Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
CIENIE I BLASKI DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 OD PODSTAW

3 TAK SIĘ ZACZĘŁO… 1951 rok – założenie PZN wraz z jego oddziałami w całej Polsce. Powiat Strzyżowski należał po części pod Ropczyce i Rzeszów. W 1999 roku nastąpił nowy podział administracyjny kraju. Tym samym nastąpiło rozbicie kół terenowych na poszczególne powiaty pod Zarządem Okręgu Podkarpackiego.

4 TYLE JESTEŚ WART ILE DRUGIEMU POMOŻESZ, CZYLI:
Bezlitosny rynek pracy litościwy dla niepełnosprawnych Pomoc władz szansą na zmiany Dofinansowania, czyli ok zł rocznie

5 CEL DZIAŁALNOŚCI Rehabilitacja fizyczna i psychiczna
Szkolenia z zakresu: samodzielnego poruszania się, czynności dnia i samoobsługi Programy celowe Pokonywanie zahamowań integracyjnych Turnusy rehabilitacyjne i wspólne wyjazdy Imprezy okolicznościowe takie jak Dzień Białej Laski, Wigilia

6 DZIEŃ DZIECKA

7 PFRON – PROGRAMY CELOWE
Komputer dla Homera – dofinansowania do zakupu sprzętu komp. Uczeń na wsi – dofinansowania do kosztów edukacji Pegaz – sprzęt dla osób z dysfunkcją narządu ruchu

8

9 INNY CZY TO ZNACZY GORSZY?
Przywróćmy nadzieję…

10 SZKOLENIE KOMPUTEROWE

11 NATALIA PARTYKA Reprezentantka kadry narodowej seniorek. Obecnie jest to jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce i w Europie. Z uwagi na niepełnosprawność (urodziła się bez prawego przedramienia) rywalizuje w zawodach zarówno z zawodniczkami pełnosprawnymi jak i niepełnosprawnymi.

12 NIEPEŁNOSPRAWNI MISTRZOWIE

13 INNY CZY TO ZNACZY GORSZY?
Likwidujmy bariery…

14 JAK TO MOŻLIWE? W Strzyżowie są tylko 4 miejsca w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych Starostwo Powiatowe Kościół Parafialny Apteka „Pod Duchem Św.” Szkoła specjalna

15 Szkolenie psa przewodnika

16 SZKOLENIE Szkolenie psa przewodnika trwa 2 lata
Wybrane na podstawie testów szczenięta uczą się jeździć tramwajami, wchodzą do sklepów i instytucji, prowadzenia środkiem chodnika, omijania przeszkód, obojętności na zapachy i inne zwierzęta, szukania i zaznaczania schodów, schodzenia po nich, podnoszenia przedmiotów i szukania wolnego miejsca oraz drzwi.

17 EGZAMIN Egzamin na psa przewodnika składa się z trzech części:
Prowadzenia po stałej trasie Prowadzenia w terenie nieznanym Posłuszeństwa Pies, który zda egzamin przekazywany jest osobie niewidomej.

18 ZAPOZNANIE Zapoznanie trwa ok. 2 tygodnie. Pierwszy etap odbywa się w miejscu zamieszkania instruktora. Trwa ok. tygodnia. Następnie instruktor udaje się do miejscowości, gdzie mieszka osoba niewidoma. Tutaj pies i jego nowy opiekun uczą się pod okiem instruktora pracy na stałych trasach. I jest to drugi tydzień przekazania psa. Psy i ich nowi opiekunowie są dobierani pod względem, wzrostu, temperamentu i trybu życia.

19 INNY CZY TO ZNACZY GORSZY?
Wiesz czym jest cień? Twoim strachem. A czy wiesz, że to co jest cieniem jest też blaskiem? Wystarczy chcieć. My chcemy.

20 INNY CZY TO ZNACZY GORSZY?
Nie bój się poprosić o pomoc… Jesteśmy tutaj: Plac Dworcowy 2, Rzeszów, tel:

21 CIENIE I BLASKI PSIEGO ŻYWOTA
Na czterech łapach z nosem przy ziemi Raz pępek świata, raz zwykły kłaczek Szukając kości com ją gdzieś zakopał Grzebię w przeszłości wśród zeschłych znaczeń. To znowu leżę zwinięty w kłębek Ślepia ku gwiazdom kieruję z wolna Wychodząc poza bytu kubraczek Zimna doświadczam i ciepła ognia. Przykuty mocno ciążenia siłą Do trawy, piasku, zapachu ziemi Potrafię poczuć jak pachnie miłość Drobinki szczęścia w pełni docenić. Rozdarty między teraz a było Tym co na górze, tym co na dole Jestem i czuję, czuję i jestem To szczęściem zadrżę, to cierpieć wolę Pomiędzy jednym a drugim gestem Po prostu jestem... Jestem.


Pobierz ppt "DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google