Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

G Enterprise without Borders. Enterprise without Borders rozszerza i uzupełnia program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo o możliwość współpracy z młodzieżowymi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "G Enterprise without Borders. Enterprise without Borders rozszerza i uzupełnia program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo o możliwość współpracy z młodzieżowymi."— Zapis prezentacji:

1 G Enterprise without Borders

2 Enterprise without Borders rozszerza i uzupełnia program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo o możliwość współpracy z młodzieżowymi przedsiębiorstwami z zagranicy.

3 Uczestnicy programu: nauczyciele i uczniowie realizujący program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, uczniowie z 32 państw (m.in. Stanów Zjednoczonych, Ghany, Hongkongu, Kenii, Egiptu, RPA, Ugandy), w tym z 26 państw europejskich.

4 Dlaczego warto wziąć udział w programie? Uczniowie: mają szansę na zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych do prowadzenia udanych przedsięwzięć z partnerami z zagranicy (zarówno w ramach miniprzedsiębiorstwa, jak i w przyszłej pracy zawodowej), poznają ofertę i sposób działania miniprzedsiębiorstw z innych krajów, mogą zweryfikować swój pomysł na biznes i możliwość jego realizacji na rynku międzynarodowym, nawiązują międzynarodowe przyjaźnie, wymieniają pomysły, doświadczenia i wiedzę z młodzieżą z innych krajów i kultur.

5 Platforma internetowa to główne narzędzie programu zawiera atrakcyjne, nowoczesne i łatwe w obsłudze narzędzia komunikacji i marketingu, niezbędne do nawiązania współpracy pomiędzy miniprzedsiębiorstwami. http:// www.jaewb.org

6 Platforma EwB: inspiruje do poszukiwania własnego pomysłu na biznes, pomaga znaleźć międzynarodowych partnerów do współpracy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, znalezieniu partnerów do współpracy międzynarodowej. Rejestracja na platformie odbywa się zawsze pod kontrolą koordynatora programu, który służy pomocą zarówno podczas rejestracji, jak i w trakcie realizacji programu.

7 Na platformie miniprzedsiębiorstwo ma możliwość: nawiązania partnerstwa. Miniprzedsiębiorstwo i nauczyciel rejestrują się na platformie, obserwują inne miniprzedsiębiorstwa, kontaktują się i wymieniają z nimi doświadczenia i pomysły, szukają rozwiązań handlowych, produkcyjnych. współpracy w formie spółki. Po nawiązaniu kontaktów z partnerami międzynarodowymi uczniowie znajdują działające w podobnym obszarze miniprzedsiębiorstwo i nawiązują z nim współpracę. Taka współpraca rejestrowana jest w formie spółki joint- venture.

8 rejestracja nauczyciela – nauczyciel tworzy tzw. EwB Site http://www.jaewb.org/register/site/, która jest stroną miniprzedsiębiorstwa http://www.jaewb.org/register/site/ i nauczyciela; przede wszystkim zaś wskazuje międzynarodowym uczestnikom programu, gdzie prowadzone jest miniprzedsiębiorstwo, rejestracja miniprzedsiębiorstwa – po rejestracji nauczyciela na EwB Site rejestruje się miniprzedsiębiortwo. Zgłoszenia potwierdza koordynator programu. http://www.jaewb.org/register/company/http://www.jaewb.org/register/company/ Rejestracja na platformie obejmuje 2 etapy:

9 Narzędzia platformy służą: poszukiwaniu partnerów, efektywnemu marketingowi, komunikacji, informowaniu o konkursach i eventach dla młodzieżowych miniprzedsiębiorstw, organizowanych w całej Europie.

10 Użytkownikom platformy polecamy poradnik, w języku angielskim, dla ucznia i nauczyciela dotyczący rejestracji oraz obsługi platformy EwB. http://www.jaewb.org/news/how-to-register-on-ewb-platform-please- read-before-you-start-your-registration-6/ Na wszystkich etapach rejestracji i udziału w programie szczegółowych informacji udziela koordynator programu: Anna Radziejowska anna.radziejowska@junior.org.pl tel. 22 845 08 76 wew. 33 anna.radziejowska@junior.org.pl Informacje i kontakt


Pobierz ppt "G Enterprise without Borders. Enterprise without Borders rozszerza i uzupełnia program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo o możliwość współpracy z młodzieżowymi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google