Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ludzka dola, którą wyznaczają takie konieczne składniki egzystencji, jak: przemijanie, cierpienie, osamotnienie, śmierć; także przypadkowe zdarzenia,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ludzka dola, którą wyznaczają takie konieczne składniki egzystencji, jak: przemijanie, cierpienie, osamotnienie, śmierć; także przypadkowe zdarzenia,"— Zapis prezentacji:

1

2 Ludzka dola, którą wyznaczają takie konieczne składniki egzystencji, jak: przemijanie, cierpienie, osamotnienie, śmierć; także przypadkowe zdarzenia, które przytrafiają się człowiekowi w sposób od niego niezależny, jak: urodzenie, uzdolnienia, zdrowie itp.; siła wyznaczająca bieg tych zdarzeń (fatum, przeznaczenie) lub przejaw woli bogów; bieg życia kształtowany zarówno przez ludzką dolę i przypadkowe zdarzenia, jak i świadome i wolne decyzje człowieka.

3 Z filmu: *Craig Horner (Richard Rahl) Miecz Prawdy *Daniel Radcliffe (Harry Potter)Harry Potter *Kristen Stewart (Śnieżka) Królewna Śnieżka i Łowca *Charlize Theron (Ravenna) Królewna Śnieżka i Łowca Z literatury: *Santiago Stary Człowiek i Morze *Antoni Czechow,,Śmierć Urzędnika

4 Bycie Poszukiwaczem Prawdy przez długi czas bardzo mu nie odpowiadało, lecz w końcu zrozumiał dlaczego tak się stało. Szczególnie sprzeciwiał się proroctwom, które uważał za "złe". Według niego ślepe patrzenie w nie prowadziło człowieka do zguby, powinno się przecież samemu decydować o swoim losie, a nie wierzyć co napisali kiedyś jacyś obcy ludzie. Wraz z wewnętrznym rozwojem Richard odkrył i zrozumiał swoje potężne magiczne moce. Jego przeznaczeniem, zrządzeniem losu jest pokonanie Lorda Rahla.

5 Los zgotował mu ciężkie życie, przez to kim się urodził. Przez jedno zdarzenie dużo, cierpiał i był osamotniony. Jego przeznaczeniem losu było pokonać silnego Lorda Voldemorda, który chciał być panem świata (zawładnąc nad całym światem). Jego przeznaczeniem, zrządzeniem losu była także śmierć. Musiał umrzeć, aby zabić cząstkę Lorda Voldemorda będącom w nim i wypełnić swoje przeznaczenie Los zgotował mu ciężkie życie, przez to kim się urodził. Przez jedno zdarzenie dużo, cierpiał i był osamotniony. Jego przeznaczeniem losu było pokonać silnego Lorda Voldemorda, który chciał być panem świata (zawładnąc nad całym światem). Jego przeznaczeniem, zrządzeniem losu była także śmierć. Musiał umrzeć, aby zabić cząstkę Lorda Voldemorda będącom w nim i wypełnić swoje przeznaczenie.

6 Przeznaczeniem śnieżki było ból, cierpienie i zabicie swojej macochy. Musiała stoczyć walkę narażając wielu ludzi na śmierć, aby zapanował spokój i pokój na świecie. Natomiast los jaki spotkał Ravennę był jak najbardziej sprawiedliwy-śmierć.

7 Los zgotował mu ciężkie życie na ziemi. Był biednym człowiek. Spał na gazetach, czasami nawet nie miał co włożyć do ust. Od roku nic nie złowił. Jego pomocą był jedynie jego przyjaciel. Jednak z biegiem czasu los się odwrócił. Pewnego razu, gdy wyruszył na morze udało mu się wyciągnąć ogromną rybę. Bardzo musiał się z nią męczyć. Było warto. Mimo iż do brzegu dopłynął jedynie ze szkieletem. Został postrzegany przez ludzi inaczej. Z szacunkiem i zrozumieniem krzywd wyrządzonych przez los.

8 Przypadkowe zdarzenie, które przytrafiło mu się w sposób od niego nie zależny podczas spektaklu teatralnego miało ogromne znaczenie dla niego. Na pewno wpłynęło to w ogromny sposób na jego los. A także zapędzenie ludzkie w świecie, bądź pogoń za pracą, brak czasu na wysłuchanie, niska psychika, strach i nieuwaga. Te czynniki doprowadziły do śmieci. Z pewnością nie zasługiwał on na taki los.

9 *Los się do kogoś uśmiecha *Zostawić kogoś na pastwę losu *Na łasce losu

10 Nie żyłem po to, by układać wiersze czy wygłaszać kazania, czy malować. Ani ja, ani żaden inny człowiek nie po to istniał. Wszystko to było jedynie uboczne. A prawdziwe powołanie każdego polegało na jednym tylko: na odnalezieniu samego siebie. I skończyć mógł jako poeta lub wariat, jako prorok lub zbrodniarz - nie jego to była sprawa i w końcu pozbawiona znaczenia. Jego sprawą było znaleźć własny los - nie byle jaki - i przeżyć go w pełni, całkowicie, bez załamania. Cała zaś reszta była połowiczna jedynie, była próbą ucieczki, była nawrotem do ideałów mas, adaptacją i lękiem przed własnym wnętrzem. Te piękne słowa są potwierdzeniem tego iż człowiek uzależniony jest od losu.

11 Koniec. Wykonała: _____________ Dziękuje za uwagę.


Pobierz ppt "Ludzka dola, którą wyznaczają takie konieczne składniki egzystencji, jak: przemijanie, cierpienie, osamotnienie, śmierć; także przypadkowe zdarzenia,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google