Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa."— Zapis prezentacji:

1 Internet Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa

2

3 Przeglądarki internetowe
Internet Explorer

4 Internet Expolorer Windows Internet Explorer (wcześniej Microsoft Internet Explorer, w skrócie IE lub MSIE) – przeglądarka internetowa (dosł. Eksplorator Internetu), produkt amerykańskiej firmy Microsoft. Jest aktualnie najczęściej używaną przeglądarką internetową na świecie, a trzecią w Polsce[1][2]. We wrześniu 2012 używana była przez ok. 49% internautów[1]. W Polsce jej udział w tygodniu i wyniósł ok. 19%, czyli znacząco mniej od Mozilla Firefox i nieco mniej od Google Chrome[2].

5 Polecenia Wyjaśnij pojęcie HIPERŁĄCZE
Wykonaj hiperłącze do WIKIPEDII wyjaśniającej to pojęcie Wykonaj hiperłącza do slajdów (menu z „powrotem”) Wyjaśnij pojęcie GOOGOL

6 Firefox Mozilla Firefox – otwarta przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Korporację Mozilla oraz ochotników. Obecnie zajmuje trzecią pozycję (25,27% w grudniu 2011) w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników[2] oraz pierwszą w Polsce z udziałem w wysokości 44,73% (dane z okresu – )[3]. Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix. 14 kwietnia 2003 zmieniono nazwę przeglądarki na Firebird, a 9 lutego 2004 na Firefox. Twórcy przeglądarki zaznaczają, że preferowanym skrótem nazwy jest Fx lub fx, jednak na świecie często używany jest skrót FF[4][5][6].

7

8

9 Adres strony internetowej

10 Ważne pojęcia World Wide Web [ˌwɜːldˌwaɪdˈwɛb]
(po angielsku: „ogólnoświatowa sieć”), w skrócie Web lub częściej WWW

11 Świat Internetu Co to jest Internet? Co to jest przeglądarka? Co oznacza skrót WWW? Znajdź zdjęcia przeglądarek i podpisz je


Pobierz ppt "Internet Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google