Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EasyDIT Rozwiązanie dla księgowania dostaw w drodze Prezentacja rozwiązania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EasyDIT Rozwiązanie dla księgowania dostaw w drodze Prezentacja rozwiązania."— Zapis prezentacji:

1 EasyDIT Rozwiązanie dla księgowania dostaw w drodze Prezentacja rozwiązania

2 EasyDIT - Dostawy w drodze BCC EXTRA EasyDIT jest jednym z produktów w ofercie BCC EXTRA. BCC EXTRA to unikalne produkty, pozwalające niewielkim kosztem zwiększyć efektywność wykorzystania systemów SAP. Są to autorskie funkcjonalności BCC, rozszerzające standard systemów SAP, a także narzędzia ułatwiające wdrożenie i rozwój SAP. Produkty EXTRA tworzymy w oparciu o wieloletnie doświadczenia wdrożeniowe z pracy dla różnych klientów z Polski i zagranicy. Przygotowane w technologii SAP produkty EXTRA można po zakupie dostosowywać i rozwijać w analogiczny sposób jak inne standardowe funkcjonalności SAP. Więcej produktów BCC EXTRA:

3 EasyDIT - Dostawy w drodze Istota rozwiązania EasyDIT – Dostawy w drodze to produkt dla systemów SAP ERP pozwalający automatycznie znajdować i wyksięgowywać z kont kosztu własnego sprzedaży (KWS) wartość dostaw niezafakturowanych. Dzięki temu uzyskuje się odpowiedniość przychodów / kosztów sprzedaży w obrębie miesiąca i roku w rachunkowości finansowej SAP.

4 EasyDIT - Dostawy w drodze Jakie potrzeby adresuje produkt W SAP ERP konta kosztu własnego sprzedaży (KWS) są obciążane zgodnie z terminem dostawy (przeksięgowanie KWS/zapas) Konta przychodów są księgowane w momencie zaksięgowania faktury sprzedażowej. Wg prawa może nastąpić to w 7 dni po dacie dostawy. REZULTAT: Brak odpowiedniości Przychody/ KWS w obrębie miesiąca obrotowego (problem nie dotyczy modułu analiz rentowności CO-PA w wersji kalkulacyjnej, ale dotyczy finansów i CO-PA w wersji księgowej)

5 EasyDIT - Dostawy w drodze Propozycja rozwiązania problemu Wykorzystanie produktu BCC EasyDIT pozwala automatycznie w procedurze zamknięcia miesiąca wyksięgowywać dostawy w drodze z KWS na wybrane konta dla dostaw w drodze (księgowanie A w ostatnim dniu miesiąca N i B w pierwszym dniu N+1) Zapas dost. w drodze N 50 (A) KWS miesiąc N (A) dost. w drodze N+1 50 (B) KWS miesiąc N+1 50 (B)

6 EasyDIT - Dostawy w drodze Funkcje produktu EasyDIT Funkcja 1. Produkt pozwala szybko znaleźć wszystkie księgowania na kontach KWS związane z dostawami w SD, dla których w danym miesiącu nie ma zaksięgowanych faktur sprzedażowych (tzw. dostawy w drodze) – wyświetla zestawienie takich pozycji dokumentów wraz z podaniem przyczyny (brak faktury SD, faktura SD nie zaksięgowana w FI, faktura SD zaksięgowana w kolejnym okresie, inne). Funkcja 2. Produkt pozwala automatycznie przeksięgować dostawy w drodze na wybrane konto. Przeksięgowanie odbywa się z dokładnością pozycji dokumentu, z identyczną dekretacją jak księgowanie pierwotne na koncie KWS i bez dekretacji modułu CO na koncie przeciwstawnym (dostawy w drodze). Pozwala to na łatwą integrację z modułem CO-PA w wersji księgowej. Równolegle wykonywane jest księgowanie stornujące z datą pierwszego dnia kolejnego okresu obrotowego.

7 EasyDIT - Dostawy w drodze Konfiguracja EasyDIT poprzez ekran startowy EasyDIT nie wymaga konfiguracji. Zamiast niej zapamiętuje się wariant wywołania transakcji Dostawy w drodze ( /BCC/CO_DELIV_IT ).

8 EasyDIT - Dostawy w drodze Wyświetlanie listy dostaw w drodze EasyDIT potrafi wyświetlić znalezione dostawy w drodze w przyjaznym interfejsie listy ALV (dwuklik = przejście do dokumentu FI)

9 EasyDIT - Dostawy w drodze Księgowanie w trybie testowym rzeczywistym EasyDIT informuje za pomocą komunikatów o przebiegu operacji księgowania (dwuklik umożliwia wyświetlenie powstałego dokumentu).

10 EasyDIT - Dostawy w drodze Przykładowy dokument FI

11 EasyDIT - Dostawy w drodze Zalety produktu EasyDIT EasyDIT jest gotowym do użycia produktem możliwym do użycia w kilka minut po przeniesieniu zlecenia transportowego na system klienta EasyDIT jest rozwiązaniem bezpiecznym – ponieważ w kolejnym okresie wykonuje księgowanie stornujące do pierwszego księgowania, to nigdy nie spowoduje niespójności, czy narastania wartości dostaw w drodze. EasyDIT jest przygotowany całkowicie w zarezerwowanej dla BCC przestrzeni nazw, dlatego nie naruszy istniejących w systemie programów, czy konfiguracji EasyDIT jest przyjazny dla użytkownika – praca z nim w procedurze zamknięcia okresu to przyjemność.

12 EasyDIT - Dostawy w drodze Ograniczenia produktu EasyDIT EasyDIT jest przygotowany do znajdowania dostawy w drodze dla dokumentów księgowanych na kontach KWS za pomocą dostaw modułu SD. W przypadku innych księgowań na kontach KWS, np. za pomocą IDOC (proces intercompany) program nie znajdzie dokumentów w drodze dla tego typu transakcji (funkcjonalność przewidywana na kolejna wersję EasyDIT)

13 EasyDIT - Dostawy w drodze Zawartość produktu Bezterminowa licencja na użytkowanie produktu na systemach SAP klienta Pliki zleceń transportowych do wgrania przez administratorów BASIS klienta do systemu SAP wraz z instrukcją instalacji Instrukcja dla użytkownika oprogramowania

14 EasyDIT - Dostawy w drodze Informacje techniczne Rozpoczęcie korzystania z rozwiązania jest możliwe po wgraniu do systemu SAP plików ze zleceniami transportowymi, które BCC dostarcza na płycie CD lub drogą mailową. Od strony technicznej produkt jest rozszerzeniem systemu SAP napisanym w języku ABAP. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wgranie naszego produktu nie powodowało zmian w istniejącej już konfiguracji lub innych rozszerzeniach SAP. W tym celu elementy produktu są umieszczone w wydzielonej przestrzeni nazw ABAP zarezerwowanej dla BCC. Wgranie produktu EasyDIT powoduje następującą zmianę w standardowych elementach SAP/ konfiguracji SAP (nie dotyczy wersji trial): Rozszerza menu standardowe SAP ERP o nową transakcję związaną z produktem (jest to rozszerzenie, nie modyfikacja; gałąź Rachunkowość> Controlling> Rachunek wyników segmentów rynku> Księgowania rzeczywiste> Zamknięcie okresu> Okresowe dostosowania> /BCC/CO_DELIV_IT - Rozszerzenie BCC: Naliczanie dostaw w drodze) Produkt jest przygotowany dla systemu SAP ERP dla wersji ECC 5.0. i ECC 6.0.

15 EasyDIT - Dostawy w drodze Zakup produktu Wybranie produktu w sklepie BCC na stronie Akceptacja licencji próbnej (trial) przez klienta i zamówienie wersji próbnej produktu i klucza licencyjnego produktu. Samodzielna instalacja wersji próbnej (trial) w systemie testowym i wprowadzenie otrzymanego z BCC poprzez tymczasowego klucza licencyjnego. Przetestowanie produktu. Ocena przydatności. Decyzja czy kupić ? Decyzja czy kupić ? Zamówienie wersji pełnej (full) poprzez wysłanie zamówienia i karty licencyjnej do BCC (faksem lub pocztą) lub poprzez stronę WWW BCC przesyła pliki instalacyjne wersji próbnej i klucz licencyjny Uregulowanie płatności za wersję pełną produktu BCC wystawia fakturę pro- forma BCC przesyła wersję pełną produktu i fakturę Samodzielna instalacja wersji pełnej produktu (full) w systemiach SAP i rozpoczęcie użytkowania zgodnie z instrukcją Tak Klient BCC

16 EasyDIT - Dostawy w drodze Darmowa wersja próbna Zamówienie Inne produkty BCC EXTRA


Pobierz ppt "EasyDIT Rozwiązanie dla księgowania dostaw w drodze Prezentacja rozwiązania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google