - Produkcja chemii budowlanej
Współpraca z RAFIZ Wierzbica Uruchomienie kilkanaście linii produkcji chemii budowlanej. Systemy sterowania liniami realizują zadania sporządzania produktów chemii budowlanej według zadanych receptur dla wieloskładnikowych mieszanin oraz ich naważenia i paczkowania. Realizacje u głównych producentów: ALPOL w Końskich, KREISEL w Ujeździe i Będzinie, QUICK-MIX w Rawie Mazowieckiej firmy na Litwie, Ukrainie i w Kazachstanie.

14 AMEmaschine - Maszyny i urządzenia
Automaty do spawania ścian szczelnych kotłów energetycznych. Przycinarki termiczne. Wielowrzecionowe wiertarki bramowe. Suwnice. Maszyny do produkcji asfaltu. Przygotowanie mas formierskich i odlewanie metali. Wytłaczarki poliuretanowe i PCV. Stanowiska odbiorcze zaworów rozrządczych do układów hamulcowych wagonów. Wtapiarki anod do produkcji stożków kineskopowych.

15 AMEhydro - Obiekty hydrotechniczne
Monitorowanie hydrometrycznych stacji pomiarowych i stacji pomiaru stanów wód, jazów i śluz na rzekach. Zdalne sterowanie ujęciami wody i obiektami uzdatniania wody, przepompowniami ścieków (łączność: telefoniczna, radiowa w sieci trankingowej , w sieci GSM - opcje SMS oraz Data Transfer). Monitorowanie naprężeń i deformacji górotworu w geotechnicznych sieciach pomiarowych. Pomiary w zbiornikach paliw. Oczyszczanie ścieków, oczyszczanie cieczy zaolejonych. Jazy na rzekach.

16 AMEplant - Przemysł spożywczy
Wykonanie dokumentacji projektowej Realizacja systemów sterowania wszystkimi procesami w cukrowniach: dyfuzja, oczyszczaniem, odparowaniem soku, warzeniem cukrzycy. Realizacje dla cukrowni: Cukrownia i Rafineria Chybie Cukrownia Łubna Kazimierza Wielka Zakłady Przemysłu Zbożowego, Szymanów

17 Nasze silne strony … razem możemy sterować wszystkim
Doświadczenie i dobra opinia – referencje korporacji Wiedza – doradztwo i wsparcie na każdym etapie projektu Innowacyjność – nowoczesne technologie Rozwój – najnowsze rozwiązania umacniają naszą pozycję w Polsce i za granicą. … razem możemy sterować wszystkim

18 Zapraszamy do współpracy
AMEplus Sp. z o.o, Gliwice, ul. Żernicka 35 tel (32) fax + 48 (32)


Pobierz ppt "AMEplus Automatyka i systemy sterowania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google