Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór."— Zapis prezentacji:

1 Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór.

2 I wtedy motyl jakby się zatrzymał.
Tak jakby zaszedł tak daleko jak mógł i dalej już nie miał sił.

3 Więc mężczyzna postanowił mu pomóc: wziął nożyczki i rozciął kokon.
Motyl wyszedł dalej bez problemu. Miał za to wątłe ciało i bardzo pomarszczone skrzydła.

4 Mężczyzna kontynuował obserwacje,
ponieważ spodziewał się, że w każdej chwili skrzydła motyle zaczną grubieć, powiększać się, dzięki czemu motyl będzie mógł odlecieć i zacząć żyć.

5 Tak się nie stało! Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem i pomarszczony-mi skrzydłami. Do końca życia nie był w stanie latać.

6 że walka motyla z kokonem była
Człowiek w całej swej życzliwości i dobroci nie wiedział, że walka motyla z kokonem była bodźcem dla jego Skrzydeł. Motyl byłby w stanie latać, gdyby tylko pokonał opór kokonu.

7 Czasem walka to to, czego nam w życiu potrzeba.
Gdyby Bóg pozwolił nam iść przez życie bez jakichkolwiek problemów to mogłoby to z nas zrobić słabeuszy. Nie bylibyśmy wtedy tak silni jak moglibyśmy być, walcząc i nie bylibyśmy zdolni do latania.

8 Bóg dał mi przeciwności losu, aby mnie umocnić.
Prosiłem o siłę... Bóg dał mi przeciwności losu, aby mnie umocnić. Prosiłem o mądrość... Bóg dał mi problemy do rozwiązania. Prosiłem o dobrobyt... Bóg dał mi mózg i krzepę.

9 Bóg dał mi przeszkody do pokonania.
Prosiłem o odwagę… Bóg dał mi przeszkody do pokonania. Prosiłem o miłość... Bóg dał mi ludzi w kłopocie, aby im pomóc.

10 Prosiłem o przychylność... Bóg dał mi okazje do wykazania się.
«Dostałem nie to co chciałem... Ale dostałem wszystko czego było mi trzeba.»

11 Wyślij tę wiadomość wszystkim przyjaciołom, na których Ci zależy
Wyślij tę wiadomość wszystkim przyjaciołom, na których Ci zależy. Nawet jeśli to oznacza, że będziesz musiał odesłać ją do osoby, od której ją otrzymałeś. Jeśli wiadomość do Ciebie wróci, możesz być szczęśliwy, bo to oznacza, że masz prawdziwych przyjaciół.


Pobierz ppt "Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór."

Podobne prezentacje


Reklamy Google