Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólne informacje o bibliotece

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólne informacje o bibliotece"— Zapis prezentacji:

1 Ogólne informacje o bibliotece

2 Spis treści Droga do biblioteki Jak nas znaleźć? Biblioteka Usługi
Karta czytelnika Wyszukiwanie informacji Katalogi Kolekcje Czasopisma Książki Media Magazyn Statystyka

3 Jak nas znalźć? Biblioteka znajduje się na Marienburger Platz 22.
Linia autobusowa : 3 i 4, Przystanek: „Universität“. (

4 Budynek biblioteczny Wejście do budynku
Biblioteka jest oznaczona literą B

5 Wejście do biblioteki Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 21:00 w piątki i w dzień przed świętami od 9:00 do 21:00 ( Ewentualne zmianay są notowane na naszej stronie internetowej. Jeżeli biblioteka jest zamknięta można skorzystać z kontenera do zwrotu książek i innych mediów.

6 Szatnia Prosimy o niewnoszenie jedzenia i picia do czytelni.
Do transportowania swoich rzeczy prosimy korzystać z przeznaczonych do tego celu koszy. Kurtki, płaszcze, torby, plecaki , prosimy zamykać w szafkach.

7 Wypożyczalnia W wypożyczalni można wypożyczyć,zwrócić i odebrać zamówione książki zarówno z magazynu jak i z wypożyczalni międzybibliotecznej. Tutaj należy również dokonać opłatę za wypożyczanie międzybiblioteczne i ewentualne kary pieniężne za przekroczenie terminu zwrotu.

8 Parter

9 Zbiory na parterze Tutaj znajdują się książki z dziedziny lingwistiki, techniki i nauk ścisłych oraz zbiory czasopism ze wszystkich dziedzin nauki.

10 Inne zbiory na parterze
Tutaj znajdują się również „Semesterapparate“

11 Parter. Fotokopiowanie
Tutaj można zrobić kserokopie dokumentów oraz odebrać wydruki komputerowe.

12 Parter. Leselounge Tutaj można przeglądnąć codzienną prasę, nowo zakupione książki, publikacje pracowników naszego uniwersytetu albo po prostu wypoczywać.

13 Parter. Czytelnia Tutaj można czytać i pracować w ciszy.

14 Parter, Punkt informacyjny
W punkcie informacyjnym otrzymacie Państwo pomocy na wszystkie pytania dotyczące korzystania z biblioteki i jej zbiorów

15 Parter, Internet Aby korzystać z internetu należy zameldować się na informacji. Korzystanie z internetu wynosi maksymalnie 1 godzinę. Przy filarze na przeciwko informacji stoją do krótkiego korzystania( bez zameldowania) 2 komputery z dostępem do internetu. Aktualnie posiadamy 10 komputerów z dostępem do internetu i z pakietem office.

16 Wyposażenie elektroniczne
Czytnik do mikrofiszu Automat do wypożyczeń Książki w formcie A 4 można tutaj samemu wypożyczyć. Tutaj można czytać i kopiować mikrofisze.

17 Zbiory na pierwszym piętrze
Tutaj znajdują się zbiory z dziedziny kulturoznastwa, nauk społecznych i edukacji.

18 I piętro. Medioteka Do pracy w grupie znajdują się tutaj 2 pomieszczenia . Kolekcje płyt CD, DVD, itp. są tutaj również.

19 Pierwsze piętro. Medioteka
Tutaj również stoją Państwu do dyspozycji stanowiska do analizowania ścieżek dźwięku i obrazu. Tutaj znajdują się również komputery z dostępem do internetu i z pakietem office.

20 I piętro. Wypożyczanie międzybiblioteczne
Tutaj można założyć konto, aby skorzystać z wypożyczania międzybibliotecznego. Po założeniu konta można online zamówić książkę czy też artykuł. Opłata wynosi 1.50 Euro za książkę albo za 20 stron artykułu.

21 Karta biblioteczna Karta biblioteczna jest potrzebna do:
Wypożyczania książek Otrzymania dostępu internetowego Kopiowania i drukowania Do używania nowych szafek garderobianych Każda osoba która unkończyła 16-ty rok życia i mieszka w Hildesheimie albo w jego regionie może otrzymać kartę czytelnika. Osoby, które nie ukończyły 18-go roku życia potrzebują podpis rodziców.

22 Karta biblioteczna Opłata zu kartę biblioteczną dla externych czytelników wynosi jednorazowo 5 Euro. Formularz członkowski znajduje się na naszej stronie internetowej, prosimy wypełnić, uiścić opłatę w wypożyczalni, w której również należy odebrać kartę. Studenci naszego uniwersytetu nie potrzebują karty bibliotecznej tylko kartę studencką. Studenci HAWK/ Fachhochschule używają kartę studencką swojej uczelni i są zwolnieni od opłaty, jednak muszą się zameldować na naszym formularzu internetowym.

23 Karta biblioteczna Tak wygląda karta studencka na odwrocie. Tutaj znajdue się numer użytkownika biblioteki Tak wygląda karta studencka. Zawiera ona zdjędie, nazwisko i imię …

24 Wyszukiwanie, katalog online
Komputery do wyszukiwania w katalogach

25 Wyszukiwanie, katalog kartkowy
Tutaj znajdują się zbiory, które zostały zakupione przed rokiem 1990 Większa część zbiorów jest już ujęta w katalogu online. Te brakujące są sukcesywnie do niego wnoszone.

26 Zbiory czasopism Czasopisma znajdują się na parterze.
Aktualne wydania czasopism znajdują się w do tego przeznaczonych szafkach.

27 Zbiory czasopism Zamknięte roczniki czasopism znajdują się w regałach.
Niektóre starsze roczniki są przechowywane w magazynie . Można je zamówić przez katalog internetowy i korzystać z nich tylko na miejscu.

28 Zbiory książek Każdy dokument biblioteczny posiada sygnaturę, która wskazuje miejsce, na którym się on znajduje. Signatura jest naklejona na grzbiecie dokumentu. Zbiory w wolnym dostępie znajdują się na parterze i na pierwszym piętrze. Plan lokalizacji ułatwi Państwu orientację.

29 Zbiory multimedialne Zbiory multimedialne znajdują się w MEDIOTHEK Są one przechowywane w zamkniętych szafach. W celu otrzymania dokumentu, prosimy podać sygnaturę osobie pełniącej dyżur i z tym otrzymanym dokumentem udać się do wypożyczalni. You need the shelf mark of the media. The staff of t Media Centre will deliver them to you. Sygnaturę dokumentu prosimy wyszukać w katalogu internetowym.

30 Zbiory w magazynie zamkniętym
Część zbiorów znajduje się w magazynie (około tomów) Zbiory te są ujęte w katalogu internetowym i można je zamówić.

31 Biblioteka w liczbach Książki: około 460.000 Magazyn: około 240.000
Parter i pierwsze piętro: około Książki elektroniczne: około Czasopisma: około 1.300 Czasopisma elektroniczne: około Bazy danych: około 1.400 Media: około Mikroformaty: Videa i kasety muzyczne: około 5.000 Płyty CD i DVD: około

32 Nie zwlekajcie Państwo…
Z radością oczekujemy Pańtwa wizyty!

33 Przypisy Prezentacja: Uniwersytet Hildesheim
Tytuł: Ogólne informacje o bibliotece uniwesyteckiej Autorzy: Cristina Ranchel Calero, Andreas Mehlbauer, Uwe Bartels. Tłumaczenie: Eva Swobodzinski Date:


Pobierz ppt "Ogólne informacje o bibliotece"

Podobne prezentacje


Reklamy Google