Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciężkie transporty w każdym wymiarze …..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciężkie transporty w każdym wymiarze ….."— Zapis prezentacji:

1 Ciężkie transporty w każdym wymiarze …..
KAHL SCHWERLAST GmbH Internationale SchwertransportLogistik

2 Fakty Nazwa firmy: KAHL SCHWERLAST GmbH
Internationale SchwertransportLogistik Miejscowość: Moers-Repelen, Pattbergstrasse 33 Dyrekcja: Dipl.-Ökonom Andreas Kahl, Rainer Kahl Teren firmy: ponad m² Magazyny otwarte: ponad m² Magazyny zamknięte: do m² z dźwigiem o nosności do 150 to Liczba pracowników: 82 Ilość pojazdów: ponad 130 Własna budowa pojazdów: np. budowa pierwszego 4-osiowego ciągnika

3 Internationale SchwertransportLogistik
Serdecznie witamy w firmie, dla której „żaden ciężar nie jest za ciężki… “ KAHL SCHWERLAST GmbH Internationale SchwertransportLogistik Jesteśmy profesjonalną firmą logistyczną specjalizującą się w prowadzeniu ciężkich transportów oraz rozwiązywaniu wszelkich problemów z tej dziedziny. Posiadamy nowoczesny park samochodowy i maszynowy, odkryte i zamknięte magazyny oraz zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Ze względu na dogodne położenie geograficzne w centrum Europy oraz w pobliżu największego portu śródlądowego świata posiadamy wszelkie możliwości zaspokojenia potrzeb logistycznych naszych klientów oraz proponujemy specjalistyczne i indywidualne rozwiązania. Z ponad m² powierzchni terenu firmy stoi do dyspozycji naszych klientów ponad m² odkrytej powierzchni magazynowej, możliwości przeładunkowe do 150 ton, magazynowanie, pakowanie oraz montaż kompletnych urządzeń oraz rozwiązania wszelkich z tym związanych problemów i pytań. Jesteśmy w stanie szybko reagować na życzenia naszych klientów z różnych branż przemysłowych i dzięki wieloletniemu doświadczeniu zrealizować nam powierzone zadania.

4 1953 / Każdy początek jest ciężki.
Ta historyczna fotografia przedstawia dwa amerykańskie samochody wojskowe GMC z braćmi Hans und Helmut Kahl, którzy w 1953 roku w wieku 23 i 17 lat założyli filię firmy Konrad Kahl & Söhne (Marburg) w Duisburg, Nadreni-Westfali. W 1956 roku firma została przekształcona w Hans und Kahl oHG (spółka osobowa).

5 1981 / Oryginał. Jednym z wielu przykładów bezgranicznej kreatywności własnych pomysłów jest zbudowanie w 1981 roku pierwszego czteroosiowego ciągnika. W trzyosiowym ciągniku firmy MAN została zamontowana przed pierwszą osią napędową dodatkowa oś sterująca. Zbiornik paliwa, zbiornik powietrza i skrzynka na narzędzia, które wcześniej zamontowane były między osiami zostały umieszczone bezpośrednio za szoferką. Pomysł ten jest stosowany do dzisiaj przy budowie czteroosiowych ciągników. Ciągnik wyposażono w silnik przemysłowy o mocy 420 PS. Prawie rok trwało oczekiwanie na dopuszczenie prototypu czteroosiowego ciągnika o całkowitym ciężarze 35 ton do ruchu drogowego. Wkrótce po tym firma KAHL zbudowała jeszcze więcej tego typu ciągnikow i otworzyła w ten sposób drogę renomowanym producentom samochodów ciężarowych, którzy w późniejszych latach wykorzystali tę ideę do seryjnej produkcji. W latach 80-tych został również zrealizowany pomysł przejezdnej kombinacji tiefbett / kesselbrücke z odczepianym połączeniem tiefbettu z ciągnikiem (tzw. Schwanenhals), który do dzisiaj jest podstawą nowoczesnych kombinacji modułów.

6 1998 „Przeprowadzka firmy“.
Przeprowadzka firmy z miasta Duisburg do Moers umożliwiła rozszerzenie jej działalności. Około m² wielki plac firmy, magazyny z możliwością przeładunkową do 150 ton oraz korzystna infrastruktura o centralnym położeniu komunikacyjnym stworzyły nowe możliwości dla firmy. Na terenie firmy ma miejsce nie tylko magazynowanie i przeładunek ciężkich ładunków, lecz również montaż całych urządzeń przemysłowych. Jako spektakularny przykład można podać opracowanie i montaż wszystkich części nowej stacji kolejki nadziemnej z Wuppertalu. Nowy dworzec kolejowy o nazwie „Vohwinkel“ został zmontowany na powierzchni około 5000 m². Nowym logistycznym zadaniem okazało się odtransportowanie oraz zezłomowanie prawie 700 ton starych części jak również „just-in-time“ transport zmontowanych komponentów na teren budowy.

7 2004 | Zmiana generacji i nowa strategia.
W 2004 roku firma z 50-letnim doświadczeniem została przejęta przez dzisiejszą dyrekcję i wlaścicieli Andreasa i Rainera Kahl, którzy założyli nową firmę pod nazwą KAHL SCHWERLAST GmbH Internationale SchwertransportLogistik. Aby spełnić wszelkie wymagania klienta szeroka już flota firmy została celowo uzupełniona o nowoczesny i specjalistyczny sprzęt jak np. nader płaskie, teleskopowe naczepy (Tiefbett), naczepy dla towarów o dużej objętości nastawne elektryczno-hydraulicznie z plandeką (Jumbosemi). Dla transportów towaru o wielkim ciężarze stoją wkrótce do dyspozycji samobieżne moduły z napędem hydrostatycznym, które znajdą zastosowanie szczególnie w elektrowniach i przemyśle maszynowym. Zastosowanie nowoczesnego systemu komputerowego pozwala na bieżąco optymalnie sterować i kontrolować poszczególne fazy każdego projektu. Do dyspozycji naszych klientów stoi wysoko wykwalifikowany team zmotywowanych współpracowników, którzy dysponując nowoczesnym sprzętem oraz szeroką wiedzą zawodową znajdą optymalne rozwiązania najbardziej skomplikowanych projektów. Permanentna kontrola oraz sterowanie przebiegiem pracy ma na celu zapewnienie najwyższej jakości usług ze strony firmy dla klienta.

8 Nasze usługi:

9 Flota:

10 ... ponad 100-osiowy system modułowy do ciężkich ładunków THP
Platformy z nowoczesnych modułów z osprzętem hydraulicznym odpowiadające aktualnemu stanie techniki, pozwalające na transport ładunków o ciężarze ponad 1000 ton.

11 … 12 Kesselbrücken Specjalistyczne naczepy przystosowane do transportu szczególnie wysokich ładunków o dopuszczalnym ciężarze do 140 ton i długości do 50 m.

12 ... Hydrauliczne urządzenie obrotowe i tylny wózek siodłowy (Nachläufer)
Do dyspozycji klienta stoją pojazdy o samosterowanych osiach dla samonośnych towarów o długości do “XXXL” i dopuszczalnym ciężarze ponad 200 ton na platformach i tiefbetach ze stopniowym nastawianiem wysokości od 1 do 1.50 m.

13 … Tieflader Niskie naczepy pozwalające na transport wysokich ładunków zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od podłoża. Możliwe są transporty o ładunkach do 200 ton i 14 m długości.

14 … Semitieflader 3-8 osiowe niskie naczepy (powierzchnia ładunkowa od 80 cm od podłoża) wysuwane do 30 metrów (Telesemi).

15 … 4-osiowy jumbosemi rzadko spotykane 4-osiowe jumbosemi z plandeką, nastawne elektryczno-hydraulicznie do 4,6 m szerokości i 4,45 m wysokości

16 ... „normalne pojazdy“ Również “normalne pojazdy” oferują coś szczególnego. Dla lekkich ładunków stoją do dyspozycji 13,6 metrowe naczepy, otwarte lub z plandeką oraz naczepy teleskopowe. Dodatkowo posiadamy ciągniki z własnym dźwigiem na pokładzie do przeładunku i transportu np. kontenerów.

17 Kontakt KAHL SCHWERLAST GmbH Internationale SchwertransportLogistik
47445 Moers-Repelen Pattbergstr. 33 (Gewerbegebiet Pattberg) Postfach Moers Telefon  Telefax  Internet:


Pobierz ppt "Ciężkie transporty w każdym wymiarze ….."

Podobne prezentacje


Reklamy Google