Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dystrybucja z profesjonalnym serwisemAutomatyka i systemy sterowania AmetystAmetyst System identyfikacji i pozycjonowania osób oraz urządzeń technicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dystrybucja z profesjonalnym serwisemAutomatyka i systemy sterowania AmetystAmetyst System identyfikacji i pozycjonowania osób oraz urządzeń technicznych."— Zapis prezentacji:

1 Dystrybucja z profesjonalnym serwisemAutomatyka i systemy sterowania AmetystAmetyst System identyfikacji i pozycjonowania osób oraz urządzeń technicznych dla Zakładów Górniczych System identyfikacji i pozycjonowania osób oraz urządzeń technicznych dla Zakładów Górniczych

2 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Ametyst – teletransmisyjny system RFID Ametyst wykorzystuje radiowy, teletransmisyjny system RFID (Radio Frequency Identification). Ametyst komunikuje się z radiowymi czytnikami znaczników ATR (Active Tag Reader), które czytają i zapamiętują adresy elektronicznych znaczników umieszczonych w lampach górniczych. Ametyst wykorzystuje radiowy, teletransmisyjny system RFID (Radio Frequency Identification). Ametyst komunikuje się z radiowymi czytnikami znaczników ATR (Active Tag Reader), które czytają i zapamiętują adresy elektronicznych znaczników umieszczonych w lampach górniczych.

3 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Konfiguracja sprzętowa systemu Ametyst

4 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Funkcjonalność systemu informatycznego Obsługa komunikacji z czytnikami Przesyła dane w radiowej sieci teletransmisyjnej z urządzeń systemu łączności, zapewnia zbieranie informacji w radiowej sieci teletransmisyjnej. Organizacja bazy danych Organizuje i konserwuje zasoby danych o osobach, urządzeniach technicznych oraz związane z nimi dane bieżące i historyczne, w tym również dane dotyczące eksploatacji i administracji systemu. Identyfikacja i pozycjonowanie Wyznacza liczby osób i urządzeń w zdefiniowanych strefach. Prezentacja w przeglądarkach internetowych Zapewnia wizualizację, raportowanie, selekcję danych oraz udostępnianie ich na ekranach monitorów z możliwością sporządzania wydruków. Obsługa komunikacji z czytnikami Przesyła dane w radiowej sieci teletransmisyjnej z urządzeń systemu łączności, zapewnia zbieranie informacji w radiowej sieci teletransmisyjnej. Organizacja bazy danych Organizuje i konserwuje zasoby danych o osobach, urządzeniach technicznych oraz związane z nimi dane bieżące i historyczne, w tym również dane dotyczące eksploatacji i administracji systemu. Identyfikacja i pozycjonowanie Wyznacza liczby osób i urządzeń w zdefiniowanych strefach. Prezentacja w przeglądarkach internetowych Zapewnia wizualizację, raportowanie, selekcję danych oraz udostępnianie ich na ekranach monitorów z możliwością sporządzania wydruków.

5 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Moduły oprogramowania systemu Aplikacja serwerowa i zarządzania bazami danych - czytanie danych z czytników znaczników, wpisywanie danych do bazy oraz udostępnienie danych. Aplikacja internetowa - obsługa interfejsu użytkownika, wizualizacja, raportowanie, selekcja oraz udostępnianie danych. Moduł identyfikacji i pozycjonowania - algorytmy identyfikacji osób i urządzeń, aktualizacja danych o położeniu. Aplikacja serwerowa i zarządzania bazami danych - czytanie danych z czytników znaczników, wpisywanie danych do bazy oraz udostępnienie danych. Aplikacja internetowa - obsługa interfejsu użytkownika, wizualizacja, raportowanie, selekcja oraz udostępnianie danych. Moduł identyfikacji i pozycjonowania - algorytmy identyfikacji osób i urządzeń, aktualizacja danych o położeniu.

6 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Konfiguracja systemu Konfigurowanie systemu odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej w zakresie: Bazy osób – udostępnianie do edycji danych o osobach, Bazy urządzeń - udostępnianie do edycji danych o urządzeniach technicznych, Ustawienia bramek – wprowadzanie i edycja danych dotyczących adresów i parametrów czytników, które są parami skojarzone w celu spełniania funkcji bramki, Ustawienia stref – określanie wydzielonych stref w kopalni poprzez wybór bramek wyznaczających granice stref, Rejestru użytkowników - przydzielanie uprawnień użytkownikom do ustalonych zakresów funkcjonalności. Konfigurowanie systemu odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej w zakresie: Bazy osób – udostępnianie do edycji danych o osobach, Bazy urządzeń - udostępnianie do edycji danych o urządzeniach technicznych, Ustawienia bramek – wprowadzanie i edycja danych dotyczących adresów i parametrów czytników, które są parami skojarzone w celu spełniania funkcji bramki, Ustawienia stref – określanie wydzielonych stref w kopalni poprzez wybór bramek wyznaczających granice stref, Rejestru użytkowników - przydzielanie uprawnień użytkownikom do ustalonych zakresów funkcjonalności.

7 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Zestawienie osób z ich bieżącą pozycją

8 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Prezentacja stanu kopalni System Ametyst wyznacza bieżący stan kopalni, który jest aktualizowany cyklicznie przez moduł identyfikacji i pozycjonowania. Aktualny stan zasobów kopalni prezentowany jest w przeglądarce internetowej w formie następujących widoków: Mapa - wyświetlanie mapy kopalni w trójwymiarowej grafice wektorowej za pomocą technologii OpenGL, Osoby - przegląd historii przemieszczania się poszczególnych osób, Urządzenia - przegląd historii zmian położenia poszczególnych urządzeń technicznych, Bramki – udostępnienie stanów liczników osób i urządzeń na poszczególnych bramkach obsługiwanych przez dwa czytniki znaczników, Strefy - udostępnianie liczby osób i urządzeń w poszczególnych strefach, System Ametyst wyznacza bieżący stan kopalni, który jest aktualizowany cyklicznie przez moduł identyfikacji i pozycjonowania. Aktualny stan zasobów kopalni prezentowany jest w przeglądarce internetowej w formie następujących widoków: Mapa - wyświetlanie mapy kopalni w trójwymiarowej grafice wektorowej za pomocą technologii OpenGL, Osoby - przegląd historii przemieszczania się poszczególnych osób, Urządzenia - przegląd historii zmian położenia poszczególnych urządzeń technicznych, Bramki – udostępnienie stanów liczników osób i urządzeń na poszczególnych bramkach obsługiwanych przez dwa czytniki znaczników, Strefy - udostępnianie liczby osób i urządzeń w poszczególnych strefach,

9 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Prezentacja danych systemowych Alarmy - udostępnianie zarejestrowanych w bazie danych wszystkich zdarzeń dotyczących działania całego systemu: awarii, ostrzeżeń i nieprawidłowości, jak również powrotów do prawidłowej pracy elementów systemu, Diagnostyka – ustalanie prawidłowych parametrów pracy sieci radiowej oraz informowanie o statusie transmisji, Dziennik – rejestruje zdarzenia wykonane przez użytkownika, które obejmuje: identyfikatory użytkownika, data i czas rejestracji w systemie i wyrejestrowania z systemu, zapisy o udanych i nieudanych próbach dostępu do systemu oraz jego zasobów, pliki, tabele, transakcje do których uzyskano dostęp. Alarmy - udostępnianie zarejestrowanych w bazie danych wszystkich zdarzeń dotyczących działania całego systemu: awarii, ostrzeżeń i nieprawidłowości, jak również powrotów do prawidłowej pracy elementów systemu, Diagnostyka – ustalanie prawidłowych parametrów pracy sieci radiowej oraz informowanie o statusie transmisji, Dziennik – rejestruje zdarzenia wykonane przez użytkownika, które obejmuje: identyfikatory użytkownika, data i czas rejestracji w systemie i wyrejestrowania z systemu, zapisy o udanych i nieudanych próbach dostępu do systemu oraz jego zasobów, pliki, tabele, transakcje do których uzyskano dostęp.

10 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Stan strefy oraz bramki na mapie geodezyjnej

11 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Profil AMEplus Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie uruchomienia układów automatyki i systemów sterowania. Współpraca ze światowymi koncernami przemysłu samochodowego: Škoda, Volkswagen, Mercedes, BMW, Hyundai, KIA, Opel, Fiat. Specjalizacja w zdalnym sterowaniu i monitorowaniu z wykorzystaniem sieci GSM/GPRS oraz łączności radiowej, VPN. Innowacyjność AMEplus powoduje ciągły rozwój i poszukiwanie nowoczesnych technologii internetowych (ATS4, Java). Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie uruchomienia układów automatyki i systemów sterowania. Współpraca ze światowymi koncernami przemysłu samochodowego: Škoda, Volkswagen, Mercedes, BMW, Hyundai, KIA, Opel, Fiat. Specjalizacja w zdalnym sterowaniu i monitorowaniu z wykorzystaniem sieci GSM/GPRS oraz łączności radiowej, VPN. Innowacyjność AMEplus powoduje ciągły rozwój i poszukiwanie nowoczesnych technologii internetowych (ATS4, Java).

12 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Współpraca z KGHM oraz INOVA AMEplus współpracuje z zakładami KGHM Polska Miedź, dla których opracowuje i wdraża programy do sterowania procesami wzbogacania rud miedzi i procesami rafinacji miedzi. Porozumienie o współpracy ze spółką INOVA zawarte w celu rozwijania i doskonalenia działalności badawczo- rozwojowej przy zastosowaniach i wdrożeniach rozwiązań innowacyjnych w zakładach przemysłowych. AMEplus współpracuje z zakładami KGHM Polska Miedź, dla których opracowuje i wdraża programy do sterowania procesami wzbogacania rud miedzi i procesami rafinacji miedzi. Porozumienie o współpracy ze spółką INOVA zawarte w celu rozwijania i doskonalenia działalności badawczo- rozwojowej przy zastosowaniach i wdrożeniach rozwiązań innowacyjnych w zakładach przemysłowych.

13 Dystrybucja z profesjonalnym serwisemAutomatyka i systemy sterowania Mercedes Benz, Hiszpania VW Shanghai, Chiny VW Poznań, Polska Škoda Auto a.s. Republika Czeska KGHM Polska Miedź BMW Spartanburg, South Carolina, USA

14 Dystrybucja z profesjonalnym serwisem Ametyst Dziękuję za uwagę Tadeusz Legierski AMEplus Sp. z o.o. 44-105 Gliwice, ul. Żernicka 35 tel. + 48 (32) 23 92 710 tadeusz.legierski@ameplus.pl www.ameplus.pl Automatyka i systemy sterowania


Pobierz ppt "Dystrybucja z profesjonalnym serwisemAutomatyka i systemy sterowania AmetystAmetyst System identyfikacji i pozycjonowania osób oraz urządzeń technicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google