Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybrane działania w zakresie promocji transportu rowerowego w Gdańsku na przykładzie projektu CIVITAS MIMOSA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybrane działania w zakresie promocji transportu rowerowego w Gdańsku na przykładzie projektu CIVITAS MIMOSA."— Zapis prezentacji:

1 Wybrane działania w zakresie promocji transportu rowerowego w Gdańsku na przykładzie projektu CIVITAS MIMOSA

2 CIVITAS MIMOSA znaczenie i założenia
CIVITAS – czystszy i lepszy transport w miastach CIty-VITAlity-Sustainability Miasto, Witalność i Zrównoważony rozwój. MIMOSA - wprowadzanie innowacji do działań na rzecz mobilności i zrównoważonego rozwoju Making Innovation in Mobility and Sustainable Actions .

3 EDUKACJA Akcje: „Piesze autobusy” (6 szkół, 720 uczniów, 1 rowerowy autobus) „Pieszy tydzień”; (6 szkół, 1000 uczestników) Kampania medialna: „Wróć bezpiecznie ze szkoły”; „Dziecko bezpieczne na drodze” Konkursy & materiały edukacyjne: Vademecum Rowerzysty; Opaski i kamizelki odblaskowe; Konkurs plastyczny „Mądry transport – lepsze życie” promujący chodzenie i zrównoważone środki transportu;

4

5 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Przewodnią ideą ETZT jest konieczność zamiany mentalności mieszkańców miast i zachęcenie ich do codziennego korzystania ze zrównoważonych środków transportu. Kampania z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu od 2010 W ramach obchodów ETZT zorganizowano festyny uliczne z wielotysięczną publicznością.

6 Reklama i Promocja RoweRowe Piątki Rowerem bezpiecznie do Celu
Coroczna organizowana od 2010 r. kampania wrześniowa mającą na celu przekonanie „rowerosceptyków” do zmiany perspektywy. Głównym partnerem kampnanii jest PSWE 65% 2010 – tytuł kampanii społecznej roku Rowerem bezpiecznie do Celu Prowadzona od 2010 r., w ścisłej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, kampania skierowana jest na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

7 Infrastruktura Drogowa
Instalacja stojaków rowerowych na plaży (zainstalowano 43 platformy łącznie 172 stojaki rowerowe) Wydanie broszury informacyjnej na temat nowych przepisów rowerowych i zasad bezpieczeństwa wraz z mapą gdańskich dróg rowerowych (rozdano broszur) Poprawa infrastruktury nadmorskiej ścieżki rowerowej (poprawa oświetlenia, oznakowanie poziome, ławeczki itp.)

8 Nowy Rower Miejski Konkurs na projekt kolorystyki „Trójmiejskiego roweru miejskiego” (63 uczestników, 80 projektów, ponad 3000 głosów on-line) Moda na Rower - Konkurs na projekty ubrań i gadżetów rowerowych (20 uczestników) Konkurs na artystyczny stojak rowerowy „Rowerem do kultury” (90 uczestników, 100 projektów) Plenerowa wystawa fotograficzna „Gdańska Modna na Rower” (40 historii rowerowych, 4 miejsca ekspozycji, 750 kalendarzy) 8

9

10 Kierunek szacunek Działania
KIERUNEK SZACUNEK to akcja społeczna promująca pozytywne relacje pomiędzy trzema grupami uczestników ruchu drogowego: kierowcami, pieszymi i rowerzystami. Działania - dyskusja na stronie kierunekszacunek.pl kod dobrych zasad kampania promocyjna i medialna

11 Dziękuję za uwagę Monika N. Evini e-mail: monika.evini@gdansk.gda.pl


Pobierz ppt "Wybrane działania w zakresie promocji transportu rowerowego w Gdańsku na przykładzie projektu CIVITAS MIMOSA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google