Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYCZYNY I SKUTKI NIEUZASADNIONEGO ODCHUDZANIA SIĘ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYCZYNY I SKUTKI NIEUZASADNIONEGO ODCHUDZANIA SIĘ"— Zapis prezentacji:

1 PRZYCZYNY I SKUTKI NIEUZASADNIONEGO ODCHUDZANIA SIĘ

2 Przyczyny odchudzania się :
krytyczne uwagi dotyczące wagi zaburzenia postrzegania własnego ciała niska samoocena i brak wiary w siebie moda na szczupłą sylwetkę

3 SKUDKI ODCHUDZANIA SIĘ :
nieprawidłowo przebiegające procesy hormonalne można pozbawić źródeł witaminy A, E, K Efekt jojo Rozstępy Cellulit Bulimia Anoreksja Anemia

4 Czym jest efekt jojo ? Efektem jojo-wahania wagi związane z odchudzaniem. Polega on na tym, że po utracie zbędnych kilogramów na skutek jakiejś diety, po zakończeniu jej stosowania, szybko wracamy do poprzedniej, ale teraz już wyższej wagi.

5 Czym są rozstępy ? Rozstępy- nadmierne rozciąganie skóry spowodowane szybkim wzrostem ciała, bądź też szybkim tyciem . Z początku są to cienkie, czerwone bruzdy występujące najczęściej w okolicach ud, ramion i brzucha. Jeśli stały się już białe, to znaczy, że rany się zabliźniły.

6 Czym jest Cellulit ? Cellulit-nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, której towarzyszą patologiczne zmiany w tkance podskórnej. Cellulit najczęściej atakuje biodra, brzuch, pośladki i przedramiona, czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej.

7 Czym jest bulimia ? Bulimia (żarłoczność psychiczna) – zaburzenia odżywiania charakteryzujące się napadami objadania się, po których występują zachowania, np wywoływanie wymiotów, głodówki, używanie środków przeczyszczających, wykonywanie lewatyw, nadmierne ćwiczenia fizyczne.

8 Czym jest anoreksja ? Anoreksja (jadłowstręt psychiczny).Anoreksja jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety. Polega na tym, że osoba chora odbiera siebie jako osobą otyłą, gdy w rzeczywistości może być bardzo szczupła. Anoreksja powoduje wyniszczenie organizmu, pozostawiające często nieodwracalne zmiany Dochodzi do ograniczania ilości jedzenia co w efekcie prowadzi do wychudzenia.

9 Czym jest anemia ? Anemia to potoczna nazwa niedokrwistości, czyli zbyt małej ilości hemoglobiny w krwinkach czerwonych, bądź zbyt małej ilości samych krwinek. Choć jest chorobą dość powszechnie spotykaną i zazwyczaj niegroźną, w niektórych przypadkach prowadzić może do poważnych zaburzeń.

10 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI .;*


Pobierz ppt "PRZYCZYNY I SKUTKI NIEUZASADNIONEGO ODCHUDZANIA SIĘ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google