Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowe ceny biletów. Nowy system ulg. Nowe zasady przewozowe. Komunikacja miejska w Stalowej Woli od 01.04.2012r. KLIKAJ NA SLAJDY, ABY PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEGO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowe ceny biletów. Nowy system ulg. Nowe zasady przewozowe. Komunikacja miejska w Stalowej Woli od 01.04.2012r. KLIKAJ NA SLAJDY, ABY PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEGO."— Zapis prezentacji:

1 Nowe ceny biletów. Nowy system ulg. Nowe zasady przewozowe. Komunikacja miejska w Stalowej Woli od 01.04.2012r. KLIKAJ NA SLAJDY, ABY PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEGO

2 Od 1. kwietnia 2012r. w strefie miejskiej będą obowiązywać następujące rodzaje i ceny biletów jednorazowych:

3 BILET NORMALNY MIEJSKI - 2,20 zł BILET ULGOWY GMINNY – 1,50 zł BILET ULGOWY USTAWOWY/GMINNY 50% - 1,10 zł

4 Dla kogo bilety ulgowe gminne i ustawowe/gminne 50% ?

5 1,50 zł ulgowy gminny 1,10 zł ulgowy ustawowy gminny 50% -Emeryci i renciści - Dzieci w wieku 4-6 lat - Inwalidzi słuchu -Studenci - Kombatanci i osoby represjonowane, nie będące inwalidami - Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych, zamieszkali w St. Woli, nie dłużej niż do 25 roku życia

6 Ceny biletów jednorazowych podmiejskich nie ulegają zmianie !!!

7 BILET NORMALNY PODMIEJSKI - 3 zł BILET ULGOWY USTAWOWY/GMINNY 50% - 1,50 zł ale uwaga…

8 … bilet ulgowy podmiejski nie będzie już dla wszystkich (jak do tej pory). Z biletu jednorazowego ULGOWEGO podmiejskiego będą mogli korzystać tylko: -Studenci - Kombatanci i osoby represjonowane, nie będące inwalidami - Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych, zamieszkali w St. Woli, nie dłużej niż do 25 roku życia

9 NIE ULEGAJĄ ZMIANIE CENY BILETÓW OKRESOWYCH !!! z wyjątkiem….

10 Bilety okresowe na dwie linie będą TAŃSZE !!!

11 Dla porównania :

12 Dla porównania ciąg dalszy :

13 Stali klienci będą mogli kupować bilety okresowe z RABATEM 10% jak nabyć rabat …

14 Jak nabyć prawo do rabatu na bilety okresowe ?

15 Jak zachować prawo do rabatu ?

16 Bilet okresowy ULGOWY -Emeryci i renciści - Dzieci w wieku 4-6 lat - Inwalidzi słuchu -Studenci - Kombatanci i osoby represjonowane, nie będące inwalidami - Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych, zamieszkali w St. Woli, nie dłużej niż do 25 roku życia Dla kogo bilety okresowe miejskie ulgowe ?

17 Dla kogo bilety okresowe podmiejskie ulgowe ? -Studenci - Kombatanci i osoby represjonowane, nie będące inwalidami - Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych, zamieszkali w St. Woli, nie dłużej niż do 25 roku życia

18 Od 1. kwietnia 2012 zostaną wprowadzone bilety specjalne: -Bilet seniora, -Bilet wakacyjny.

19 Bilet seniora to bilet tylko dla mieszkańców Gminy Stalowa Wola, w wieku od 70 do 75 lat. Bilet seniora może być biletem: -Jednorazowym w cenie 1 zł, -Okresowym na 6 m-cy w cenie 40 zł, -Okresowym na 12 m-cy w cenie 60 zł.

20 Bilet wakacyjny to bilet na okres wakacji (od 1. lipca do 31. sierpnia). Posiadając bilet wakacyjny można korzystać ze wszystkich linii komunikacyjnych (miejskich i podmiejskich). Bilet wakacyjny mogą zakupić: dzieci i młodzież w wieku do 21 lat – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz studentom w wieku do 24 lat – na podstawie ważnej legitymacji studenckiej (bez względu na miejsce zamieszkania.) Bilet wakacyjny kosztuje tylko 40 zł.

21 Zalety korzystania z biletu wakacyjnego: -Możliwość korzystania z komunikacji miejskiej przez dwa miesiące za jedyne 40 zł; -Bilet wakacyjny daje możliwość nabycia rabatu na bilety kupowane w roku szkolnym; -Bilet wakacyjny uprawnia do zachowania już nabytego rabatu

22 Od 1. kwietnia 2012 będzie można kupić bilet jednorazowy przez telefon komórkowy. Bilety będzie można nabywać w systemie SKY-CASH.SKY-CASH

23 Od 1. kwietnia 2012 z darmowych przejazdów komunikacją miejską TYLKO NA OBSZARZE STALOWEJ WOLI będą korzystać: -mieszkańcy Gminy Stalowa Wola w wieku powyżej 75 lat -dzieci do lat 4 -umundurowani policjanci w trakcie służby -osoby niewidome i ociemniałe będące mieszkańcami Stalowej Woli oraz ich opiekun (który ukończył 13 lat)

24 -mieszkańcy Gminy Stalowa Wola całkowicie niezdolni do pracy i samodzielnej egzystencji wraz z pełnoletnim opiekunem -dzieci niepełnosprawne, będące mieszkańcami Gminy Stalowa Wola uczęszczające do oddziałów przedszkolnych lub przedszkoli oraz uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policalnych (nie dłużej niż do 25. roku życia)

25 -rodzice lub opiekunowie prawni, dziadkowie i rodzeństwo dzieci niepełnosprawnych przy przejazdach wraz z dzieckiem lub po dziecko na trasie z miejsca zamieszkania do szkoły (przedszkola, placówki oświatowej itp.) -Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddali co najmniej 18 litrów krwi

26 Osoby korzystające z darmowych oraz ulgowych przejazdów muszą udokumentować prawo do korzystania z tych przejazdów. Szczegółowy wykaz dokumentów znajdziesz na www.zmks.stalowawola.pl. www.zmks.stalowawola.pl

27 Od 1. kwietnia 2012 roku będą obowiązywać nowe zasady porządkowe w autobusach komunikacji miejskiej. Będą one dotyczyć: -Sprzedaż biletów przez kierowców, -Zasad przewozu bagażu, -Stosowania pojęcia skasowania biletu niezwłocznie po wejściu do autobusu, -Korzystania z biletów o starych nominałach.

28 Od 1. kwietnia 2012 roku kierowcy autobusów będą sprzedawać: -bilety jednorazowe bez opłaty manipulacyjnej -tylko bilety normalne U kierowcy nie będzie prowadzona sprzedaż biletów ulgowych !!!

29 Od 1. kwietnia 2012 roku można w autobusach komunikacji miejskiej przewozić bagaż bez dodatkowych opłat. Pod warunkiem, że istnieje możliwość takiego umieszczenia bagażu w pojeździe, aby nie utrudniał przejścia i nie narażał na zanieczyszczenie odzieży innych pasażerów lub środka transportu, nie ograniczał widoczności kierującemu pojazdem oraz nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. W uzasadnionych przypadkach, szczególnie przy dużej ilości pasażerów, kierujący pojazdem może odmówić przewozu bagażu o rozmiarach lub masie stanowiących utrudnienie dla przewożonych osób, tj. takich, których wniesienie/wyniesienie do/z pojazdu przez pasażera nie jest możliwe bez pomocy innych osób – nie dotyczy wózków dziecięcych i inwalidzkich.

30 Od 1. kwietnia 2012 roku obowiązuje zasada kasowanie biletu bezpośrednio po rozpoczęciu przejazdu. Oznacza to, że Pasażer zobowiązany jest skasować bilet bezpośrednio po rozpoczęciu przejazdu nie później jednak jak przed dojazdem do następnego przystanku licząc od przystanku, na którym pasażer wsiadł do autobusu.

31 Pasażerowie, którzy po 1. kwietnia 2012r. będą posiadać bilety jednorazowe o nominałach obowiązujących do 31.03.2012r. mogą wykorzystać bilety do 15.04.2012r. pod warunkiem zakupu nominałów uzupełniających do cen obowiązujących od 01.04.2012r. Bilety okresowe wykupione przed 01. kwietnia 2012r. zachowują swą ważność do końca okresu na jaki zostały wykupione.

32 Jeżeli korzystałeś z biletów jednorazowych kup bilet okresowy. Ceny biletów okresowych nie zmieniają się. Jeśli będziesz kupować bilet okresowy regularnie dostaniesz dodatkowo RABAT 10 %.

33 Tanieją bilety okresowe na dwie linie !!! Jeżeli dostaniesz 10% rabatu to bilet będzie tańszy niż Twój dotychczasowy na jedną linię !!! WYBIERZ DRUGĄ LINIĘ DLA SIEBIE

34 Radni w twojej Gminie, Wójt lub Burmistrz mogą to zmienić !!!


Pobierz ppt "Nowe ceny biletów. Nowy system ulg. Nowe zasady przewozowe. Komunikacja miejska w Stalowej Woli od 01.04.2012r. KLIKAJ NA SLAJDY, ABY PRZEJŚĆ DO NASTĘPNEGO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google