Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor-Emilia Lech TEMAT - Porównanie komunikatorów: Gadu- Gadu oraz Skype. NR GRUPY - 31 europeistyka 2011/2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor-Emilia Lech TEMAT - Porównanie komunikatorów: Gadu- Gadu oraz Skype. NR GRUPY - 31 europeistyka 2011/2012."— Zapis prezentacji:

1 Autor-Emilia Lech TEMAT - Porównanie komunikatorów: Gadu- Gadu oraz Skype. NR GRUPY - 31 europeistyka 2011/2012

2 Porównanie komunikatorów internetowych
&

3 Czym jest komunikator internetowy ?
Komunikator internetowy (ang. Instant Messenger, od tego skrót IM) – program komputerowy pozwalający na przesyłanie natychmiastowych komunikatów (komunikacja natychmiastowa – ang. Instant Messaging) pomiędzy dwoma lub więcej komputerami, poprzez sieć komputerową, zazwyczaj Internet (dlatego komunikatory internetowe). Od poczty elektronicznej różni się tym, że oprócz samej wiadomości, przesyłane są także informacje o obecności użytkowników, co zwiększa znacznie szansę na prowadzenie bezpośredniej konwersacji.

4 PODSTAWOWE INFORMACJE

5 DEFINICJA GADU-GADU SKYPE
Komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network (w skrócie GG) . Komunikator internetowy, oparty na technologii peer-to-peer.

6 PRODUCENT GADU-GADU SKYPE
Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn. Producent-GG Network. Został stworzony przez szwedzkich programistów Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupę estońskich programistów z Tallinna w Estonii. Producent-Microsoft

7 PLATFORMA SPRZĘTOWA GADU-GADU SKYPE PC iOS Android Symbian Windows
Mac OS X Linux

8 SYSTEM OPERACYJNY GADU-GADU SKYPE Microsoft Windows Android iOS
Symbian wieloplatformowy

9 PIERWSZE WYDANIE GADU-GADU SKYPE 15 sierpnia 2000 wersja beta 2003
wersja oficjalna 2004

10 LICENCJA GADU-GADU SKYPE Adware (bannery w oknie komunikatora)
Freeware

11 STRONA INTERNETOWA GADU-GADU SKYPE

12 OBECNOŚĆ NA RYNKU GADU-GADU SKYPE
Gadu-Gadu ma około 6 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie. Skype ma ponad 200 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie i około 4 milionów w Polsce.

13 SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

14 Historia gadu-gadu Duży wpływ na rozwój komunikatorów tego typu miał stworzony przez izraelskich programistów ICQ. Łukasz Foltyn stworzył aplikację działającą w podobny sposób, ale lepiej dostosowaną do rynku polskiego. Gadu-Gadu zostało uruchomione 15 sierpnia 2000 roku i szybko zdobyło dużą popularność. Według informacji podawanych przez firmę Gadu-Gadu, już pierwszego dnia w systemie zarejestrowało się osób. Gadu- Gadu zajęło niewykorzystaną niszę rynkową, dziś piastuje pozycję lidera rynku. Kultowymi stały się emotikony Gadu-Gadu, a dźwięk powiadamiający o nowej wiadomości jest dobrze rozpoznawalny.

15 Historia skype Skype w czerwcu 2005 zawarł umowę z polskim portalem internetowym Onet.pl. Usługi tego komunikatora zostały włączone do oferty polskiego portalu. We wrześniu 2005 amerykańska firma eBay ogłosiła porozumienie ze Skype i Niklasem Zennströmem dotyczące przejęcia tej firmy za 2,6 mld dolarów. Do przejęcia doszło w październiku 2005. 7 listopada 2007 wydano Skype 2.0 beta dla systemów Linux. Jest to pierwsza wersja tego popularnego komunikatora obsługująca funkcję wideo na tej platformie. Kod źródłowy programu nie jest ogólnie udostępniany. 1 września 2009 eBay sprzedał 65% spółki Skype firmom Index Ventures i Silver Lake Partners. Sprzedaż spółki Skype 19 listopada Nowi właściciele to m.in. dom inwestycyjny Silver Lake (30%), twórca Netscape'a Marc Andreessen i jego partner Ben Horowitz, kanadyjski fundusz emerytalny oraz założyciele Skype'a Niklas Zennström i Janus Friis (14%). Spółka eBay pozostaje właścicielem 30%. W maju 2011 dostawcy tej telefonii internetowej ogłosili, że Skype jest na sprzedaż. Głównym zainteresowanym ewentualnej transakcji był Microsoft. Jej wartość szacowana była na około 8,5 mld dolarów/ 10 maja 2011 Skype został sprzedany firmie Microsoft za 8,5 mld USD.

16 Porównanie wyglądu

17 Wygląd ogólny Gadu-gadu skype

18 Wygląd okna rozmowy skype Gadu-gadu

19 emotikony GADU-GADU SKYPE

20 WYBÓR STATUSU GADU-GADU SKYPE

21 Wybór skórek Skype (wybór ograniczony) Gadu-gadu (różnorodność)

22 co myślą użytkownicy?

23 Opinie internautów ~Marek [ :14] Nowe GG to lipa. Nadmiar opcji powoduje, że do odpowiedniego skonfigurowania programu trzeba wielu, naprawdę wielu godzin, a i to bez pewności, czy o wszystko użytkownik zadbał. Ten program stworzyli typowi informatycy: jest kompletnie nieprzyjazny i trudny w konfiguracji. Informatycy co prawda chwalą się, że jest dużo opcji, ale użytkownik ma problemy z dotarciem do nich. Ja tam wolę Skype, ewentualnie starszą wersję GG. ~Muzzy [ :58] Korzystam i z GG i Skype. Jedyne co łączy obie aplikacje to to że służą do rozmawiania. Co do nowego GG to według mnie jest jest totalną porażką, choćby pod względem ergonomii użytkowania. W głównym oknie trudno się rozeznać w kontaktach, a w oknie rozmowy nic nie jest intuicyjne. A juz na pewno nie jest przyjazne ułożenie tych wszystkich reklam i zbędnych przycisków wokól okienek. Na szczęście nowe gg nie odistalowywuje starego, więc nie ma problemu z powrotem do bardziej przejrzystego trybu korzystania z gadu-gadu. ~Frędzel [ :40] Hahahaha! Koniec Skype? Raczej koniec GG! :-) Pytanko: Kiedy GG będzie umiało edytować teksty, arkusze kalkulacyjne i tworzyć grafikę wektorową i parzyć kawę? Odpowiedź: już niedługo. Powodzenia w używaniu komunikatora, który obrał złą drogę rozwoju. ~Przemek [ :03] Świetna wersja, najlepsza jakakolwiek wyszła, wszystko działa, nie ma już czekania zanim się okno rozmowy włączy ani żadnej klepsydry migającej tylko klikasz i się otwiera. Video też niczemu sobie, świetna opcja. Jak komuś przeszkadzają reklamy to wystarczy wpisać w google banner killer 2.9 i po problemie, nie dziwić się że niektórzy piszą że gg zżera pamięć bo bez reklam nie odczuwa się jego działania. Przeinstalowałem się z wersji bo w międzyczasie wychodziły niestabilne wersje ale to wszystko aż do tej wersji jest poprawione. GG idzie do przodu, brawo.

24 WNIOSKI Reasumując można stwierdzić, iż komunikatory te są do siebie bardzo podobne. Oba oferują bezpłatne rozmowy tekstowe i video. Jednakże to Gadu-Gadu ma więcej dodatkowych funkcji(np. opisy graficzne, najświeższe wiadomości, radio, czy też wirtualne prezenty). Osobiście używam obu programów. Gadu- Gadu do rozmów tekstowych ze znajomymi, a Skype do prowadzenia rozmów video(które jest lepszej jakości niż to oferowane przez Gadu-Gadu) z rodziną. Nie zrezygnowałabym z żadnego z nich. Jednak jest to wyłącznie moja subiektywna opinia.

25 ŹRÓDŁA www.wikipedia.pl www.gadu-gadu.pl www.skype.com
Gadu-czy-to-koniec- Skype,wid, ,wiadomosc.html#opOpinie


Pobierz ppt "Autor-Emilia Lech TEMAT - Porównanie komunikatorów: Gadu- Gadu oraz Skype. NR GRUPY - 31 europeistyka 2011/2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google