Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najważniejsze informacje w pigułce. Dlaczego preferencyjny? oprocentowanie w wysokości połowy stopy redyskontowej NBP, czyli 2,375% spłata dopiero po.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najważniejsze informacje w pigułce. Dlaczego preferencyjny? oprocentowanie w wysokości połowy stopy redyskontowej NBP, czyli 2,375% spłata dopiero po."— Zapis prezentacji:

1 Najważniejsze informacje w pigułce

2 Dlaczego preferencyjny? oprocentowanie w wysokości połowy stopy redyskontowej NBP, czyli 2,375% spłata dopiero po 2 latach od ukończenia studiów okres spłaty 2 razy dłuższy niż okres pobierania możliwość umorzenia w części lub całości dla najlepszych absolwentów ub osób w trudnej sytuacji życiowej

3 Kto może otrzymywać kredyt? studenci przez okres maksymalnie 6 lat doktoranci rzez okres maksymalnie 4 lat Kredyt otrzymać mogą wyłącznie osoby, które rozpoczęły studia przed ukończeniem 25 roku życia.

4 Wartość kredytu W trakcie okresu pobierania kredytu przez 10 miesięcy w roku akademickim student otrzymuje 600 zł co miesiąc. Przez całe studia I i II st. lub jednolite magisterskie otrzymać można w sumie do 36 000 zł. Na studiach doktoranckich sumaryczna wartość kredytu może wynieść nawet 60 000 zł.

5 Jak otrzymać? 1.wybierasz bank w którym złożysz podanie o kredyt 2.zdobywasz zaświadczenie z uczelni, że jesteś studentem/doktorantem 3.kompletujesz zaświadczenia o dochodach na osobę w gospodarstwie domowym (Urząd Skarbowy, Urząd Gminy) 4.wypełniasz i składasz wniosek w banku kredytującym 5.szukasz wiarygodnych w oczach banku poręczycieli lub/i prosisz o poręczenie BGK lub ARiMR 6.czekasz na decyzję o przyznaniu kredytu 7.dwa razy w roku przedstawiasz bankowi ważną legitymację studencką

6 Które banki udzielają kredytu? PKO Bank Polski S.A. Pekao Bank S.A. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Spółdzielczy Bank Gospodarczy

7 Spłata Spłata kredytu rozpoczyna się dopiero po 2 latach od ukończenia studiów. Liczba rat spłaty jest 2 razy większa niż liczba rat wypłaty kredytu udzielonych przez bank. Zatem jeżeli zaczniecie pobierać kredyt od roku 2013 i będziecie go pobierać przez 3 lata studiów to spłata rozpocznie się w 2018 r. i trwać będzie do roku 2025.

8 Umorzenia Dla 5% najlepszych absolwentów uczelni może liczyć na 20% umorzenie kredytu. Kredytobiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej, która nie pozwala im na spłatę kredyty mogą ubiegać się o umorzenie części lub całości kredytu.

9 ` www.kredytstudencki.edu.pl


Pobierz ppt "Najważniejsze informacje w pigułce. Dlaczego preferencyjny? oprocentowanie w wysokości połowy stopy redyskontowej NBP, czyli 2,375% spłata dopiero po."

Podobne prezentacje


Reklamy Google