Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

!! OSTRZEŻENIE !! Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "!! OSTRZEŻENIE !! Wszelkie prawa zastrzeżone."— Zapis prezentacji:

1 !! OSTRZEŻENIE !! Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, zdjęć, grafik zawartych w niniejszej prezentacji bez zgody autora zabronione. Naruszenie praw autorskich będzie skutkowało odpowiedzialnością karną określoną w przepisach prawa, w szczególności w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przepisach prawa prasowego oraz przepisach kodeksu cywilnego. Niniejsza praca podlega ochronie na mocy prawa autorskiego.

2 Opowieści bajkowe towarzyszą każdemu człowiekowi od jego najmłodszych lat. Rodzice opowiadają je dzieciom przed snem, oglądamy je w telewizji, a dawniej mogliśmy ich wysłuchać w radiu. Całe życie od początku do jego końca jest posiane różnymi sprawami przyziemnymi, często bardzo nieprzyjemnymi. Bajki są naszą odskocznią do świata magii, czarów, gdzie złe jest złe, a dobre jest dobre. Nigdy nie wiadomo, czy kraina bajek jest gdzieś daleko, a może całkiem blisko nas.

3

4 HYMN WIOSKI SMERFÓW Hej, dzieci, jeśli chcecie Zobaczyć Smerfów las Przed ekran dziś zapraszam was! [Smerfy śpiewają:] I telewizor włączcie Dźwięk podkręćcie i usiądźcie Zaczynamy dla Was nowy film Uwaga Smerfy, zbliża się niebezpieczeństwo! Kryjcie się... to Gargamel! [Gargamel woła:] Uch, jak ja nie cierpię Smerfów... [Smerfy śpiewają] Kto się boi Gargamela Niechaj zaraz idzie spać Bo to filmy dla tych co się lubią bać. Hej, dzieci, jeśli chcecie Zobaczyć Smerfów las Przed ekran dziś zapraszam was! I telewizor włączcie Dźwięk podkręćcie i usiądźcie Zaczynamy nowy film!

5 Smerfy są niebieskie, o budowie ciała podobnej do człowieka, "wzrostu trzech jabłek", ale posiadają proporcjonalnie większe głowy i wydatne nosy oraz krótkie zaokrąglone ogonki. Ubierają się w białe spodenki połączone z butami, z wycięciem na ogonek, oraz białe czapki frygijskie. Pod czapką nie posiadają włosów na głowie (z wyjątkiem smerfetek). Uzyskują pełnoletność w wieku 118 lat. Są nieśmiertelne dzięki Kamieniowi Długowieczności. Małe smerfy przynosi bocian.

6

7

8 Papa Smerf 542 lata (niektórzy powiadają, że wygląda na 530), posiadający wielka białą brodę, czerwoną czapkę i spodnie. Papa Smerf, jako najmądrzejszy i prawie najstarszy ze wszystkich smerfów oficjalnie pełni funkcję przywódcy wioski. Para się magią i posiada księgę zaklęć, ale używa jej rzadko i nigdy w niecnych celach. Często zajmuje się Smerfusiem i smerfikami. W krytycznych sytuacjach zawsze mówi "O Wielki Smerfie!!!".

9 Ważniak Przemądrzały i apodyktyczny, chyba jedyny smerf niezbyt lubiany przez resztę mieszkańców. Stara się wszystkim narzucić swoje zdanie, chociaż z drugiej strony zawsze podpiera się autorytetem Papy Smerfa (Papa Smerf zawsze powtarza, że...). Pisze książki. Zawsze są to tomy z serii "Złote myśli Smerfa Ważniaka" lub opowieści opiewające spryt i mądrość ich autora. Znak charakterystyczny: okulary, które nadają mu wygląd nerda . Często cierpliwość smerfów dla Ważniaka się wyczerpuje, a wtedy dosłownie wylatuje on z wioski z charakterystycznym okrzykiem " yyyyy !", lądując nieopodal na głowie: bez większej szkody dla niego, z wyjątkiem pogiętych okularów. Jest dyrygentem w philharmonic smurfestra

10 Smerfetka Kobieta-smerf, która została stworzona przy użyciu magii i alchemii złego czarodzieja - Gargamela, w celu szpiegowania smerfów. Ubiera się w białą sukienkę oraz białe buty na wysokim obcasie. Ma długie, blond włosy. Smerfetka początkowo była nieprzyjemna i miała nieruchome, czarne włosy, ale dzięki zaklęciu Papy Smerfa, została przemieniona w blond piękność (w komiksie odbywa się to dzięki operacji chirurgicznej). Jest najbardziej czuła i wrażliwa ze wszystkich smerfów. Jej hobby to hodowla kwiatów. Uwielbia podlewać je nucąc pod nosem.

11 Osiłek Najsilniejszy ze smerfów, bardzo odważny i bojowy. O formę fizyczną dba ćwicząc na domowej siłowni. Na ramieniu ma tatuaż: serce przebite strzałą. Denerwuje go zuchwalstwo Ważniaka. Osiłek jest autorytetem dla Złośnika.

12 Łasuch Często robi słodkie ciasta , które zazwyczaj sam zjada. Bez niego wszystkie smerfy poumierałyby z głodu. Ten lokalny kucharz codziennie przygotowuje jedzenie dla wszystkich mieszkańców wioski. Wyróżnia go kucharska czapka i serweta zawiązana na szyi.

13 Harmoniusz Ma duszę muzyka, ale niestety brak mu talentu. Gra w philharmonic smurfestra. Zawsze chodzi ze swoją trąbką.

14 Maruda Czego by ktoś nie powiedział lub nie zaproponował, Maruda zawsze jest do tego negatywnie ustosunkowany i odpowiada : "Nie cierpię..." . To powiedzonko jest punktem wyjściowym jego wypowiedzi, nawet gdy coś mu się podoba, mówi: "Nie cierpię tego, no chyba, że ...".W gruncie rzeczy jest wrażliwy i kocha smerfiki i Smerfusia.

15 Zgrywus Uwielbia żarty i wygłupy. Jego stały dowcip to wybuchający prezent-niespodzianka: mimo to inne smerfy wciąż się na niego nabierają.

16 Śpioch Gdziekolwiek położy głowę, momentalnie zasypia. Czy jest to dar, czy przekleństwo nikt nie wie. W pracy nie ma z niego żadnego pożytku, gdyż śpioch potrafi skupić swoją uwagę wyłącznie na jednej rzeczy - spaniu.

17 Malarz Uwielbia obrazy. Pięknie maluje, najczęściej Smerfetkę i krajobrazy. Jest ubrany w czerwony płaszcz z czarną muszką.

18 Poeta Układa wiersze nie do rymu i nieładne. Kiedy zaczyna czytać swoje wiersze, inne smerfy uciekają. Zawsze nosi ze sobą pióro i kawałek pergaminu.

19 Farmer Uprawia warzywa . Ma swoje "pole" za wioską. Kocha swoją pracę, ale sam by padł przy rozmiarze pola. Muszą mu pomagać inne smerfy. Nie rozstaje się ze swoją motyką.

20 Pracuś Smerf, który dyryguje wszystkimi pracami w wiosce. Uwielbia robić wynalazki, które niestety nie zawsze się udają. Za uchem nosi ołówek (na wypadek, gdyby akurat musiał zapisać nowy, genialny projekt).

21 Marzyciel Smerf o dużej fantazji. Często śni na jawie. Uwielbia podróże w nieznane. Jest kapitanem statku "Smerf 2" (wkłada wtedy specjalną kapitańską czapkę, któej nie nosi na co dzień. W jednym z odcinków smerfy przygotowały Marzycielowi niespodziankę - przemieniły się dzięki specjalnemu eliksirowi Papy w Słufy - zielonkawe podobizny smerfów, pochodzące z innej planety.  

22 Laluś Zakochany w swojej osobie. Uważa się za najprzystojniejszego ze wzystkich smerfów. Nie rozstaje się z lusterkiem, gdyż uwielbia siebie oglądać. Do czapki ma przyczepiony różowy kwiat.

23 Dziadek Smerf Najstarszy ze wszystkich smerfów. W swojej młodości pełnił funkcję przywódcy wioski. Pojawia się na początku sezonu 6. kreskówki. Przybywa do wioski po 500 latach. Razem z Papą i kilkoma innymi smerfami wyrusza po 4 żywioły, by odnowić moc Kamienia Długowieczności. Nosi żółte ubranie i wbijające się w nos okulary. Ma długą siwą brodę, sięgającą do ziemi. Jest świetnym opowiadaczem historii przygodowych, dzięki którym znajduje sobie wielu słuchaczy. Jego ulubione powiedzenie to: "Smerferemele!".

24 Sasetka Jedyna dziewczynka ze smerfików, do każdej sytuacji znajduje odpowiednie powiedzenie. Jest ubrana w różowe ogrodniczki i ma długie , rude warkocze. Do Papy Smerfa zwraca się per "papcio", co początkowo go denerwuje, w końcu jednak przystaje na taki przydomek. Można powiedzieć, że Gargamel jest jej ojcem chrzestnym. Sasetka nazywa go "papciem Gargamelem"; stara się odnajdywać w nim to, co dobre i przekonywać inne smerfy, że tak naprawdę czarownik nie jest taki zły. Ponadto Sasetka uwielbia słuchać opowiadań Dziadka.

25 Gapik Jeden ze smerfików, strasznie gapowaty . Jest ospały i zawsze zostaje z tyłu. Nosi czerwoną koszulkę.

26 Złośnik Złośnik jest ubrany w żółtą koszulkę z obrazkiem chmury i pioruna. jest bardzo nerwowy i często źle się zachowuje względem starszych. Jest strasznym samolubem i najchętniej widziałby dorosłych jako swoich służących. Uwielbia patrzyć jak Osiłek ćwiczy. W przyszłości chce być taki jak on.

27 Smerfuś 4 lata, wciąż niemowlę. Najmłodszy ze smerfów, sprawia dużo kłopotów, najbardziej kocha go Smerfetka. Najczęściej opiekuje się nim Papa Smerf lub Maruda. Smerfuś posiada zdolności magiczne: Jest odporny na wszelkie złe zaklęcia, czasami potrafi coś wyczarować (np. w odcinku "Piaskowa czrownica" wyczarował chatkę na plaży). Gdy miał wypowiedzieć pierwsze słowo powiedział: "Ga...Ga...Gargamel".

28 Kochaś Wszystkie smerfy podkochują się w Smerfetce, ale nie tak jak on. Na jej widok jego serce zaczyna mocniej bić. Ciągle o niej myśli.

29 "JAK JA NIE CIERPIĘ SMERFÓW!!!"
Gargamel Główny zły charakter w kreskówce. Zawsze chce złapać smerfy, by je zjeść. Początkowo chciał przerobić je na złoto, ale zmienił zdanie. Wielokrotnie przy porażkach powtarza krzykiem słynne już słowa: "JAK JA NIE CIERPIĘ SMERFÓW!!!"

30 Klakier Rudy kot Gargamela. Czasami mruczy ludzkim głosem. Bardzo niezdarny. Potrafi niekiedy zepsuć plany swojego pana.

31 THE END…


Pobierz ppt "!! OSTRZEŻENIE !! Wszelkie prawa zastrzeżone."

Podobne prezentacje


Reklamy Google