Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszystkich Świętych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszystkich Świętych."— Zapis prezentacji:

1 Wszystkich Świętych

2 Stara legenda głosi, że w noc pomiędzy Dniem Wszystkich Świętych, a Zaduszkami blask zapalonych na grobach zniczy wskazuje właściwą drogę zagubionym i nieszczęśliwym duszom, błąkającym się pomiędzy niebem a ziemią. Dzień Wszystkich Świętych, zwany też Przypomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzony jest co roku o tej samej porze - pierwszego dnia listopada. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdej osoby wierzącej. Dzień później - 2 listopada, odbywają się tradycyjnie Zaduszki - w odróżnieniu od 1 listopada, ten dzień poświęcony jest modlitwom za osoby zmarłe, które jeszcze nie spotkały się z Bogiem.

3 Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia.
Czas refleksji nad sensem ludzkiego losu

4 Kościól Chwalebny Kościól Cierpiący Kościól Wojujący

5

6 ŻYCIE PRZEMIJANIE ŚMIERĆ

7 Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

8 – Artysta skupia się na relacjach pomiędzy sztuką a życiem
– Artysta skupia się na relacjach pomiędzy sztuką a życiem. Stawia pytania o śmierć, czas i przemijanie. Koraliki symbolizują kruchość i zmienność ludzkiego życia.

9 PRZEMIJANIE           Wiosna, lato, jesień, zima,      Wiosna, lato, jesień, zima      Nikt ich w biegu nie zatrzyma,      Nie zatrzyma nikt.        Szybko mijają lata,      Smutek się z radością splata,      Czego więcej w życiu było      Sama nie wiem już.      Coraz szybciej czas ucieka      Mknie jak jakaś wartka rzeka,      Dni, miesiące, lata biegną,      Coraz bliższy kres. 

10 Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens!!!
Bije zegar godziny, my wtedy mówimy, jak ten czas szybko mija, a to my mijamy Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens!!!

11 Budzac sie o swicie juz wiesz że do przodu pomknęlo życie. O kolejny krok pomaszerowal do przodu czas. To, co bylo wczoraj juz tylko zostanie na karcie pamięci zapisane. A wszystko to, co dzisiaj zastaniesz juz jutro zostanie dopisane, bo zycie to nic innego jak tylko przemijanie To co moge uczynic ze soba zalezy tylko ode mnie!!!

12 Życie nie jest zbieraniem;
życie jest zostawianiem, jest darowaniem. To następna wielka lekcja, której uczy nas śmierć. Ktoś, kogo celem jest jedynie posiadanie i używanie życia, żyje na opak. Zostanie po nas jedynie to, co uczyniliśmy, jedynie to, co oddaliśmy, jedynie to będzie dobrem zostawionym przez nas przyszłym pokoleniom. Faraonowie przemijają, zostają piramidy.

13 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły.

14

15 Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata
Nie oczekujcie od dnia tego, co mogą dać jedynie lata. Ale nie zapominajcie, że lata składają się z dni; dlatego postanówcie, że nie zmarnujecie ani jednego dnia.

16 Cały świat jest jednym kwiatem wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Ojca zanurzeni w jednej atmosferze oddychamy tym samym bólem i radością czyż można nie być razem tak samo w śmierci jak i zmartwychwstaniu modlitwa jednoczy jak miłość niech jej milczenie dojdzie do ciebie

17 Wobec tajemnicy śmierci- zamilcz, ale nie rozpaczaj.
Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna.

18 Przyjdzie taki dzień, najpiękniejszy w życiu dzień
Jezus wezwie nas do siebie. Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, kto koniec życia umie powiązać z jego początkiem. Mało kto mówi o miejscu tym, tak, jakby świat chciał zapomnieć o nim. To nie utopia, wierz mi naprawdę, smak nieba możesz poczuć, gdy miłość rozpali cię.

19 Umiera się na wiele sposobów: z miłości,
z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie. — Paulo Coelho

20

21 Nie płaczcie serca … Tym, którzy umarli,
Modlitwy trzeba – nie łez i rozpaczy ! Módlcie się za nich, aż przyjdzie godzina, Gdy ich do siebie Pan powołać raczy. Nie płaczcie serca …Wszyscy my pomrzemy, Wszak życie ludzkie to wędrówka krótka, I kiedy głazy opadną mogilne, Na sąd anielska zawoła pobudka. I wszyscy wtedy – biedni i bogaci, Staniemy razem, jak szeregi braci

22

23 Opracowala: Jula Świderska Olga Milinkiewicz 2010
Dziękuję za uwagę ! Opracowala: Jula Świderska Olga Milinkiewicz 2010


Pobierz ppt "Wszystkich Świętych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google