Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Marceli Starczewski III GB. 1.PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ. 2.ZNAKI INFORMACYJNE. 3.INSTRUKCJA W PRZYPADKU POŻARU. 4.PODSTAWOWE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Marceli Starczewski III GB. 1.PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ. 2.ZNAKI INFORMACYJNE. 3.INSTRUKCJA W PRZYPADKU POŻARU. 4.PODSTAWOWE."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Marceli Starczewski III GB

2 1.PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ. 2.ZNAKI INFORMACYJNE. 3.INSTRUKCJA W PRZYPADKU POŻARU. 4.PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE PRZECIWPOŻAROWE. 5.QUIZ

3 Zgodnie z artykułem 4 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej, dyrektor szkoły zapewniając jej ochronę przeciwpożarową zobowiązany jest w szczególności: przestrzegać przeciwpożarowych instrukcji budowlanych, instalacyjnych i technologicznych, wyposażyć budynek, obiekt lub teren w sprzęt pożarniczy i ratowniczy oraz środki gaśnicze zgodnie z obowiązującymi przepisami, zapewnić osobom przebywającym w budynku, obiekcie lub na terenie bezpieczeństwo możliwości ewakuacji, przygotować budynek, obiekt lub teren do prowadzenia akcji ratowniczej, ustalić sposoby postępowania na wypadek pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, zaznajomić pracowników z przepisami przeciwpożarowymi.

4 -dźwiękowe systemy ostrzegawcze - umożliwiają przekazywanie ostrzegawczych i ewakuacyjnych komunikatów głosowych; -instalacje oświetlenia ewakuacyjnego - załączają się w momencie zaniku napięcia podstawowego, oświetlając drogę ewakuacyjną i wskazując bezpieczny kierunek wyjścia; -pompy w pompowniach przeciwpożarowych - zasilające w wodę zarówno instalację hydrantową, jak i inne instalacje, np. tryskaczowe; - drzwi i bramy ppoż. wyposażone w systemy sterowania - zamykają strefy budynku objęte pożarem, odgradzając je od stref wolnych od pożaru.

5 DRZWI EWAKUACYJNE PRAWE DO DROGI EWAKUACYJNEJ W PRAWO PIERWSZA POMOC MEDYCZNA

6 W razie alarmu pożarowego w szkole należy: 1.Zostawić wszystkie rzeczy w pracowni. 2.Wykonywać polecenia nauczyciela. 3.Nie wprowadzać paniki. 4.Podążać za znakami ewakuacyjnymi. 5.Nie wolno biec i wykonywać gwałtownych ruchów.

7 1.Wymień 2 elemnty wyposażenia przeciw pożarowego. 2.Napisz co robić w przypadku pożaru w szkole.(przynajmniej 3) 3.Co byś zrobił by ugasić płonącą benzynę ?*

8 WWW. WIKIPEDIA. PL WWW. ADMINISTRATOR.INFO WWW. LIFESAFETY. PL


Pobierz ppt "Autor: Marceli Starczewski III GB. 1.PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ. 2.ZNAKI INFORMACYJNE. 3.INSTRUKCJA W PRZYPADKU POŻARU. 4.PODSTAWOWE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google