Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warsztaty v2 Layouty i widgety Tomasz Wachowski Kamil Snopek Jan Romaniak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warsztaty v2 Layouty i widgety Tomasz Wachowski Kamil Snopek Jan Romaniak."— Zapis prezentacji:

1 Warsztaty v2 Layouty i widgety Tomasz Wachowski Kamil Snopek Jan Romaniak

2 Layouty w Androidzie Kamil Snopek

3 Główne punkty prezentacji Main.xml – Główny plik layoutu Typy layoutów –Linear Layout –Table Layout –Frame Layout –Absolute Layout –Relative Layout

4 Main.xml Jest to plik w którym stworzony zostanie nasz layout główny. Znajdziemy go w resources (res\layout). Kompiluje się on razem z programem i musi zostać załadowany w metodzie onCreate() za pomocą funkcji setContentView() w głównym pliku programu.

5 Main.xml 2 Opisujemy tutaj jaką wielkość ma mieć dany obiekt, jak się zachowywać oraz gdzie się znajdować. Przykładem niech będzie poniższy kod: android:layout_gravity="top"

6 Linear Layout Linear layout umieszcza wszystkie swoje komponenty w kolumnie lub wierszu. Można go zorientować na 2 sposoby: poziomo i pionowo. Layout ten pozwana na umieszczanie obiektów w zależności od atrybutu gravity oraz modyfikowanie jego wielkości.

7 Table Layout Layout ten umieszcza wszystkie obiekty w tablicy którą sami stworzymy. Może ona posiadać dowolną liczbę wierszy i kolumn.

8 Frame Layout Jest to najprostszy z layoutów. Umieszcza on wszystkie obiekty w lewym górnym rogu ekranu.

9 Absolute Layout Określa on położenie każdego obiektu współrzędnymi x i y. Jest to layout mało elastyczny, przez co inaczej się prezentuje nasza aplikacja na różnych typach urządzeń. Layout ten wychodzi z użycia.

10 Relative Layout Najczęściej używany ze względu na możliwość pozycjonowania obiektów względem siebie. Łączy dobre cechy Absolute oraz Linear layoutu. Widgety możemy ustawiać w dowolnym miejscu. Oferuje największe możliwości.

11 Widgets Tomasz Wachowski

12 Co to jest widget? Ich klasą bazową jest klasa View. Widgety są używane do komunikacji z użytkownikiem, wizualizowanie danych lub informacji o stanie programu oraz zarządzania innymi widgetami. DatePicker Image button -> Text Field -> Checkbox -> Radio button ->

13 Podstawowe Widgety: Label Label nazywany jest w androidzie TextView. Obiekty TextView jest używany do wyświetlania nagłówków. Nie można ich edytować, nie przyjmują one danych wejściowych.

14 Podstawowe Widgety: Label

15 Podstawowe Widgety: Button Button pozwala na symulowanie akcji klikanie w interfejsie użytkownika. Button jest podklasą Textview, więc ich formatowanie jest podobne.


Pobierz ppt "Warsztaty v2 Layouty i widgety Tomasz Wachowski Kamil Snopek Jan Romaniak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google