Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zaczarowany liść Autorzy: Błażej Szolak, Michał Ekstowicz, Jakub Zając, Laura Pławska Autor prezentacji: Błażej Szolak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zaczarowany liść Autorzy: Błażej Szolak, Michał Ekstowicz, Jakub Zając, Laura Pławska Autor prezentacji: Błażej Szolak."— Zapis prezentacji:

1

2 Zaczarowany liść Autorzy: Błażej Szolak, Michał Ekstowicz, Jakub Zając, Laura Pławska Autor prezentacji: Błażej Szolak

3 Nazywam się Mikołaj Kowalczyk. Mieszkam w domku jednorodzinnym. 1

4 Moi rodzice nazywają się Marcin i Kamila. Ten dzień zaczął się dość zwyczajnie. Kiedy wróciłem ze szkoły, rodzice powiedzieli, że jedziemy dzisiaj do lasu. Niezmiernie się ucieszyłem. Gdy już dotarliśmy na miejsce natychmiast zacząłem szukać grzybów.

5 Nagle w oddali usłyszałem cienki głos. Natychmiast pobiegłem sprawdzić do kogo należy. Jednak nie mogłem znaleźć tej osoby. Kiedy zaś przystanąłem w pewnym miejscu, wydawało mi się, że głos dochodzi od strony ziemi, był coraz wyraźniejszy. Rozejrzałem się, ale nikogo nie zauważyłem. Pomyślałem, że słuch mnie zawodzi i wróciłem do szukania grzybów.

6 Zacząłem więc szperać w liściach i nagle zauważyłem mały listek jakby obsypany brokatem. Po chwili zaczęło mi się wydawać, że liść do mnie przemówił. – Zabierz mnie z tej wilgotnej ziemi - powiedział. Zadziwiony, powiedziałem, że go podniosę ale musi wyjawić swoją historię. Ukryliśmy się w krzakach i porozmawialiśmy.

7 Powiedział mi, że dawno temu był człowiekiem, chciał się stać nieśmiertelny, więc zwrócił się o pomoc do pewnej starej wiedźmy, która go oszukała. Zamiast spowodować, że stanie się nieśmiertelny jedynie zamieniła go w liść.

8 Spytałem go jak mogę mu pomóc, powiedział mi żebym zakopał go na polanie za lasem. Wówczas zamieni się w niewielki krzew jeżyny. W tej postaci dożyje końca swych dni.

9 Spełniłem jego prośbę. Myślałem co dalej działo się z tym liściem. Mam nadzieję, że resztę swojego życia przeżył w spokoju.


Pobierz ppt "Zaczarowany liść Autorzy: Błażej Szolak, Michał Ekstowicz, Jakub Zając, Laura Pławska Autor prezentacji: Błażej Szolak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google