Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego Warszawa, ul

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego Warszawa, ul"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego 01-236 Warszawa, ul
Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego Warszawa, ul. Grabowska 1 2010 2011 Serdecznie WITAMY!

2 Serdecznie zapraszamy na wędrówkę po szkole.
Pawilon klas młodszych Sala oddziału przedszkolnego Łącznik Serdecznie zapraszamy na wędrówkę po szkole. Na początek udamy się do sali oddziału przedszkolnego. Kolejnymi etapami naszej podróży będą szkolne pracownie oraz miejsca, w których spędzimy miło czas. Hol WEJŚCIE / WYJŚCIE

3 Hol główny skąd rozchodzą się wszystkie drogi …
Nasza szkoła jest przygotowana do przyjęcia dzieci sześcioletnich. Mamy doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, gdyż na terenie naszej placówki od wielu lat istnieje i dobrze funkcjonuje oddział przedszkolny. Teraz, zgodnie z założeniami reformy szkolnej, zapraszamy sześciolatki do rozpoczęcia edukacji również w klasie pierwszej. Hol główny skąd rozchodzą się wszystkie drogi …

4 Na przerwach międzylekcyjnych jest to miejsce tętniące życiem 
Odbywają się tu też zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy. … duży, przestronny korytarz łączący hol główny z pawilonem klas młodszych.

5 … tym korytarzem dojdziemy do sali oddziału przedszkolnego
Pawilon jest przeznaczony tylko dla dzieci młodszych.

6 … dotarliśmy do sali dzieci 5-cio i 6-cio letnich
Zabawa Nauka Odpoczynek Odnowione sale lekcyjne przystosowane są do pracy z dziećmi pięcio i sześcioletnimi. … dotarliśmy do sali dzieci 5-cio i 6-cio letnich

7 Zabawa Dla każdego coś miłego.

8 Nauka Mam 6 lat, masz 6 lat razem poznajemy świat. Mam 6 lat, masz 6 lat poznaj z nami piękny świat. Co wysokie, a co niskie co dalekie jest, co bliskie. Śmieszne, smutne, głupie, mądre co wskazane co rozsądne. Co jeziorem jest co morzem, jak zjeść kokosowy orzech. Jak policzyć palce w dłoni, I czy trąba to nos słoni. Nauka to nie tylko siedzenie w ławkach, piosenki można nauczyć się również siedząc na dywanie.

9 … a teraz czas na drugie śniadanie.

10 … w małych salkach, praca w jeszcze mniejszych grupach.
Oprócz zajęć obowiązkowych dla dzieci pięcio i sześcioletnich są prowadzone zajęcia dodatkowe: logopedyczne, reedukacyjne, gimnastyka korekcyjna oraz język angielski. … w małych salkach, praca w jeszcze mniejszych grupach.

11 Podobnie jak w oddziale przedszkolnym charakter jej pracy to:
Świetlica Podobnie jak w oddziale przedszkolnym charakter jej pracy to: zabawa pomoc w odrabianiu lekcji odpoczynek … w sali telewizyjnej 

12 Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone w świetlicy zapewniają dzieciom interesujące spędzanie czasu wolnego, przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo.

13 W szkolnej świetlicy, dzieci mają zapewnioną całodzienną
i profesjonalną opiekę. Mogą przebywać w niej od godziny 7:00 do 17:30 Jest tu bardzo kolorowo i wesoło !!! … nie ma to jak z koleżankami i kolegami pobawić się po zajęciach 

14 Wszystkie sale przeznaczone dla uczniów klas młodszych składają się
z dwóch części: edukacyjnej i rekreacyjnej 

15 Jeśli nawet uczymy się trudnej matematyki, kolorowe ściany naszych sal sprawiają, że czas płynie szybko, a zajęcia są bardzo miłe i ciekawe.

16 Na dworze mamy boiska do wszystkich gier zespołowych oraz bieżnię
Duża przestronna sala gimnastyczna pozwala na świetną zabawę piłkami i nie tylko. Na dworze mamy boiska do wszystkich gier zespołowych oraz bieżnię i skocznię do uprawiania lekkoatletyki.

17 Plac zabaw dla klas młodszych

18 Nasza pracownia komputerowa to duma naszej szkoły.
Nowoczesne zestawy komputerowe połączone w sieć - zarządzaną serwerem, pozwalają naszym uczniom na nowoczesną naukę … a nieraz na jeszcze wspanialsze gry. Dwa klimatyzatory ułatwiają nam życie podczas letnich upałów  Wykorzystanie ekranu wraz z rzutnikiem multimedialnym, pozwalają lepiej zrozumieć procesy informatyczne.

19 Nowoczesny i wyremontowany gabinet Pani pielęgniarki służy głównie do dokonywania pomiarów wagi oraz wzrostu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, udziela się w nim pierwszej pomocy medycznej.

20 Nasi uczniowie mogą korzystać z dobrze wyposażonej biblioteki szkolnej, dysponującej aktualnymi zbiorami, zarówno w postaci księgozbioru, jak i w postaci zasobów multimedialnych. Miła atmosfera panująca w bibliotece i czytelni sprawia, że na przerwach można tam znaleźć większość swych kolegów i koleżanek.

21 … stołówka jak w każdej szkole, ale dania najlepsze na świecie
Szkolna stołówka … stołówka jak w każdej szkole, ale dania najlepsze na świecie (tak twierdzą nasi uczniowie i nauczyciele spożywający tam obiady) 

22 Sanitariaty Świeżo wyremontowane łazienki, dostosowane do wzrostu dzieci młodszych

23 Już od pierwszego dnia września
aż do końca czerwca obchodzimy wszystkie rocznice, jubileusze i ważniejsze wydarzenia. Pierwszy Dzień Wiosny to ulubiony moment do świętowania. Na konkurs karaoke czekamy z utęsknieniem od marca do marca. Zabawa to jest to !

24 W 3 ostatnich latach odbyły się wyjazdy:
w Góry Świętokrzyskie do Zakopanego Krynicy Morskiej Karpacza Wyjazdy na wycieczki, „zielone szkoły” to nasza wizytówka. … nikt nie chce z tych wycieczek wracać do domu. Gdyby nasi nauczyciele nam pozwolili, zostalibyśmy tam zapewne 2 razy dłużej 

25 Prezentację naszej szkoły dla przyszłych uczniów przygotowali pod opieką nauczycieli ich starsi koledzy – uczniowie klasy 6.

26 Rola edukacji wczesnoszkolnej w rozwoju dziecka sześcioletniego.
Edukacja wczesnoszkolna jest kontynuacją nauki rozpoczętej w przedszkolu. To bardzo ważny okres w życiu i rozwoju każdego dziecka. Przez trzy kolejne lata uczniowie w klasach I – III przygotowują się do następnego etapu edukacyjnego-nauczania przedmiotowego w klasach IV-VI. W naszej szkole szczególna opieką otoczone są najmłodsze dzieci czyli sześciolatki. Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna stara się o utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia, nauczania i wychowania. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej dbają o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Systematycznie poszerzają ich wiedzę i zakres różnych umiejętności.

27 Informacje od nauczycieli.
Nauczyciele pracujący w naszej placówce wyróżniają się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i dobrze przygotowują uczniów do kolejnego etapu edukacyjnego – podjęcia nauki w gimnazjum. Od wprowadzenia sprawdzianu po klasie szóstej, średnia wyników uzyskana przez naszych wychowanków jest bardzo wysoka.

28 Nasze osiągnięcia Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach szkolnych, międzyszkolnych, dzielnicowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Wielu z nich na tym polu odniosło sukcesy (liczni laureaci), wykazując się dużą wiedzę i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza obowiązujący program nauczania. Nauczyciele SP132 aktywizują uczniów zachęcając i przygotowując ich do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

29 Szkoła Podstawowa nr 132 w Warszawie przy ul
Szkoła Podstawowa nr 132 w Warszawie przy ul. Grabowskiej 1 serdecznie zaprasza dzieci piecio i sześcioletnie oraz ich rodziców. Jesteśmy gotowi i dobrze przygotowani do wprowadzenia reformy szkolnej. Drzwi naszej przyjaznej i nowoczesnej szkoły są zawsze szeroko dla Was otwarte! Do zobaczenia! Dyrekcja i Grono Pedagogiczne. *4 ostatnie slajdy przygotowane przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej

30 Dziękujemy za obejrzenie naszego pokazu i zapraszamy na naszą stronę internetową.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego Warszawa, ul"

Podobne prezentacje


Reklamy Google