Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Adobe Photoshop to jedne z najlepszych platform do tworzenia i edytowania grafiki rastrowej. Możliwe jest profilowanie projektów w zależności od potrzeb.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Adobe Photoshop to jedne z najlepszych platform do tworzenia i edytowania grafiki rastrowej. Możliwe jest profilowanie projektów w zależności od potrzeb."— Zapis prezentacji:

1

2 Adobe Photoshop to jedne z najlepszych platform do tworzenia i edytowania grafiki rastrowej. Możliwe jest profilowanie projektów w zależności od potrzeb na sekcje dla Internetu, poligrafii i procesowania druku, oraz dla ogólnych zastosowań graficznych, jak i dla grafiki cyfrowej w kontekście fotografii. Aplikacja umożliwia odczyt i zapis wielu formatów i typów plików. Pozwala także na dokonywanie w obrębie jednego projektu złożeń z różnych typów grafik, bez strat jakości czy rozdzielczości w stosunku do oryginałów. Posiada także system implementacji wtyczek, których ogrom można znaleźć w sieci Internet, a potrafią one dość znacząco rozszerzać możliwości programu, od modeli pędzli poczynając, a na automatyzacji częstych procesów i operacji kończąc.

3 komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network. Pomysłodawcą i twórcą Gadu-Gadu jest informatyk Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu ma około 6 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie.

4 odtwarzacz multimedialny rozwijany przez VideoLAN, rozpowszechniany na licencji GPL, który może być także używany jako serwer w sieciach komputerowych o dużej przepustowości. Wśród obsługiwanych formatów znajdują się: MPEG, DivX, MP3 i inne. Może również odtwarzać filmy z płyt DVD oraz VCD. Za jego pomocą można też oglądać film wraz z napisami.

5 Służy do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach multimedialnych, także DVD. W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy, ALLPlayer nie jest nakładką na Mediaplayera (Microsoft), ale korzysta bezpośrednio z DirectX.

6 Program antywirusowy, którego producentem jest czeska firma ALWIL Software a.s., działająca od roku 1991.Obecnie dostępny jest w 27 wersjach językowych. Skuteczność działania potwierdzają m.in. certyfikaty ICSA oraz wielokrotnie przyznawane nagrody 100% Virus Bulletin Award. Program dostępny jest w trzech wersjach: Free Antivirus, Pro Antivirus i Internet Security.

7 Program komputerowy wyprodukowany przez firmę Nullsoft (obecnie oddział AOL) służący do odtwarzania większości plików audio (w tym internetowych stacji radiowych) i wideo. Winamp posiada też możliwość nagrywania i zgrywania płyt CD, bibliotekę mediów, uzupełnianie danych o utworach z internetowego serwisu CDDB.

8 Otwarta przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Korporację Mozilla oraz ochotników. Obecnie zajmuje trzecią pozycję (25,27% w grudniu 2011) w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników oraz pierwszą w Polsce z udziałem w wysokości 44.73%

9 Jeden z klientów sieci P2P na licencji freeware. Pozwala na wymianę między użytkownikami plików. Zaprojektowany przez firmę Free Peers, Inc. i sprzedany firmie MusicLab, LLC. Bearshare w wersji nowszej niż 5 (wszystkie legalne wersje) wg zapewnień producenta nie zawierają oprogramowania adware ani też spyware.Istnieje też wersja Lite BearShare w wersji 5 pozbawiona reklam i oprogramowania szpiegowskiego

10 Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP (Voice over IP) tzw. usługa SkypeOut. Oprócz tego Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików.

11 Tworzy on wirtualne dyski w których montuje obrazy płyt. Omija wiele zabezpieczeń (SafeDisc, SecuROM czy StarForce). Obsługuje formaty: cue/bin, iso, ccd, mds, mdx, bwt, cdi, b5t, b6t, nrg, pdi. Emuluje do czterech wirtualnych napędów. Posiada opcję startu razem z systemem.

12 Program do czyszczenia systemu Windows ze śmieci. CCleaner to bezpłatny program do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych śmieci. Dzięki temu system chodzi znaczenie szybciej, efektywniej, a na dysku pojawia się więcej wolnej przestrzeni. Operacje analizy jak i czyszczenia trwają bardzo krótko. Użytkownik CCleaner do dyspozycji ma 3 zakładki (Cleaner, Problemy, Narzędzia). W każdej z nich możemy dokonywać innych operacji, które mają na celu oczyszczenie systemu z niepotrzebnych plików

13 Z ogromnej ilości programów komputerowych wybrałam te które wydawały mi się najpopularniejsze. Uważam ze podane przeze mnie programy sa najczęściej używane wśród młodzieży jak i zarówno ludzi dorosłych.


Pobierz ppt "Adobe Photoshop to jedne z najlepszych platform do tworzenia i edytowania grafiki rastrowej. Możliwe jest profilowanie projektów w zależności od potrzeb."

Podobne prezentacje


Reklamy Google