Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FAIR PLAY BANK GENEZA PREZENTACJA GRY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FAIR PLAY BANK GENEZA PREZENTACJA GRY"— Zapis prezentacji:

1 FAIR PLAY BANK GENEZA PREZENTACJA GRY
Poznań, 14 czerwca 2013

2 ZAŁOŻENIA GRY Promowanie wiedzy o: bankowości, bankach spółdzielczych,
historii spółdzielczości. Podkreślenie wpływu banków spółdzielczych na rozwój społeczności lokalnych. Prezentacja produktów oferowanych przez banki spółdzielcze. Podkreślenie wagi ścisłej współpracy między graczami oraz zaufania, gracze przekonają się jak wiele można zyskać działając wspólnie dla indywidualnego dobra.

3 PODSTAWOWE INFORMACJE
ZADANIE GRACZA Harmonijny rozwój MEGABanku i miasta poprzez realizację inwestycji, zakup produktów bankowych, a co za tym idzie wygenerowanie jak największego przychodu. CZAS GRY Gra trwa 30 dni roboczych (bez weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy). W czasie dni wolnych gracz nie ma dostępu do sekcji decyzyjnych i przynoszących zyski (głosowanie, rozwój miniBanku, licytacje, quiz). Gra jest turowa, każda tura to jeden dzień w rzeczywistości, a jeden rok w grze. ZWYCIĘSTWO: Grę wygrywa ten zespół, którego MEGABank w ciągu gry wykaże największy przychód.

4 ZAŁOŻENIE miniBanku I MEGABanku
Gracz wypełniając formularz rejestracyjny zakłada konto w grze i w ten sposób tworzy swój miniBank. W celu rozpoczęcia gry niezbędne jest założenie MEGABanku. Musi się on składać minimum z dwóch, a maksymalnie z pięciu miniBanków. W ten sposób pokazujemy że w grze liczyć się będzie ścisła współpraca. Gracze mogą tworzyć własne MEGABanki i zapraszać do nich znajomych oraz osoby poznane na forum gry lub dołączyć się do już istniejącego MEGABanku. Ważne, aby kompletne MEGABanki powstały jak najszybciej, im większa ilość miniBanków tym większy budżet i szybszy rozwój MEGABanku i każdego z miniBanków.

5 miniBank I MIASTO Każdy miniBank funkcjonuje w innym mieście, miasta nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Miasto, w którym działa miniBank składa się z trzech stref: miejskiej, biznesowej oraz bankowej. Strefy w miastach rozwijane są poprzez realizację inwestycji, inwestycje w strefy miejską i biznesową finansowane są ze wspólnego budżetu. O strefę bankową każdy z graczy dba indywidualnie. Na starcie gry każda ze stref rozwinięta jest w 10%, nowe inwestycje rozwijają strefy o kolejne 15%, 15%, 20% i 40%. Banki spółdzielcze wpływają na rozwój swojego otoczenia stąd wraz z postępem gry i rozwojem miniBanku samoczynnie zmieniać się będzie jego otoczenie.

6 PRZYCHÓD MEGABanku Na przychód MEGABanku „składają się” wszystkie miniBanki - każdy dzieli się połową swojego przychodu. Ze wspólnego budżetu zgromadzonego w MEGABanku kupowane są produkty bankowe i finansowane inwestycje, na które nie mogłyby pozwolić sobie miniBanki działając indywidualnie. Produkty bankowe zakupione podczas wspólnego głosowania graczy dostępne są we wszystkich miniBankach i umożliwiają im generowanie przychodu. Na starcie gry każdy miniBank dysponuje podstawowym rachunkiem ROR. Aby wprowadzony produkt przynosił maksymalny zysk należy zainwestować w strefę / strefy, z której czerpie on wpływy (mieszkalna / biznesowa). Zakupione ze wspólnego budżetu inwestycje wpływają tylko na miniBank, w otoczeniu którego została wybudowana.

7 GŁOSOWANIE – GŁÓWNE DECYZJE
Decyzje dotyczące rozdysponowania wspólnego budżetu graczy znajdującego się w MEGABanku zapadają podczas głosowania. W czasie głosowania gracze ograniczeni wspólnym budżetem MEGABanku głosują na: inwestycje mieszkaniowe i biznesowe oraz produkty finansowe. Zostają zakupione te inwestycje i produkty które zdobyły większość głosów. Zakupione produkty finansowe przynoszą zysk wszystkim miniBankom, natomiast inwestycje tylko tym miniBankom, w otoczeniu których zostały zrealizowane. Zrealizowane inwestycje i zakupione produkty finansowe zwiększają przychód miniBanków oraz MEGABanku w kolejnym dniu/roku.

8 PRZYCHÓD miniBanku Poza przychodami ze sprzedaży produktów finansowych gracz może powiększyć swój budżet dzięki: systematyczności – codziennie za pierwsze wejście do gry do budżetu miniBanku dodawane jest 50 jednostek wirtualnej waluty, wiedzy - udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie to dodatkowe 100 jednostek wirtualnej waluty. MiniBank może wykorzystać swój budżet na: rozbudowę swojej strefy bankowej oraz licytację nagród. Od decyzji gracza zależy czy postawi na wspólne dobro zespołu i tym samym zainwestuje w rozwój swojego miniBanku, czy wypracowany przychód wyda na udział w licytacji i zdobędzie nagrodę indywidualną.

9 WALORY EDUKACYJNE GRY Nauka odpowiedzialności – gracze zarządzają pojedynczymi miniBankami i podejmują codziennie decyzje, które wpływają bezpośrednio na efekt końcowy gry. Zły ruch może kosztować utratę pozycji w ogólnym rankingu MEGABanków, którą ciężko będzie odzyskać. Zachęcenie do współpracy – dzięki połączeniu sił poszczególnych miniBanków, gracze mają dostęp do nieosiągalnych dla nich wcześniej produktów oraz inwestycji, dzięki ścisłej współpracy realizowane są indywidualne cele kolejnych miniBanków. Szerzenie wiedzy o bankowości - miejscem, w którym użytkownik będzie mógł zdobyć wiedzę o bankowości jest quiz. Zachętą do codziennego udziału w quizie i udzielania poprawnych odpowiedzi jest Bonus w postaci dodatkowych jednostek wirtualnej waluty na konto gracza.

10 WERSJA TESTOWA Gra dostępna pod adresem: demo.byss.pl/sgbgra
Dane dostępowe Login: demo Hasło: borsuk2010 Dane testowe do gry: user1, user2, user3 ……. Kod dostępu: fairplaybank


Pobierz ppt "FAIR PLAY BANK GENEZA PREZENTACJA GRY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google