Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Monika Zabłocka 1 Organizacja pracy w sekretariacie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Monika Zabłocka 1 Organizacja pracy w sekretariacie."— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Monika Zabłocka 1 Organizacja pracy w sekretariacie

2 Opracowała: Monika Zabłocka 2 Sekretariat: To komórka organizacyjna powołana do obsługi osoby pełniącej funkcję kierowniczą w zakresie realizacji jej poleceń oraz wykonywania czynności techniczno- manipulacyjnych.

3 Opracowała: Monika Zabłocka 3 Rodzaje sekretariatów: A. Sekretariat osobisty – powołany do obsługi administracyjno-technicznej kierownika. Występuje tylko w dużych przedsiębiorstwach. B. Sekretariat uniwersalny – łączy w sobie funkcje sekretariatu osobistego i kancelarii ogólnej. Występuje w małych i średnich przedsiębiorstwach. C. Sekretariat imprezy – powoływany doraźnie do obsługi danej imprezy (konferencja, targi, wystawa). Sekretariat ten wykonuje czynności związane z przygotowaniem imprezy, jej obsługą oraz z zakończeniem i rozliczeniem.

4 Opracowała: Monika Zabłocka 4 Wyposażenie sekretariatu

5 Opracowała: Monika Zabłocka 5 Biurko z dużym blatem Powinno być tak ustawione, aby światło dzienne docierało z lewej strony. Jednocześnie powinno być ustawione obok drzwi szefa i z widokiem na drzwi wejściowe.

6 Opracowała: Monika Zabłocka 6 Krzesło obrotowe na kółkach Sekretarka powinna je obowiązkowo posiadać, aby swobodnie zmieniać pozycję, pracując przy biurku, a za chwilę przy stoliku komputerowym

7 Opracowała: Monika Zabłocka 7 Komputer z drukarką Powinien być ustawiony z lewej strony sekretarki na specjalnym stoliku.

8 Opracowała: Monika Zabłocka 8 Aparaty telefoniczne i centralka telefoniczna Telefon i centrala telefoniczna powinny się znajdować po lewej stronie na biurku sekretarki. Takie ustawienie ułatwia rozmawianie przez telefon i jednoczesne robienie notatki.

9 Opracowała: Monika Zabłocka 9 Biblioteczka, a w niej:

10 Opracowała: Monika Zabłocka 10 Trzy rodzaje szaf: Na dokumenty szefa i sekretarki, Na naczynia niezbędne do podejmowania gości, Na odzież sekretarki, szefa oraz gości.

11 Opracowała: Monika Zabłocka 11 Stolik i fotele dla oczekujących interesantów Powinny być tak ustawione, aby sekretarka nie wstając od biurka, mogła swobodnie rozmawiać z interesantem. Na stoliku powinny być ułożone aktualne czasopisma oraz foldery reklamowe firmy.

12 Opracowała: Monika Zabłocka 12 Sprawne funkcjonowanie sekretariatu zależy od fachowości sekretarki, jak również od wyposażenia w odpowiednie meble i urządzenia


Pobierz ppt "Opracowała: Monika Zabłocka 1 Organizacja pracy w sekretariacie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google