Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

9. Sekty i „nowe ruchy religijne”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "9. Sekty i „nowe ruchy religijne”"— Zapis prezentacji:

1 9. Sekty i „nowe ruchy religijne”
Sektą nazywamy grupę o odrębnej doktrynie religijnej, grupę, która oddzieliła się od wyznania macierzystego i od innych grup w przekonaniu, że tylko i wyłącznie ona posiada zbawczą prawdę.

2 Sekty dzielą się na cztery grupy: – sekty destrukcyjne
9. Sekty i „nowe ruchy religijne” Sektą nazywamy grupę o odrębnej doktrynie religijnej, grupę, która oddzieliła się od wyznania macierzystego i od innych grup w przekonaniu, że tylko i wyłącznie ona posiada zbawczą prawdę. Sekty dzielą się na cztery grupy: – sekty destrukcyjne – sekty posługujące się Biblią – nowe ruchy religijne o charakterze religioznawczym – ruchy parareligijne.

3 9. Sekty i „nowe ruchy religijne”
Kryteria rozpoznawania sekt 1. Już po pierwszym spotkaniu otwierają się przed adeptem zupełnie nowe możliwości. 2. Wszystko, co przeczytał lub usłyszał w sekcie, jest zdumiewająco proste i rozwiązuje każdy problem. 3. Świat i ludzkość zdążają do katastrofy i tylko sekta wie, jak można się jeszcze od niej uratować. 4. Nauczanie sekty przewyższa każdą inną naukę i prawdę. 5. Krytyka bądź odrzucenie sekty przez innych uważane są za dowód tego, że sekta ma całkowitą rację. 6. Trzeba dołączyć do sekty najszybciej, jak to możliwe, albowiem „każdy dzień jest cenny”. 7. Sekta szafuje wielkimi obietnicami, jednak sprawdzenie możliwości ich wypełnienia jest niemożliwe albo zakazane. 8. Wewnątrz sekty „świat jest jeszcze w porządku”, a na zewnątrz – nieprzyjazny i odpychający. 9. Z chwilą wejścia do sekty jej członek nie będzie miał czasu dla siebie – zawsze obok niego będzie jakiś „anioł stróż”. 10. Najważniejszym celem w życiu jest praca wyłącznie dla sekty.


Pobierz ppt "9. Sekty i „nowe ruchy religijne”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google