Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty przekaz słowa i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty przekaz słowa i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji."— Zapis prezentacji:

1

2 Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty przekaz słowa i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji do komunii osób i wspólnot z wykorzystaniem dostępnych do tego mediów.

3 Wzrastająca rola mediów w życiu jednostek i społeczeństw – w tym także oazowiczów i wspólnot Ruchu Światło-Życie. Coraz większa potrzeba wychowywania i nabywania umiejętności właściwego wyboru i korzystania z mediów.

4 Liczne możliwości współpracy z rozgłośniami diecezjalnymi, prasą katolicką, ale również ogólnopolską i lokalną w dziedzinie prezentacji i świadectwa Ruchu Światło-Życie oraz promowania nauki Kościoła i punktu widzenia katolików na kwestie społeczno-polityczne. Potrzeba sprawnej wymiany informacji wewnątrz Ruchu Światło-Życie (stąd wykorzystanie poczty elektronicznej, list dyskusyjnych i mailingowych, serwisy internetowe: ogólnopolski, diecezjalne i wspólnot parafialnych) oraz ad extra.

5 Kościół od lat śledził rozwój mediów i wykorzystywał je dla rozwoju człowieka i świata jako narzędzie komunikowania, czyli budowania więzi międzyludzkich. Od 1967 roku ogłaszane są Papieskie orędzia na Światowy Dzień Komunikacji Społecznej (w Polsce jeszcze ciągle zwany dniem środków przekazu), a poruszane w nich tematy stały się swoistą listą problemów godną zauważenia przez świat nauki, zajmujący się problematyką medialną.

6 Diakonia Komunikowania Społecznego w obecnym kształcie łączy w sobie i podejmuje zadania dawnych diakonii: świadectwa, słowa, środków przekazu. Diakonia Świadectwa: prezentowanie Ruchu oraz informowanie o nim w ramach Ruchu i na zewnątrz; Diakonia Słowa: troska, aby słowo drukowane docierało do wszystkich w Ruchu i korzystających z jego pomocy; Diakonia Środków Przekazu: włącza w działanie Ruchu inne środki przekazu (film, radio, telewizję, kasety, przeźrocza, itp.)

7 Wykorzystywać media (własne, publiczne, prywatne czy nadawców społecznych) w podejmowanej przez Ruch Światło-Życie posłudze także dla celów takich jak dokumentacja, polityka informacyjna czy public relations. Wychowywać do korzystania z mediów – sztuka umiejętnego wyboru z pluralistycznej oferty. Świadczyć o prymacie człowieka nad techniką – zwłaszcza w środowiskach technicznych. Służyć uzależnieniom od mediów. Służyć komunikacji pomiędzy pokoleniami: młodych, którzy urodzili się z telefonem komórkowym i klawiaturą w ręku a tymi, dla których zwłaszcza komputer to zło konieczne. Pokonywać bariery, które się tworzą pomiędzy tymi, którzy mają dostęp do Internetu a tymi, którzy nie mają takiej możliwości.

8 W maju 1996 roku ks. Henryk Bolczyk na Centralnej Oazie Matce pobłogosławił inicjatywie obecności członków Ruchu w Internecie. Warto pamiętać, że Ruch Światło-Życie otrzymał swoje strony w roku 1997, czyli zaledwie osiem lat po utworzeniu pierwszej strony www na świecie.

9 Diakonia zajmuje się sprawami związanymi z : rejestracją i opłacaniem domen oazowych, które są własnością Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie. wynajmowaniem przez Ruch Światło-Życie serwerów. Wszelkie opłaty są wnoszone przez warszawsko-praski ośrodek Fundacji, który zajmuje się zbieraniem funduszy na ten cel. obsługą serwerów za pomocą systemu zwanego helpdeskiem, który umożliwia kontakt odpowiedzialnych za poddomeny diecezjalne czy dzieła ogólnopolskie z administratorami serwera.

10 Diakonia jest obecna i posługuje w prawie wszystkich diecezjach. Posługujący w diakonii gromadzą się wokół serwisu diecezjalnych serwisów i czasopism Ruchu, a także wielu innych dzieł komunikowania społecznego.

11 Serwis oaza.pl wraz z media.oaza.pl oraz wruchu.oaza.pl (część ewangelizacyjna serwisu). Serwisy diakonijne. Strony dzieł oazowych oraz poświęcone osobom czy konkretnym wspólnotom. Serwisy diecezjalne.

12 Oaza Wieczernik Eleuteria List Domowego Kościoła Biuletyny diecezjalne

13 Forum.oaza.pl Czat Internetowe Radio Fos-Dzoe Foto.oaza.pl E-kartki

14 Dziś nie chodzi już o to, żeby Ruch włączał w swoje działanie inne środki poza drukiem, ale by służył społecznościom, dla których korzystanie z mediów jest tak oczywiste, jak oddychanie. By służył także tym, którzy sobie nie radzą w społeczeństwie informacyjnym.

15 Miej czas na Dobrą Nowinę. Tak wiele złych wiadomości dostarczanych przez media przez dłuższy czas nikt nie zniesie. Nie zgub swoich bliźnich z oczu i nie strać wiary w ich dobrą wolę. Są lepsi niż ukazują ich media. Nie zapominaj nastawić anteny na świat nadprzyrodzony, bo Bóg dochowuje swoich obietnic a media nie.


Pobierz ppt "Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty przekaz słowa i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google