Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeśli wraz ze wzrostem jednej wielkości druga wielkość rośnie tyle samo razy, to mówimy, że wielkości te są wprost proporcjonalne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeśli wraz ze wzrostem jednej wielkości druga wielkość rośnie tyle samo razy, to mówimy, że wielkości te są wprost proporcjonalne."— Zapis prezentacji:

1

2 Jeśli wraz ze wzrostem jednej wielkości druga wielkość rośnie tyle samo razy, to mówimy, że wielkości te są wprost proporcjonalne.

3

4

5 Klientka: Dobry! Pani po ile te pyry? Kobieta: 1 kg ziemniaków kosztuje 3.50 zł Klientka: Pani to ile zapłacę za 3 kg? Kobieta: To proste równanie! Niech Pani patrzy! Obliczenia !

6 kg1kg3kg cena3,50złx

7 Kobieta: Jak Baba w szkole proporcji się nie edukowała, to ziemniaków kupić nie umiała. Klienta: A idź mi Pani! Idę do biedronki. W biedronce niskie ceny!!! Koniec

8

9 Matka: Dzień dobry. Lekarz: Dzień dobry. Co panie do mnie sprowadza ? Matka: Bilans. Lekarz: Dobrze a więc kochanie zdejmij buty i wejdź na wagę. Dziecko: Dobrze, a będzie bolało? Oczywiście, że nie…... Jak byłaś u mnie rok temu to ważyłaś 25kg przy wzroście 1,30cm. Natomiast teraz ważysz 38kg przy wzroście 1,45cm. A to oznacza, że rośniesz proporcjonalnie do wzrostu swojej masy. Dziecko i Matka: Dziękujemy, do widzenia.

10

11 Karolina: O tymbarki!, ciekawe co będzie pod nakrętką, wiesz ile kosztuje jeden? Zosia: Poczekaj pójdę sprawdzić. Karolina: I jak? Zosia: 1,30zł jeden. Karolina: Mam 6 zł, nie wiem czy wystarczy dla Ciebie, mnie, Izki i Gośki. Zosia: Policzmy to tak jak ostatnio na matematyce.

12 ilość14 cena1,30złx

13 Zosia: Z moich obliczeń wynika, że 4 tymbarki kosztują 5,20. Karolina: To fajnie, możemy iść je kupić. Chodźmy do kasy!

14 Gdy wraz ze wzrostem jednej wielkości druga wielkość maleje tyle samo razy, to mówimy, że wielkości te są odwrotnie proporcjonalne.

15

16

17 R1: Rety będziemy to robić jeszcze z 12 godzin. R2: Jest nas tylko 3, jeśli byłoby nas o 2 więcej to pracowali byśmy jeszcze tylko 6 godzin. R3: To w takim razie ile jeszcze będziemy pracować? Obliczenia!

18 l. uczniów35 czasx6h

19 R1: Łee nie trafiłem, ale byłem blisko. R2: To w takim razie zabierajmy się do pracy. Koniec

20

21 Kasia: Kurcze codziennie 20 minut jedziemy do szkoły. Iza: Gdybyśmy zwiększyły naszą prędkość o 5km/h to dojechałybyśmy w przeciągu 15 minut. Kasia: To z jaką prędkością jedziemy codziennie? Iza: Obliczmy!

22 czas20 minut15minut prędkośćxX+5

23 Iza: byśmy jechały 15 minut. Koniec

24 Czy wie Pan/Pani co to jest proporcja? Czy używa Pan/Pani proporcji w życiu codziennym?

25

26

27

28 Zofia Mokrzycka Karolina Kozber Kamila Nowak

29


Pobierz ppt "Jeśli wraz ze wzrostem jednej wielkości druga wielkość rośnie tyle samo razy, to mówimy, że wielkości te są wprost proporcjonalne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google