Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

92 Szkolnego Koła PTSM przy Zespole Szk ó ł Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "92 Szkolnego Koła PTSM przy Zespole Szk ó ł Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach."— Zapis prezentacji:

1 92 Szkolnego Koła PTSM przy Zespole Szk ó ł Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach

2 Istniejemy już prawie dziewiętnaście lat. Kronikę zaczęliśmy pisać w roku szkolnym 2000/2001, a dopiero teraz, w tym roku postanowiliśmy prowadzić kronikę multimedialną naszego koła. Z poprzednich lat pozostało nam dużo wspomnień i zdjęć. Oglądając je wspominamy wycieczki, rajdy i obozy wędrownicze w których braliśmy udział. Oglądamy zatrzymane w kadrze piękne widoki, jak również naszych kolegów i koleżanki którzy już dawno ukończyli naszą szkołę.

3 Chcemy, aby po naszej działalności pozostał jakiś ślad. Dlatego, zapisując kolejne slajdy tej kroniki, i uwieczniając nasze przygody, będziemy mogli po paru latach wspominać jak zwiedzaliśmy zakątki świata i wędrówki po naszej pięknej ziemi Ojczystej.

4

5 W dniu 14 października wzięliśmy udział w rajdzie Nasza Pietryna. Rajdowi patronował Wydział Kultury Fizycznej Sportu I Turystyki UMŁ, Kuratorium Oświaty i ZOW PTSM Łodzi. Regulamin Rajdu przewidywał wymarsz o godzinie 9.15 w kierunku Rynku Staromiejskiego, podczas przemierzania trasy wykonywaliśmy zadania które trzeba było wykonać do godziny 13.30, a za każdą minutę spóźnienia 1 punkt karny.

6

7

8 W pierwszych dniach maja 2004 r. wyjechaliśmy wraz z innymi kołami ze Zgierza i Łodzi na kurs Młodzieżowego Organizatora Obozu wędrownego w Rzeczce. Zwiedzając naszą ojczystą ziemię zdobywaliśmy podstawowe wiadomości o turystyce, o ochronie środowiska i o organizowaniu wycieczek i imprez turystycznych. Poznawaliśmy także zasady higieny i bezpieczeństwa na obozie wędrownym.

9 W ostatnim dniu kursu zafundowano nam wycieczkę do Czechosłowacji. Po przekroczeniu granicy zwiedzaliśmy Kamienne Miasto. Zostało ono zbudowane przez naturę - słońce, deszcz, i wiatr wyrzeźbiły ze skał różne figury. Także pływaliśmy w tutaj łódkami po jeziorze. Kurs zakończył się ogniskiem, przy którym piekliśmy kiełbaski i chleb. Smutno było nam wracać do domu.

10 Z przystanku autobusowego do gospodarstwa dowieziono nas furmankami.

11 Jedną z atrakcji był kozioł z dużymi rogami, który bał się nas i starał się uciec.

12 Rano pociągiem pojechaliśmy do Łodzi. Następnie po przesiadce pojechaliśmy do Zgierza. Dalej powędrowaliśmy przez miasto do punktu gdzie znajdował się start rajdu. Pogoda była słoneczna, las po którym wędrowaliśmy mienił się wszystkimi kolorami. Po drodze mieliśmy kilka zadań do wykonania. Ostatecznie po wszystkich konkurencjach zajęliśmy I miejsce.

13

14 Od roku 1999 Nasze Koło organizuje pieszy rajd Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic w którym co roku bierze udział młodzież z województwa łódzkiego.

15

16

17

18 Piesza Wędrówka po okolicach Pabianic Po raz piąty zorganizowaliśmy rajd Piesza Wędrówka po okolicach Pabianic w którym udział wzięła młodzież z Pabianickich, Łódzkich i Zgierskich szkół. Rajd jak co roku zakończył się na boisku naszej szkoły. Zwycięscy otrzymali wspaniałe nagrody.

19 Spotkaliśmy się wszyscy razem na wigilii. Naszym honorowym gościem była pani dyrektor Hanna Grącka. Spotkanie rozpoczęło się wierszami i życzeniami z okazji Świąt Bożego narodzenia. Potem wszyscy zasiedliśmy do stołu i częstowaliśmy się słodyczami i napojami. Nie zabrakło u nas także Mikołaja. Obdarował On nas skromnymi prezentami.

20 Rok 2005

21 Dnia 7 czerwca 2005 roku odbył się kolejny rajd zorganizowany przez nasze szkolne koło PTSM. integracja z integracja z niepełnosprawnymi oraz walka z narkotykami Celem jego była integracja z integracja z niepełnosprawnymi oraz walka z narkotykami. Dlatego uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakaty i napisać hasła dotyczące tych dwóch ważnych problemów. Trasa wędrówki zaczynała się w parku Wolności, biegła przez Hermanów i kończyła się w ZS Nr 3.

22 I miejsce zajął ZS Nr 3 Drużynowo I miejsce zajął ZS Nr 3 z opiekunem p. Urszulą Masłowską. Indywidualnie za najładniejsze plakaty dotyczące integracji z niepełnosprawnymi nagrodzono Joannę Klusek Joannę Klusek.

23

24 W czerwcu 2006 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Na rynku krakowskim spotkaliśmy wielu mimów, przy jednym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Pogoda nam dopisała i humory też. Czas nam szybko mijał i nieubłaganie zbliżał się czas powrotu do domu. Wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń, szczęśliwi powróciliśmy do Pabianic.

25 Po raz 7 Szkolne Koło P.T.S.M zorganizowało rajd w którym wzięła udział młodzież szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych powiatu pabianickiego. Rajd miał na celu integrację młodzieży z niepełnosprawnymi. Młodzież przeciwko narkotykom. W tym roku hasłem przewodnim było hasło: Młodzież przeciwko narkotykom.

26 NŻP nr 25 z dn. 20.06.2006 r.

27

28 W dniu 5 czerwca członkowie Szkolnego Koła zorganizowali po raz ósmy pieszy rajd, w którym wzięła udział młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z Pabianic i okolic. Łącznie około 90 osób.

29 XI Zlocie Kół PTSM W dniu 1 października 2007 r. po raz ósmy wzięliśmy udział w XI Zlocie Kół PTSM z województwa łódzkiego w Grotnikach. Trasa pieszego rajdu (którą wybraliśmy) wiodła ze Zgierza poprzez las "Krogulec" i Rezerwat Przyrody "Grądy nad Lindą" do Grotnik.

30 Zakończenie rajdu nastąpiło w szkole w Grotnikach gdzie czekały na nas do wykonania zadania sprawnościowe takie jak rzucanie i łapanie jajka, trafianie rzutkami do tarczy, podrzucanie piłki itd. W podsumowaniu rywalizacji okazało się, że zdobyliśmy drugie miejsce i otrzymaliśmy w nagrodę piłkę do gry w "nogę".

31 19 października, członkowie naszego koła PTSM, braliśmy udział w pieszym rajdzie, Nasza Pietryna … i nie tylko, łódzkie adresy Juliana Tuwima zorganizowanym przez Łódzki Oddział PTSM. Rajd miał na celu przede wszystkim poznanie miejsc związanych z łódzkim poetą Julianem Tuwimem oraz poznanie różnorodności kulturowej Łodzi

32 Idąc wyznaczoną trasą uważnie obserwowaliśmy mijane domy, czytając nazwy ulic i oglądając tablice pamiątkowe na budynkach tam, gdzie urodził się lub gdzie mieszkał Julian Tuwim. Jednym z zadań rajdu było policzenie płyt - gwiazd - na chodniku, poświęconych reżyserom, aktorom i scenarzystom. Monika Dolewka Tym razem zajęliśmy II miejsce w konkursie plastycznym. Pracę konkursową wykonała Monika Dolewka.

33 Jesteśmy dumni bo wyróżniono nasze Koło P.T.S.M w konkursie Barwy wolontariatu, Barwy wolontariatu, wielu z nas jest również członkami szkolnego klubu Wolontariusza. Dyplom otrzymaliśmy podczas gali wręczania nagród w Łodzi dnia 12 grudnia.

34

35 W dniu 4 czerwca 2008 został zorganizowany przez nasze szkolne Koło pieszy rajd pod patronatem Starosty Powiatowego. Hasłem przewodnim rajdu było: Młodzież wolna od papierosa. Uczestnicy rajdu udział wzięli w konkursie antynikotynowym.

36

37 W dniu 29 września wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Po drodze zwiedziliśmy muzeum Dom Chleba gdzie dowiedzieliśmy się o historii chleba. Drugiego dnia spacerowaliśmy piękną doliną Kościeliską, a w trzecim dniu zwiedziliśmy Gubałówkę i Krupówki. Przez całą naszą wycieczkę pogoda nam dopisywała, tak jak i nasze humory. Widoki były przepiękne. Żal było nam wracać do domu.

38

39 W dniu 29 kwietnia 2009 r. odbył się już 10 Jubileuszowy Rajd "Wiosenna wędrówka po okolicach Pabianic". NIE PIJĘ". Hasłem przewodnim tegorocznego rajdu było hasło "NIE PIJĘ". Rajd rozpoczął się w Parku Wolności a zakończył na terenie Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Gdańskiej. Uczestnicy rajdu wędrując polnymi drogami okalającymi Pabianice mogli podziwiać panoramę miasta, wykonywali szkice mijanych obiektów architektury które im się szczególnie spodobały oraz wymyślali hasła propagujące trzeźwość i szkodliwość picia alkoholu. Ogółem w rajdzie uczestniczyło 130 uczniów i 13 opiekunów.

40 I miejsce I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pabianicach II miejsce II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 11 w Łodzi III miejsce III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 42 w Łodzi

41 W trakcie uroczystości zakończenia rajdu Członek Zarządu Oddziału PTSM w Łodzi wręczył pani Hannie Grąckiej Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 3 przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki " ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI". Odznakę Honorową " ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI".

42 XIII zlot Szkolnych Kół PTSM w Grotnikach

43 Konkurs Mikołajkowy Zorganizowaliśmy wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę maskotek, zabawek, gier i książek, które następnie przekazaliśmy dzieciom z ubogich rodzin, aby mogły się nimi cieszyć i bawić. Klasa która zabrała największą ilość zabawek otrzymała dyplom i nagrodę.

44 Wigilia W dniu 21 grudnia zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne na które zaprosiliśmy Panią Dyrektor Hannę Grącką i opiekuna koła Panią pedagog Dorotę Rózgę. W świąteczny nastrój wprowadziła nas poezja, którą recytowali członkowie oraz nastrojowa muzyka kolęd i pastorałek. Następnie Pani Dyrektor wręczyła legitymacje nowym członkom, a Pani Pedagog rozdała drobne upominki od Mikołaja. Dalszą część spotkania spędziliśmy przy stole zastawionym świątecznymi smakołykami.

45


Pobierz ppt "92 Szkolnego Koła PTSM przy Zespole Szk ó ł Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google