Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

VII Międzynarodowa Wymiana Szkolna Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla Kraków Peter – Vischer – Schule Norymberga.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "VII Międzynarodowa Wymiana Szkolna Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla Kraków Peter – Vischer – Schule Norymberga."— Zapis prezentacji:

1

2 VII Międzynarodowa Wymiana Szkolna Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla Kraków Peter – Vischer – Schule Norymberga

3 Kraków 15 – 21 października 2013

4 Poniedziałek 14 października. Herzlich willkommen! Witajcie! W tym roku nie musieliśmy długo czekać na naszych gości, gdyż nasze pierwsze spotkanie zostało zaplanowane już na jesień. Niektórzy z nas nie zdążyli nawet wymienić ze swoimi partnerami korespondencji. Pierwszy kontakt – niespodzianka miał więc miejsce dopiero na krakowskim dworcu. Jedna z naszych koleżanek przyszła po swoją partnerkę nawet z kwiatami! Norymberczycy przyjechali z niewielkim opóźnieniem, co dało nam szansę opanować tremę i z uśmiechem powitać zmęczonych podróżą gości.

5 Nasi goście Peter – Vischer – Schule reprezentowało tym razem sześć dziewczynek i ośmiu chłopców.

6 To my, gospodarze Nasze gimnazjum jest reprezentowane najczęściej przez dziewczynki. Tak było i tym razem –mieliśmy tylko jednego rodzynka - Patryka.

7 Nasza kadra Grupa z Norymbergi przyjechała pod opieką znanych nam już dobrze nauczycieli. Pani Karoline Kapfhammer i pan Udo Hentschel

8 Nasza kadra Naszą szkołę reprezentowała jak zwykle pani Dorota Sakowicz i już po raz kolejny pani Magdalena Kubicka.

9 Wtorek 15 października Na ten dzień nasi nauczyciele zaplanowali dla nas dużo zajęć: Spotkanie z Panią dyrektor, zwiedzanie szkoły, zajęcia integracyjne (oczywiście po niemiecku), prace projektowe pod hasłem: Kraków – miasto królewskie oraz spacer przez Stare Miasto, podczas którego to my – uczniowie pełniliśmy rolę przewodników. Niezbędną wiedzę czerpaliśmy ze swoich, przygotowanych wcześniej w szkole dwujęzycznych projektów. Początkowo trochę się obawialiśmy, czy sprostamy temu zadaniu, ale skoro nasza grupa nas słuchała, a nauczyciele byli zadowoleni, to znaczy, że nam się udało.

10 Spacer Drogą Królewską Za nami Sukiennice Przyszliśmy po rozum do… Głowy Dziedziniec Collegium Maius UJ Planty jesienią są cudowne O Wawelu można opowiadać godzinami. Dziedziniec Zamkowy Malownicze pnącza na wawelskich murach. Początek Drogi Królewskiej Kaplica Zygmuntowska

11 Środa 16 października Auschwitz - Birkenau Wycieczka do Muzeum Martyrologii Auschwitz - Birkenau jest stałym punktem programu naszej wymiany. Jest tak, między innymi, na życzenie rodziców naszych gości. Wyjazd poprzedza zawsze projekcja filmu dokumentalnego nakręconego tuż po wyzwoleniu Auschwitz. Padający tego dnia deszcz dodatkowo podkreślał przygnębiającą atmosferę byłego obozu zagłady.

12 Czwartek 17 października Pieniny Jak piękna jest złota polska jesień najlepiej widać w Pieninach. Malownicze otoczenie zamku w Niedzicy oraz spływ Przełomem Dunajca, gdzie co chwilę natura zaskakuje nas zapierającymi dech w piersiach widokami, pozostawiają niezapomniane wrażenia.

13 Spływ przełomem Dunajca

14 Poronin - Stasikówka W gościnnych progach pensjonatu Za lasem zjedliśmy smaczny obiad. Posileni, z chęcią skorzystaliśmy z lekcji tańców, jakiej udzieliła nam pani Kubicka. Wysłuchaliśmy audycji nagranej przez poprzednią grupę wymianowiczów w studiu w Norymberdze oraz koncertu gitarowego w wykonaniu Patryka. A wieczorem czekała na nas jeszcze kiełbasa z ogniska i gorąca herbata.

15 Piątek 18 października Termy Podhalańskie Padający tego dnia deszcz częściowo pokrzyżował nasze plany. Musieliśmy zrezygnować z wyjazdu do Zakopanego. Mogliśmy natomiast bez przeszkód udać się do Szaflar, a tam do woli korzystać z gorących kąpieli, inhalacji i innych atrakcji oferowanych przez Podhalańskie Termy.

16 Sobota 19 października Kazimierz Kazimierz – dawniej podkrakowskie miasteczko, a dziś jedna z dzielnic naszego miasta, swoją wyjątkową atmosferą przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jedną z jego atrakcji jest Muzeum w Starej Synagodze. Niestety, jeśli zwiedza je kilka licznych grup naraz, trudno usłyszeć, o czym opowiada przewodnik. Piękna pogoda skłoniła nas do dłuższego spaceru przez Kazimierz, Plac Bohaterów Getta, aż do Fabryki Schindlera. Po drodze staraliśmy się wysłuchać opowieści pani przewodniczki. Nasi goście mieli łatwiej, bo wszystko było oczywiście po niemiecku.

17 Niedziela 20 października Dziś zajmowaliśmy się naszymi gośćmi według przygotowanych wcześniej programów indywidualnych. Pogoda nadal nam sprzyjała, więc zaproponowaliśmy wycieczki na łono natury: na krakowskie kopce, do Ojcowa, do Inwałdu, lot balonem, jazdę konną, ogród zoologiczny lub botaniczny a wieczorem pożegnalne spotkania przy muzyce. Nasi nauczyciele w chwilach wolnych od naszego towarzystwa podziwiali piękno podkrakowskich krajobrazów, przy obiedzie planowali następne wymiany, a wieczorem udali się do opery.

18 Poniedziałek 21 października Niestety, dziś nadszedł czas pożegnania. Było nam bardzo smutno, gdyż nasze następne spotkanie ma się odbyć dopiero za … pół roku. Pozostają nam kontakty korespondencyjne, dzięki którym nadal będziemy doskonalić język niemiecki. Do zobaczenia w Norymberdze! Auf Wiedersehen!

19 Dziękujemy Program międzynarodowej wymiany pomiędzy naszymi szkołami jest wspierany finansowo już od siedmiu lat przez organizację Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży. Dzięki temu możemy poznawać nowych przyjaciół, przeżywać wspaniałe przygody i doskonalić język niemiecki. Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z tej edycji wymiany na naszej szkolnej stronie internetowej: www. gimnazjum39.krakow.pl, w linku WYMIANA Uczestnicy wymiany z Gimnazjum nr 39 im J. Dietla w Krakowie opiekunowie: Dorota Sakowicz, Magdalena Kubicka rodzice.


Pobierz ppt "VII Międzynarodowa Wymiana Szkolna Gimnazjum nr 39 im. Józefa Dietla Kraków Peter – Vischer – Schule Norymberga."

Podobne prezentacje


Reklamy Google