Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DORADZTWO TECHNOLOGICZNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DORADZTWO TECHNOLOGICZNE"— Zapis prezentacji:

1

2 DORADZTWO TECHNOLOGICZNE
misja... "NIE MA TAKIEGO ZLECENIA, KTÓREGO NIE JESTEŚMY W STANIE ZREALIZOWAĆ" DORADZTWO TECHNOLOGICZNE SERWIS JAKOŚĆ CENA TECHNOLOGIA

3 firma... JOPPOL to tradycja i nowoczesność, doświadczenie i kompetencja. Firma powstała w roku 1989 i cały czas konsekwentnie się rozwija. Pomaga w tym rodzinne zarządzanie, kapitałowa samowystarczalność, a także koncentracja na produkcji: opakowań, etykiet i poligrafii reklamowej. Dzisiaj cztery działy firmy zlokalizowane w siedziebie firmy w Poznaniu przy ul. Jeleniogórskiej 20A na powierzchni 6130 m2 są do dyspozycji klientów 24H na dobę. Wszechstronność w ramach specjalizacji pozwoliła na skompletowanie bardzo zaawansowanego parku maszynowego, dopracowanie profesjonalnego know-how i przygotowanie wysoce konkurencyjnej oferty. Wszystko produkujemy bez kooperantów na własnych urządzeniach, obsługiwanych przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu możemy zagwarantować wzorową jakość i niezawodną terminowość naszych usług. We wszystkich czterech działach firmy (począwszy od jej serca: drukarni przez prepress, introligatornię i dział produkcji wykrojników) można spotkać najnowsze maszyny i urządzenia renomowanych firm, głównie firmy Heidelberg i Bobst - niekwestionowanych liderów produkcji sprzętu poligraficznego na świecie. Wszystkie urządzenia, jak i cała organizacja firmy sterowane są, jak przystało na firmę XXI wieku za pomocą software-ów poruszających się w zintegrowanej sieci informatycznej. Ale w branży poligraficznej doświadczenie i zaangażowanie prawdziwych fachowców wciąż decyduje o końcowych efektach. Dlatego nasza firma konsekwentnie w polityce kadrowej stawia na wykwalifikowany zespół. Oprócz inwestycji jest to najważniejsza część strategii rozwoju naszej firmy. Po zadowoleniu Klientów najlepiej widać, że te rezultaty zasługują na najwyższe uznanie. Świadczą o tym również przyznawane nam certyfikaty, nagrody i wyróżnienia m.in. ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004 przyznane przez Lloyd’s Register Quality Assurance. Wieloletnie firmy rodzinne mają swój wyjątkowy „klimat”. Sprzyja on rzetelności i odpowiedzialności, podsyca ambicje i entuzjazm. Tak jest również w JOPPOL-u – Centrum Poligrafii dla najbardziej wymagających Klientów!

4 prepress... Bez dobrego początku nie ma mowy o świetnym końcu. Studio prepress to najcichszy i najmniej widowiskowy etap długiego procesu poligraficznego. To od niego w ogromnym stopniu zależy jakość wydruku etykiet, opakowań czy folderów. Aby była ona naprawdę perfekcyjna i aby nasi Klienci nie musieli tracić czasu, wyposażyliśmy nasze studio we wszystkie potrzebne, bardzo nowoczesne, urządzenia i powierzyliśmy je fachowej opiece naszych specjalistów. To tutaj skrupulatnie obrabiamy materiały dostarczone przez Klientów i przygotowujemy matryce offsetowe w technologii CTP. Jesteśmy w posiadaniu najnowocześniejszego, całkowicie zintegrowanego z maszynami drukarskimi systemu CTP firmy Heidelberg. Etap wywołania płyt kończy proces laserowej technologii wytwarzania matryc offsetowych. Cyfrowa obróbka prac oraz wypalona matryca przez laser w technologii CTP, z pominięciem diapozytywów, gwarantuje zachowanie parametrów do produkcji najwyższej jakości druków.

5 drukarnia... Nawet Centrum może mieć swoje... centrum. U nas jest nim drukarnia. O jej ogromnych możliwościach produkcyjnych i najwyższym poziomie technologicznym decydują trzy potężne jednostki drukujące w formatach B1 i B2, do siedmiu kolorów w linii i z zastosowaniem lakieru dyspersyjnego i lakieru UV. Ich marka – Heidelberg – to branżowy synonim jakości, wydajności i niezawodności! Wszechstronne „uzbrojenie” naszej drukarni dopełnia dwukolorowa maszyna firmy Man-Roland. Nasz park maszynowy w drukarni tworzą następujące maszyny offsetowe: 7 kolorowa formatu B1 – HEIDELBERG Speedmaster CD PL UV 5 kolorowa formatu B1 – HEIDELBERG Speedmaster CD LX 5 kolorowa formatu B2 – HEIDELBERG Speedmaster SM 74 +LX W szybkim i perfekcyjnym przygotowaniu maszyn do druku pomaga centrum operacyjne z systemem kontroli i sterowania CP Panel sterujący pozwala z jednego miejsca, przy pełnej ergonomii pracy, sterować maszynami kontrolując jednocześnie barwę na arkuszach drukowych. Urządzenie CPC Heidelberg pomaga nadzorować kolorystykę arkusza. Automatycznie ustawia kałamarze i steruje maszyną drukującą pozwalając zachować stały poziom kolorów. W tym przypadku, jak w wielu innych można powiedzieć, że jakość i nowoczesność idą w parze.

6 introligatornia... Tym, co różni prawdziwe centrum poligrafii od każdej drukarni jest nie tylko własny dział prepress, ale również możliwość samodzielnego uszlachetniania druku. Technologie podnoszące atrakcyjność druków rozwijają się bardzo szybko, ich spektrum możliwości ciągle się powiększa. Nasi Klienci, oprócz atrakcyjnych projektów muszą ciągle podnosić poprzeczkę atrakcyjności swoich wyrobów. Taką właśnie rolę doskonale spełniają technologie uszlachetniania druku. „Dbamy o każdy szczegół” to dobry moment, aby użyć tych słów i przekazać uszlachetnione arkusze drukowe do introligatorni. Obróbka introligatorska to końcowy etap złożonego procesu poligraficznego. Niezbędny - jeśli celem jest wyprodukowanie bardzo skomplikowanych wyrobów. Dzięki dużej gamie urządzeń introligatorskich można nadać zleconym pracom indywidualnego charakteru. Etap obróbki introligatorskiej często rozstrzyga o sukcesie przy produkcji opakowań z tektury litej, etykiet o nietypowych kształtach, a szczególnie w poligrafii reklamowej. Ledwie przeciętna precyzja obróbki introligatorskiej lub choćby małe opóźnienia mogą zaprzepaścić nawet najlepszy rezultat osiągnięty przez studio prepress, drukarnię czy dział uszlachetniania druku. Dlatego i tu polegamy na własnych maszynach i specjalistach. Ułatwia to nadzór nad jakością i redukuje koszty. Nasi Klienci widzą i cenią efekty takiego kompleksowego rozwiązania. Folia matowa lub z połyskiem dodaje produktom atrakcyjności i podnosi ich prestiż. Koszty zastosowania tego rodzaju uszlachetniaczy są rekompensowane przez osiągane efekty, co przesądza o ich dużej popularności. Użytkowana przez nas angielska maszyna firmy D&K nanosi folię metodą termiczną, gwarantując idealne i trwałe przyleganie do powierzchni wydrukowanego arkusza.

7 introligatornia... Wielką zaletą urządzeń tworzących linię technologiczną firmy Theisen & Bonitz jest możliwość ich niezależnego wykorzystania. To pozwala na jednoczesne wykonywanie trzech różnych operacji, np. zbierania pofalcowanych składek do oprawy bezszwowej, zawieszania okładki przy pomocy metalowych oczek i przycinania katalogów. Linia zbierająco-szyjąca Theisen & Bonitz to kolejne urządzenie z grupy Heidelberga, które wykorzystujemy z wielkim pożytkiem dla sprawności, dokładności i niezawodności naszej pracy. Uniwersalność i precyzja tej maszyny są imponujące. Potrafi ona zbierać arkusze niemal dowolnego formatu i w dowolnej konfiguracji, aby je w różny sposób zszywać, łamać i obcinać. Wszystko automatycznie i perfekcyjnie!

8 introligatornia... Perfecta – nazwa tej maszyny do cięcia (potocznie zwanej gilotyną) nie wymaga dodatkowych komentarzy. Tym bardziej, że nie jest to wcale nazwa na wyrost, skoro liczy się tutaj nawet setna część milimetra. A właśnie takiej precyzji wymaga wycinanie m.in. etykiet. I tu nad perfekcją maszyny musi czuwać solidny fachowiec. Trzy nowoczesne składarko-sklejarki umożliwiają perfekcyjne wykonanie niemal dowolnie zaprojektowanych opakowań i druków reklamowych. Jedna z tych maszyn to Jagenberg – kolejne wykorzystywane przez nas urządzenie z grupy Heidelberg. Pracując na takim sprzęcie łatwo możemy pogodzić fantazję projektantów opakowań z profesjonalną dokładnością kontrolerów jakości. Okienka z folii wklejane w opakowania są szczególnie istotne dla wyeksponowania walorów i podniesienia prestiżu produktów jubilerskich, kosmetycznych czy bieliźniarskich. Zyskują na tym również niektóre druki reklamowe, np. specjalne katalogi czy ulotki. Ale foliowa „szyba” musi tu być „wstawiona” z niezwykłą dokładnością. Dzięki maszynie firmy Lerner możemy to niezawodnie osiągnąć.

9 introligatornia... Bobst – to „szwajcarski zegarek”, zdecydowany lider w produkcji maszyn wykrawających, potocznie zwanych sztancującymi. Mimo silnej ekspansji maszyn tego typu z Dalekiego Wschodu skutecznie, swoją solidnością i niezawodnością, broni pozycji na rynku i ciągle jest „nr 1 na świecie”. Stosowane przez nas wykrawarki firmy Bobst potrafią automatycznie separować odpady powstające przy produkcji opakowań czy druków reklamowych. To ułatwia dalszą obróbkę i przyspiesza proces produkcyjny. Dodatkowo posiadamy również sztancę pełnoformatową Iberica, znakomicie uzupełniającą maszyny Bobst Hot print - gorący druk to potocznie nazywane „złocenie na gorąco”. Dziś to już nie tylko złocenie. Cała gama folii w różnych barwach, od srebrnej przez hologramy po brokaty, zdezaktualizowały potoczną nazwę tej technologii. Rozwój materiałów uszlachetniających w tej metodzie daje szeroką gamę możliwości i jest często wykorzystywaną technologią przez naszych Klientów. Kolejna maszyna ze stajni Heidelberga, tym razem w postpressie, wiernie i niezawodnie służy nam i naszym klientom.

10 introligatornia... Dysponujemy automatyczną linią do nakładania farb, lakierów oraz innych uszlachetniaczy, utrwalanych promieniami UV lub IR, metodą sitodruku. Ta technologia przeżywa swoisty renesans. Lata eksperymentów na maszynach offsetowych wykazały przewagę sitodruku, zwłaszcza gdy wymagany jest najwyższy poziom uszlachetnienia. Właśnie to skłoniło nas do wyposażenia naszego działu w linię sitodrukową Vitessa Flex (formatu B1) niemieckiej firmy SPS, światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń. Falcowanie, czyli składanie automatyczne arkuszy, użytków w dowolny niemal sposób to końcowy lub pośredni etap obróbki introligatorskiej. Oprócz maszyn i urządzeń, jak wszędzie, niezbędny jest wykwalifikowany operator. To od jego umiejętności zależy ustawienie urządzeń, tak aby bezbłędnie wykonały operacje zgodne z założeniami technologicznymi.

11 wykrojniki... Nie ma obecnie w Polsce firmy poligraficznej, która mogłaby poszczycić się profesjonalnym działem produkcji wykrojników. Dział produkcji wykrojników naszej firmy wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia daje ogromną przewagę konkurencyjną. Kompleksowość usług i doradztwo technologiczne to podstawowe atuty tego działu. Aby Klient mógł zlecić produkcję np. wyszukanych kartoników czy display’ów niezbędna jest współpraca działów prepress, drukarni i introligatorni z działem projektowania i produkcji wykrojników. Nasza firma daje taką gwarancję i to w obrębie jednego obiektu. Trudno wyobrazić sobie większą wygodę Klienta. Supernowoczesny dział wykrojników może wykonać niemal każde, nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Elastyczność i perfekcja realizacji są równie ważne jak opracowanie oryginalnego i funkcjonalnego projektu. Dba o to studio projektowe, którego pracownicy – „uzbrojeni” w zaawansowane oprogramowanie IMPACT typu CAD – skutecznie łączą pomysłowość kreacji z realiami wysokojakościowej produkcji.

12 wykrojniki... Plotery firmy LASERCOMB wytną wszystko co zostanie zaprojektowane z idealną precyzją po to, aby sprawdzić poprawność konstrukcji i zaprezentować Klientowi model. Plotery mają zastosowanie również bezpośrednio w produkcji: rozrysowują wykrojniki na kalce oraz frezują przeciwformy do wykrojników (Pertinax). Sklejka, w której osadzone są noże i bigi wykrojnika jest wypalana przez urządzenia firmy ELCEDE. Laserowa wiązka z niezwykłą precyzją wycina linie zgodne z najdrobniejszymi szczegółami opracowanego projektu. Ta technologia to „wizytówka” technicznych możliwości XXI wieku i... naszej firmy.

13 wykrojniki... Wyginanie noży wykrojnika przez automatyczne giętarki Unica i Elsa firmy Serviform jest sterowane automatycznie, w pełnej integracji z komputerami, ploterami i laserami pracującymi w dziale wykrojników. Ale samo osadzenie noży w desce to już wyłączna zasługa naszych wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Ich drobiazgowa rzetelność jest tu niezastąpiona. Części kompensacyjne wykrojników są niezbędne w procesie sztancowania z separacją odpadów. Te części wykrojnika składające się na komplet również produkowane są w naszym dziale.

14 przykłady produktów...

15 przykłady produktów...

16 certyfikaty...

17 nagrody i wyróżnienia... Wizytówką firmy świadczącą o jej randze i prestiżu są przyznane nagrody i wyróżnienia. W ostatnich kilku latach Centrum Poligrafii JOPPOL może poszczycić następującymi osiągnieciami:

18 nagrody i wyróżnienia...

19 dbamy o każdy szczegół


Pobierz ppt "DORADZTWO TECHNOLOGICZNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google