Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wprowadzenie Zadanie Ewaluacja Linki Konkluzja Strona dla nauczyciela WebQuest dla klasy IV szkoły podstawowej Kata rowerowa Przygotowała: Anna Góras Proces.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wprowadzenie Zadanie Ewaluacja Linki Konkluzja Strona dla nauczyciela WebQuest dla klasy IV szkoły podstawowej Kata rowerowa Przygotowała: Anna Góras Proces."— Zapis prezentacji:

1 Wprowadzenie Zadanie Ewaluacja Linki Konkluzja Strona dla nauczyciela WebQuest dla klasy IV szkoły podstawowej Kata rowerowa Przygotowała: Anna Góras Proces

2 Wprowadzenie Celem naszego działania jest zdobycie niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozwiązania próbnych testów na kartę rowerową

3 Zadanie Waszym zadaniem będzie : Zapoznanie się ze znakami drogowymi Nauczenie się przepisów ruchu drogowego Poznanie budowy roweru Nabycie umiejętności zachowanie się w sytuacji wypadku drogowego Zdobycie informacji o kolejności przejazdu poszczególnych uczestników na skrzyżowaniu

4 Proces Zostaniesz przydzielony do zespołu złożonego z 4 – 5 uczniów Wyszukuje w Internecie plansz znaków drogowych (informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu), i wykonuje znaki: A1, A3, A5, A6-a, A7, A30, B1, B2, B9, B20, B21, B29, C1, C2, C16, C12, C13, D1, Dd3, D4a, D5, D6b - w formacie A4 wykorzystując kolorowy papier, kredki lub farby. Na zajęcia przynosi wykonane znaki i plansze znaków drogowych, które należy wypożyczyć z pracowni Techniki. I zespół II zespół III zespół Wyszukuje w Kodeksie Ruch Drogowego lub w Internecie pojęć: a)hierarchia ważności znaków drogowych b)zasada ograniczonego zaufania c)pojazdy uprzywilejowane d)zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach Przepisuje je na pojedyncze kartki A4 i przynosi na zajęcia Wyszukuje w Kodeksie Ruchu Drogowego lub w Internecie obowiązkowe wyposażenie roweru, wykonuje planszę pokazującą budowę roweru, i omawia zasady bezpiecznej jazdy rowerem, które znajdzie w książce B. Szafarczyk: Z Agatką na drodze. Bielsko - Biała 1993, książka znajduje się w bibliotece szkolnej.

5 IV zespół Przygotowuje na zajęcia dwie scenki rodzajowe na temat 1.Wypadek drogowy – wina rowerzysty 2. Wypadek drogowy – wina pieszego Omawia je z uwzględnieniem jak należy się zachowywać aby więcej do takich wypadków nie doszło. V zespół Przygotowuje plansze z przykładowymi schematami skrzyżowań i omawia kolejność przejazdu przez nie. Plansze mają nieć rozmiar co najmniej A3, Do wykonania plansz można wykorzystać kolorowy papier, kredki, farby, gotowe modele – autka itp. Przykładowe sytuacje drogowe znajdują się w Internecie lub książce B.Szafarczyk: Z Agatką na drodze. Bielsko-Biała 1993, która jest bibliotece szkolnej V zespół Układa meldunek do pogotowia ratunkowego o wypadku drogowym (pomocne materiały znajdzie w podręczniku szkolnym Technika na co dzień -wydanie zmienione nr dopuszczenia: 20/05 autor: Ewa Bubak) Wyszukuje w Internecie materiały na temat: Pozycja bezpieczna Masaż serca Przygotowuje demonstrację ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i masażu serca.

6 Ewaluacja Wasze zaangażowanie i przygotowanie będzie ocenione według następujących zasad: Elementy oceniane Jakość wykonania – liczba punkt ó w 123 Zawartość merytoryczna Informacje niepełne, błędne.Poprawne informacje, pełne, zadanie zrealizowane wyczerpująco. Pokaźny zbi ó r informacji zawierający dodatkowe informacje, poparte przykładami. Poprawność i jakość wykonania pomocy do zajęć Praca nieestetyczna, uboga (poplamiona, w złym formacie, nieczytelna), brak element ó w dekoracji, potrzebnych akcesori ó w do wykonania scenek. Praca przejrzysta, czysta, inscenizacja dobrze wyreżyserowana. wykonanie dodatkowej pomocy (dodatkowe znaki, scenki). Umiejętność pracy w grupie Brak wsp ó łpracy (prośba o interwencję nauczyciela) Mała kolektywność (praca przebiega zgodnie z przyjętym planem, lecz pojawiają się niedomówienia). Dobra organizacja (efekty pracy zostały razem zebrane i wsp ó lnie om ó wione).

7 Po dobrze wykonanych i zaprezentowanych waszych zadaniach przystąpicie do rozwiązywania próbnych testów egzaminacyjnych na kartę rowerową Testy te będą się składały z 16 zadań – każde zadanie będzie punktowane 1 punktem Działy Ilość pytań Minimalna liczba uzyskanych punktów potrzebna do zaliczenia testu Znaki drogowe32 Przepisy ruchu drogowego32 Budowa roweru21 Kolejność j przejazdu przez skrzyżowanie55 Pomoc przedmedycza31 Konkluzja Poruszanie się drogach umożliwia szybkie dotarcie z jednego miejsca w drugie, ale niesie też wiele niebezpieczeństw, które mogą wystąpić szczególnie wtedy, kiedy nie znasz zasad poruszania się po drodze. Dlatego znajomość znaków drogowych, reguł kodeksu drogowego jest tak ważne. Dobrze zdany egzamin na kartę rowerową spowoduje, że nie będziesz na drogach zagrażał sobie i innym.

8 Informacje do wykonania poszczególnych zadań jak i przykładowe testy znajdziecie na stronach: Linki i bibliografia STRONY INTERNETOWE: BIBLIOGRAFIA 1.B. Szafarczyk: Z Agatką na drodze. Bielsko-Biała H. Próchniewicz: Podręcznik Kierowcy B. Wydanie II, Warszawa E. Bubak: Technika na co dzień. WSiP Warszawa 2004

9 Strona dla nauczyciela Temat ten może być realizowany w klasie IV szkoły podstawowej na lekcjach techniki w ramach realizacji Wychowania komunikacyjnego lub na zajęciach dodatkowych – kółku rowerowym. Zdobycie karty rowerowej przez uczniów jest efektem poprawnie zdanego testu i sprawnie przejechanego toru sprawdzającego umiejętności jazdy rowerem. Na przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerowa warto zaprosić przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji co znacznie wpłynie na ważność i rangę egzaminu.


Pobierz ppt "Wprowadzenie Zadanie Ewaluacja Linki Konkluzja Strona dla nauczyciela WebQuest dla klasy IV szkoły podstawowej Kata rowerowa Przygotowała: Anna Góras Proces."

Podobne prezentacje


Reklamy Google